Sauna dla zdrowia

Sauna dla zdrowia

Bardzo dużo ludzi wybiera się do sauny nie tylko po to, aby się zrelaksować i zająć czymś wolny czas. W dzisiejszych czasach mamy świadomość, że wpływa ona bardzo dobrze na organizm człowieka oczyszczając go z wszelkich nagromadzonych toksyn oraz produktów przemiany materii. Co więcej jest także świetnym sposobem na odchudzanie, wzmocnienie odporności, a także, jako zabieg upiększający. Najlepszym, więc sposobem na zdrowie ducha i ciała jest termolecznictwo. Już w starożytnym Rzymie znajdowały się łaźnie gdzie się spotykano na pogaduszki, dbano o higienę osobistą oraz spędzano miło czas.

Zdrowotne właściwości sauny

Leczenie ciepłem sprowadza się do tego, aby wywołać przegrzanie części ciała ludzkiego lub całego organizmu poprzez przekazanie ciepła z otoczenia lub przy użyciu urządzeń do tego przeznaczonych. Jest to tak zwana kąpiel w gorącym powietrzu o różnej wilgotności. Wyróżniamy rodzaje sauny ze względu na wilgotność: sauny wodne, suche lub parowe. W dzisiejszych czasach nie ma problemów ze znalezieniem sauny, ponieważ są one dostępne na basenach, w gabinetach odnowy biologicznej, czyli SPA, a także ośrodkach sportowych. Jest to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także walkę z melancholią.

Do sauny powinniśmy się wybrać, jeśli dokuczają nam:

- Choroby reumatyczne,
- Zwyrodnienia stawów,
- Zaburzenia przemiany materii
- Urazy stawów
- Choroby układu moczowego takie jak zapalenie pęcherza czy kamica dróg moczowych
- Przewlekłe zapalenie jelit lub nieżyt żołądka
- Potrzebujesz się zrelaksować
- Pielęgnujesz skórę twarzy
- Posiadasz cerę trądzikową lub tłustą

Jakie mamy rodzaje saun?

Sauna na podczerwień ma bardzo podobny przebieg leczenia do sauny fińskiej. W takiej saunie wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, które pochłaniają ludzkie tkanki oraz skóra, a energia jest zamieniona na energię cieplną. Jej zaletą jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby cierpiące na choroby krążenia, ponieważ nie obciąża organizmu. Na czym polega kapsuła SPA? Oferują ją salony kosmetyczne, a polega na tym, że kładziemy się na łóżku, przy czym głowa znajduje się poza, a reszta ciała w kapsule. 

Sauna fińska to inaczej sauna sucha. Jest ona bardzo lubiana w krajach skandynawskich. Jest źródłem odprężenia, relaksu i odreagowania narowów i zmęczenia. W takiej saunie odbywa się intensywna zmiana temperatury. Polega ona na przechodzeniu z sauny pod zimny prysznic i tak trzy razy, przy czym na końcu zostajemy w saunie. Powoduje ona, że zaczynamy się znacznie pocić, dzięki czemu jest lepsza przemiana materii. Pomaga oczyścić nasz organizm dzięki usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii z naszego organizmu. Powoduje także przyśpieszenie oddechu. Takie terapie ukoją nasze nerwy i uspokoją układ nerwowy. Jest to również doskonały zabieg, jeśli chcesz wyszczuplić swoje ciało.
Taka kapsułą nie ogranicza się jednak tylko do jednego zabiegu, ale oferuje także: saunę wodną, saunę suchą, saunę parową oraz aromaterapię. Zabiegi są odpowiednio dobierane przez specjalistów w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Kiedy jednak nie powinniśmy korzystać z sauny? Jeśli dolega nam:

- Gorączka
- Miażdżyca tętnic
- Ostre okresy choroby
- Padaczka
- Ciąża
- Stany psychotyczne
- Kruche naczynia krwionośne
- Nadciśnienie tętnicze
- Gorączka 
- Cukrzyca 
- Choroby nowotworowe
- Niewydolność krążenia

Sauna jest doskonałym sposobem nie tylko na usunięcie wszelkich toksyn z organizmu, ale także świetnym sposobem na odchudzanie. Jeśli więc posiadasz zwyrodnienia czy dręczą Cię częste bóle to termolecznictwo może rozwiązać Twoje problemy.
 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.