Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Efekt jojo to niestety problem, z którym musi zmagać się bardzo duża część osób, które stosują diety odchudzające i niestety z tym problemem trudno sobie poradzić. Niekiedy może się on pojawić nawet dopiero po około 5 latach od momentu, gdy zakończyło się dietę. bardzo szybko będzie jednak niszczył to wszystko nad czym tak długo się pracowało. Sprawi oczywiście, że odejdzie nam cała motywacja do odchudzania i ciężko będzie do niego wrócić. Warto więc wiedzieć co robić, by takowy efekt jojo się nie pojawiał. 

1. Odpowiednia dieta 

Nie wszystkie diety odchudzające są dobre i niekiedy to właśnie one mogą prowadzić z czasem do jojo. Te najbardziej restrykcyjne oraz takie, które nie są podobne do stosowanego na co dzień odżywiania bardzo często decydują o tym, że efekt jojo będzie się pojawiał. Osoba, która lubi słodycze i zastosuje dietę kopenhaską może się spodziewać, że jojo niestety się pojawi, gdyż jest to dieta, która za bardzo ingeruje w stosowany na co dzień sposób żywienia. Niestety nawet jeśli efekty takiej diety będą idealne można się spodziewać, że utracone kilogramy będą wracać nawet kilkanaście miesięcy po zakończeniu takiej diety. 

2. Odfajkowane - zapomniane 

Przede wszystkim nie można traktować diety jak jakiegoś zadania, które wyznacza nam waga i którego zakończenie następuje w momencie osiągnięcia wagi. Ta uprawniona waga nie może być końcem pracy nad sobą. Odchudzanie powinno mieć ciągły charakter. Będzie zaczynać się od decyzji o tym, że trzeba stracić zbędne kilogramy i tak naprawdę nie skończy się nigdy, gdyż trzeba zawsze dbać o dietę. W pewnych sytuacjach mogą pojawiać się odstępstwa od zdrowiej diety, ale nie mogą one być stałe, gdyż to będzie pierwszym krokiem do tego, by pojawił się efekt jojo. Niezwykle ważne będzie więc to, by wierzyć w swoje możliwości i to, że schudnięcie nie będzie samym sukcesem i celem ale przede wszystkim utrzymanie wymarzonej wagi. 

3. Powrót starych przyzwyczajeń oznacza powrót do piękna? 

Każda dieta jest bardzo dużą zmianą w naszym życiu i naszym organizmie. Dlatego jej efekty będą widoczne nie tylko na wadze, ale bardzo często również w ramach naszej skóry, włosów czy paznokci. Jeśli brakuje nam niektórych składników odżywczych w czasie takiej diety może się okazać, że będzie się poprawiać sylwetka ale stan całego organizmu będzie niestety gorszy. W pewnych sytuacjach możemy wyglądać dobrze, ale mimo utraty kilogramów nie czujemy się dobrze. Ogólna poprawa musi więc opierać się na ułożeniu racjonalnego i starannie przygotowanego planu odżywiania ze wszystkim istotnymi składnikami odżywczymi.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.