Zaszycie alkoholowe jako metoda wspomagająca kompleksową terapię alkoholizmu

Zaszycie alkoholowe jako metoda wspomagająca kompleksową terapię alkoholizmu

Specjaliści wyrażają się dość jednoznacznie – metodą odnoszącą najlepsze skutki w leczeniu alkoholizmu jest psychoterapia. Czy oznacza to jednak, że nie warto wspomagać się innymi metodami, w tym farmakoterapią? Absolutnie nie! Jedną z najpopularniejszych metod farmakologicznego leczenia alkoholizmu jest zaszycie alkoholowe. Jest to rozwiązanie znane od wielu dekad, choć w ostatnim czasie nieco zapomniane. Na czym polega zaszycie alkoholowe? Kiedy warto po nie sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Zaszycie alkoholowe wspomaga utrzymanie abstynencji nawet przez 10 kolejnych miesięcy

Zaszycie alkoholowe to nic innego, jak umieszczenie pod skórą implantu w formie jałowych tabletek. Ulegają one stopniowemu rozpuszczeniu, uwalniając powoli substancję aktywną do krwiobiegu. W przypadku wszywki alkoholowej jest nią disulfiram, powszechnie znany też pod nazwą esperal. Jest to lek, który hamuje metabolizm alkoholu na jego kluczowym etapie. Blokuje on aktywność dehydrogenazy aldehydowej, przez co w momencie spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu, dochodzi do gwałtownego nagromadzenia się w ustroju toksycznego metabolitu – aldehydu octowego.

Rosnące stężenie aldehydu octowego bynajmniej nie jest dla organizmu obojętne. U chorego pojawiają się objawy zatrucia, takie jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • przyspieszenie tętna;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • lęk i niepokój.

Kiedy warto sięgnąć po zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe nie jest metodą dla każdego. Nie jest to także magiczny lek na alkoholizm, jak niektórzy je przedstawiają. Jest to metoda awersyjna, której działanie polega na wytworzeniu u chorej osoby lęku przed negatywnymi konsekwencjami sięgania po używkę. Warto jednak zaznaczyć, że zaszycie alkoholowe nie wpływa na przyczynę uzależnienia od alkoholu. Nic zatem dziwnego, że część alkoholików, po upływie aktywności wszywki alkoholowej, wraca do swojego nałogu.

zaszycie alkoholowe

Zaszycie alkoholowe dedykowane jest głównie tym, którzy są zmotywowani do walki z chorobą alkoholową. Metoda ta najlepiej sprawdza się u osób, które są na początku terapii alkoholowej i nie wypracowały jeszcze skutecznych metod utrzymania abstynencji. W tym przypadku zaszycie alkoholowe jest doskonałym wsparciem całego procesu trzeźwienia i ułatwia choremu przejście przez najcięższe tygodnie abstynencji.

Zaszycie alkoholowe powinno być bezpieczne!

Zaszycie alkoholowe to wprawdzie drobny zabieg chirurgiczny. Ważne jest jednak, by został on przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę. Zależy od tego nie tylko skuteczność wszywki alkoholowej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie chorej osoby. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca w Warszawie, gdzie możesz skorzystać z wszywania esperalu, możemy polecić Ci KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem, która stawia ogromny nacisk na bezpieczeństwo oraz komfort swoich pacjentów.

Cały zabieg zaszycia alkoholowego w KacDoktorze przeprowadzany jest z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia, dlatego jest całkowicie bezbolesny. Co więcej, podczas zabiegu stosowane są szwy rozpuszczalne, dzięki czemu nie ma konieczności ponawiania wizyty. Z usług KacDoktora skorzystać możesz w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Aby umówić się na konkretny termin zaszycia alkoholowego, wystarczy wcześniej zadzwonić.

Masz problem z utrzymaniem abstynencji? Skorzystaj z zaszycia alkoholowego, by ułatwić sobie życie w trzeźwości!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.