Kategorie produktów

Bilobil kapsułki

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bilobil kapsułki

Bilobil to lek w formie kapsułek, do stosowania w zaburzeniach krążenia obwodowego oraz mózgowego, które mogą przejawiać się m.in. zaburzeniami pamięci i koncentracji, szumem oraz dzwonieniem w uszach, trudnościami z zasypianiem, a także zawrotami głowy.

Niniejszy lek zawiera w swojej formulacji standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który wpływa korzystnie na stany osłabienia sprawności umysłowej oraz związane są z wiekiem pogorszenie pamięci.

Wykazano, że Ginkgo biloba może wpływać pozytywnie ma poprawę funkcji behawioralnych i psychologicznych oraz być wsparciem dla czynności życia codziennego (1). Ekstrakt z Ginkgo biloba okazał się przydatny w leczeniu choroby Alzheimera i zaburzeń poznawczych (2).

Zawarte w kapsułkach glikozydy flawonowe i laktony triterpenowe przyczyniają się do lepszego zaopatrzenia mózgu w glukozę i tlen. 

Kapsułki można stosować srównież wspomagająco w zaburzeniach krążenia obwodowego.

Pierwsze oznaki leczenia zwykle pojawiają się po miesiącu. Dla uzyskania jak najlepszych efektów działania niniejszego leku, zaleca się przyjmować go przez przynajmniej trzy miesiące.

Skład

W składzie leku Bilobil kapsułki znajdują się następujące składniki:

substancja czynna ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego  Ginkgo bilobae folii extractum siccum
substancje pomocnicze

laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk

otoczka tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa, błękit patentowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, żelatyna

1 kapsułka zawiera 40 mg suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24- 29%) i terpenów laktonowych (6-9%) i bilobalidu (2,6-3,2%). ekstrahent: aceton 60% (v/v).

Dawkowanie:

Lek Bilobil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: preparat należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych to 1 kapsułka 3x na dobę. 

Niniejszy lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Bilobil kapsułki.

Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie jest zalecane stosowanie kapsułek przez osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub zawierające kwas acetylosalicylowy. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Kapsułki Bilobil należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Samuel 2020-07-19 08:26

stres w robocie i dlatego wcale nie potrafię skupić myśli. Mam nadzieję że będzie ok.

Opinia użytkownika 2019-12-23 22:49

testy już za chwilę a ja póki co słabo przygotowany. Czas na zastosowanie zdrowego wsparcia.

Magda 2018-03-02 08:14

Szumy i zawroty głowy? kiedyś je bagatelizowałam, aż doszłam do wniosku, że coś jest nie tak oraz że tak nie powinno być. To nie było normalne zaburzenie i dobrze o tym wiedziałam, choc wmawiałam sobie, że jest inaczej. Znajoma poleciła mi, żebym spróbowała Bilobil. Zaryzykowałam i baaardzo dobrze zrobiłam ;)

Bartek 2018-02-07 08:23

Nie mogę spać, a to wszystko przez stresy, które nieustannie mnie wyprowadzają z równowagi. Przejmuję się wieloma sprawami, nawet takimi, na które mam niestety niewielki wpływ. Postanowiłem, że nie będę już próbowałam z tym walczyć i zacząłem stosować Bilobil. Powiem Wam, że śpię po nim jak dziecko.

Hania 2018-01-16 08:52

Bilobil stosowała moja mama. Zawsze była mistrzem w zagadkach, kalamburach i innych naszych rodzinnych grach. Ostatnio stała się osowiała, zamknięta i nieaktywna umysłowo. Zdradziła mi, że jej pamięć nie jest już taka jak kiedyś. Nie chciałam, żeby rezygnowała z gier umysłowych tylko dlatego, że jej funkcje intelektualne się pogorszyły. Wiem, że dla mamy był to duży cios. Przy stosowaniu Bilobilu zauważyłam, że jej się poprawiło.

Iga 2018-01-15 16:34

Kupiłam Bilobil dla dziadka. Ostatnio zauważyłam, że coraz cześciej zdarza mu się potarzanie non stop tego samego, lub zapominanie o najprostszych rzeczach. Mam nadzieję, że ten lek sobie z tym poradzi. W Bilobil moja cała nadzieja, jak to nie pomoże, to trzeba będzie iść z tym już do lekarza... Trzymam kciuki, zeby to nie było nic poważnego!

Opinia użytkownika 2017-12-03 11:53

W moim codziennym życiu dobra pamięć jest dla mnie niezbędnikiem do podejmowania codziennych wyzwań. Bilobil kapsułki to preparat który okazał się u mnie zbawienny. Składniki, które w sobie zawiera wspomagają koncentrację, funkcje umysłowe i intelektualne. Mogę go z całego serca polecić.

Opinia użytkownika 2017-11-07 18:04

Miesiąc temu zacząłem nową pracę... Męcząca robota. Źle śpię. Narzeczona kupiła mi Bilobil . Teraz śpię jak dziecko:)

Opinia użytkownika 2017-07-30 11:38

Bilobil działa tak sobie na bezsenność i trudności z zasypianiem. Warto kupić coś mocniejszego

Ksenia 2017-07-10 19:59

Jako uzupełnienie leczenia Bilobil sprawdza się nawet dobrze. Moz enie rozwiązuje wszystkich problemów, ale lepsze to niż ciągły dół.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.