Kategorie produktów

Polcrom

Polcrom

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polcrom

Polcrom jest lekiem przeciwalergicznym zawierającym kromoglikan sodu, wskazanym do stosowania w alergicznym zapaleniu spojówek i rogówki (w tym wiosennym i sezonowym). Przeznaczony dla osób, któ®e chcą zadbać o swoje oczy.

Polcrom hamuje uwalnianie histaminy i innych substancji biorących udział w przebiegu reakcji alergicznych (tzw. mediatorów komórkowych). Dzięki temu nie dochodzi do wystąpienia reakcji uczuleniowej. Lek jest bardzo dobrze tolerowany, ponieważ odczyn kropli (wartość pH) jest taki sam jak odczyn łez. 

Skład

Komponenty leku Polcrom są następujące: kromoglikan sodu, sorbitol, fosforan disodu dwunastowodny, diwodorofosforan sodu jednowodny, edetynian disodu, chlorek sodu, polisorbat 80, chlorek benzalkoniowy roztwór, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Polcrom powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.
Zalecana dawka preparatu Polcrom do użycia w ciągu dnia to: 1 lub 2 krople 4 razy na dobę, w równych odstępach czasu.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Polcrom.

Produkt Polcrom należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

ziom 2021-05-11 05:33

ok

Kajetan 2020-02-26 11:23

Duża pomoc w alergii!

Ula 2018-05-19 15:44

Używam Polcrom z polecenia lekarza i jestem zadowolona z działania. Muszę się tylko pilnować, żeby faktycznie zakrapiać oczy w ciągu dnia.

Rita 2018-02-19 14:01

W czasie alergii męczę się z piekącymi i łzawiącymi oczyma:( Słyszałam o specyfiku Polcrom . Czy może ktoś miał kiedyś w użyciu? Jestem zdruzgotana. Chcę wkrótce wybrać się do apteki.

Alicja 2017-04-03 11:21

Niedrogie, ale bardzo skuteczne krople do oczu, dobrze łagodzą zapalenie spojówek

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.