Kategorie produktów

Ulgix Laxi

Ulgix Laxi

4.13 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ulgix Laxi

Ulgix Laxi to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek miękkich. Wskazaniem do jego stosowania są dolegliwości trawienne, takie jak np. zaparcia (nawet te przewlekłe) oraz uczucie ciężkości.

Niniejszy lek dedykowany jest także osobom z guzkami krwawniczymi lub szczelinami odbytu. 

W składzie leku Ulgix Laxi znajduje się dokuzynian sodu. Jest to substancja czynna o właściwościach przeczyszczających. Nie pobudza perystaltyki jelit. 

Jej działanie polega na zmniejszaniu napięcia powierzchniowego nabłonka przewodu pokarmowego. Proces ten wspomaga przenikanie wody, która z kolei ułatwia przesuwanie mas kałowych w efekcie czego następuje wypróżnianie. Dokuzynian sodu wykazuje działanie bakteriobójcze.

Dokuzynian sodu może być ponadto stosowany u osób przygotowywanych do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych. 

Skład

W skład kapsułek Ulgix Laxi wchodzą nastepujące substancje:

- substancja czynna: dokuzynian sodu. (Jedna kapsułka zawiera 50 mg dokuzynianu sodu).

- pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Ulgix Laxi należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki Ulgix Laxi należy przyjmować doustnie według ponższych wskazań. 

Wiek Dawka dobowa
dorośli 1-4 kapsułki
dzieci od 6. do 12. r. ż. 1-2 kapsułki

Każdą dawkę należy popijać płynem. Efekt następuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Ulgix Laxi.

Niniejszy produkt leczniczy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować w stanach odwodnienia organizmu, w przypadku nudności i wymiotów. Leku nie należy stosować u osób z zapaleniem wyrostka robaczkowego a także w przypadku wystąpienia niedrożności jelit oraz stanów zagrażających wystąpieniem niedrożności jelit. Ostrożność powinny zachować także osoby z bólem brzucha o nieznanej etiologii.

Leku Ulgix Laxi nie należy przyjmować po upływie terminu przydatności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Margareta 2020-04-05 09:53

kupuję tylko sprawdzone produkty apteczne na problemy trawienne. dzisiaj też tak zrobię

Juliusz 2020-03-08 18:37

Kupuję tylko lekarstwa które działają skutecznie. Szkoda tracenia pieniędzy na coś co jest bublem.

Anzelm 2018-04-08 17:19

Ulgix Laxi - zastanawiam się czy to nie pic na wodę:/ Moje problemy miały się wreszcie skończyć... a efekt gorzej niż słaby

Em 2018-01-29 20:03

Zawsze brałam ulgix na wzdęcia, dlatego ulgix laxi bardzo mnie zainteresował. Problemy z zaparciami co jakiś czas mi o sobie przypominają i wtedy lubię mieć pod ręką coś naprawdę skutecznego, co szybko przyniesie ulgę i da murowany efekt. Czy tak jest w przypadku tych kapsułek? Oceniam je 4/5, bo jednak czopki glicerolowe wg mnie działają trochę lepiej i trochę szybciej.

Ula 2017-12-02 15:29

Ulgix Laxi dla żołądka to znacząca ulga. Naprawdę. Automatycznie uczucie ciężkości nie wadzi i czuję się lekko.

Elżbieta 2017-02-17 15:07

Problemy z zaparciami są moją mordęgą od dłuższego czasu :( Wypróbowałam Ulgix Laxi z tego względu i uważam, że to był dobry zakup.

Ulka 2015-12-20 14:51

W mojej opinii Ulgix Laxi jest dobrym środkiem żeby szybko i doraźnie pozbyć się zaparcia. Przy częstym podróżowaniu i niezbyt urozmaiconej diecie ten problem niestety co jakiś czas mnie dopada. A nie lubię się czuć ciężko i nieprzyjemnie - wolę od razu zadziałać i zająć się przyjemniejszymi rzeczami niż utyskiwanie na własne niedomagania :)

Lena 2015-07-05 12:11

Zaparcia to ciężki problem. I to dosłownie. Już jakiś czas temu dopadły mnie, ale je zbagatelizowałam. Postanowiłam jednak, że nigdy więcej nie będę olewać takich problemów. Po 2 tygodniach znowu miałam problem z zaparciami. Było to dla mnie dość uciążliwe. Na szczęście zakupiłam Ulgix Laxi, który pomógł mi rozprawić się z problemem.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.