Kategorie produktów

Dolomit

Dolomit

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dolomit

Dolomit jest naturalnym produktem leczniczym zawierającym głównie węglan wapnia i węglan magnezu oraz niewielkie ilości jonów: żelaza, glinu, krzemu, manganu, cynku i miedzi. Stosowany jest leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu w stanach hipokalcemii i hipomagnezemii, łagodząc ich objawy (takie jak zmęczenie, znużenie, skurcze mięśni, osteopenia, osteoporoza) oraz profilaktycznie dla zapobiegania i powstawania niedoborów wapnia i magnezu.

Skład

Składniki preparatu Dolomit są następujące: 1 tabletka (250 mg dolomitu) zawiera: magnezu węglan i wapnia węglan, (co odpowiada 32 mg jonów magnezu i 54 mg jonów wapnia) oraz substancje pomocnicze: sacharozę, laktozę jednowodną, skrobię ziemniaczaną, magnezu stearynian, olejek miętowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Dolomit powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu. Zalecana dawka preparatu Dolomit do przyjęcia przez dorosłych i dzieci powyżej 12 lat:
- profilaktycznie 1 do 2 tabletek na dobę;
- leczniczo w stanach niedoboru wapnia i magnezu 2 do 6 tabletek na dobę, zależnie od wielkości niedoboru. Lek stosować po posiłku, popijając wodą. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Dolomit.

Lek Dolomit należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pan Zenek 2019-09-02 02:03

Ja znam dolomit już z 25 lat. Za młodego na siłowni każdemu szła siła na barki jak brał dolomit. Każdy się dziwił jak to działa że barki stają się po tym silniejsze a inne partie ciała normalnie, bez jakiejś widocznej różnicy. Taka ciekawostka.

Opinia użytkownika 2017-09-15 22:12

Mówi się, że witaminy są ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest w tym dużo racji. Ja wybieram Dolomit . To fajny dodatek do codziennej diety. Ale nie może być stosowany jako zamiennik pożywienia. I trzeba o tym pamiętać.

Zenobia 2017-08-07 14:30

Wapń jest uznanym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na ich budowę oraz powoduje, że stają się mocne i odporne. Dobrym produktem z wapniem jest Dolomit . Ja kupiłam i mogę szczerze polecić. Produkt posiada bardzo dużą ilość wapnia.

Sandra 2017-07-31 14:25

Bardzo dobry preparat. Od jakiegoś czasu miałam problemy z magnezem- ciągłe skurcze i drganie powiek, a do tego z wapniem. Krusząc się zęby i słabe kości. Dolomit na te dolegliwości sprawdził się świetnie!

Pulcheria 2017-04-25 23:00

Dolomit sprawdził się świetnie, kiedy używałam go po złamaniu ręki. Takie preparaty sprawdzają się genialnie podczas regeneracji! Zalecam każdej osobie, która miała lub ma problem z kością!

Olaf 2017-04-06 13:00

No i wreszcie mam MÓJ produkt, który kompleksowo rozpracuje zachwianą gospodarkę wapniowo-magnezową w moim organizmie!

Mieczysław 2016-10-10 22:03

W reklamach trąbią, że zwykły preparat z magnezem nie wystarczy . Między innymi dlatego przyjmuję Dolomit ... Widzę po tym znaczną poprawę zdrowia.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.