Kategorie produktów

Polopiryna S

Polopiryna S

4.62 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polopiryna S

Lek Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Preprarat zaleca się stosować w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów.

Polopiryna S znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie z gorączką, a także w stanach chorobowych wymagających długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów (tylko z przepisu lekarza).

Lek bywa rekomendowana również w zawale mięśnia sercowego i profilaktyce powtórnego zawału mięśnia sercowego.

Polopiryna S jest lekiem przeznaczonym do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 16 lat. 

Skład

Substancją aktywną produktu Polopiryna S jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki tego produktu to: skrobia kukurydziana, celuloza sproszkowana, celuloza mikrokrystaliczna.

Dawkowanie:

Tabletki Polopiryna S należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy przyjmować doustnie, popijając wodą. Stosować w czasie posiłku. 

Dozwolone jest rozpuszczenie tabletki w pół szklanki wody bądź mleka. 

Zalecane dawkowanie produktu Polopiryna S:

- ból i gorączka: dorośli: 300-600 mg (1-2 tabletki) co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 3 g leku. Młodzież w wieku powyżej 16 lat: 600-900 mg 2-3 tabletki) na dobę.
- choroby reumatyczne (tylko na zlecenie lekarza): w gorączce reumatycznej: 900 mg (3 tabletki) 4x na dobę; w RZS (reumatoidalnym zapaleniu stawów): 600 mg (2 tabletki) od 3-4x na dobę.
- zawał mięśnia sercowego, profilaktyka zawału: 150-300 mg (0,5-1 tabletki) na dobę.

Leczenie objawowe bez nie powinno być prowadzone dłużej niż 3 dni bez konsultacji lekarskiej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Polopiryna S. 

Lek jest przeciwwskazany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Należy stosować możliwie najmniejsze skuteczne dawki leku.

Lek Polopiryna S należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, chronić od światła i wilgoci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-01 13:36

Super sprawa na temperaturę... Każdorazowo pomaga ją pokonać. W pakiecie koi towarzyszący ból.

Filip 2019-11-04 21:59

szybko działa

Gabriela 2018-02-20 17:23

Już nie mam w sobie energii. Miesiąc w miesiąc dobija mnie silny ból głowy! Już sama nie wiem jak z tym żyć? to chyba nie jest normalna sytuacja??? :c Polopiryna S to moja ostatnia szansa! Jak ten środek nie pomoże na ciągle wracający ból głowy to się poddam. Oby dało radę!

Paulina 2017-12-16 17:10

Przy wyborze leków bardzo często kieruję się tym, by zawierały optymalną dawkę substancji czynnej. Mało kto wie, że kofeina w składzie produktów nie jest tym, co znamy z kawy, ale jest substancją, która wzmacnia działanie głównego składnika. Jeśli chodzi o Polopirynę S - nie znam się zbytnio, ale pierwszy raz spotykam się z tym, że kwas acetylosalicylowy jest wykorzystywany w leku przeciwbólowym. Jak widać nie tylko ibuprofen i paracetamol dają sobie radę.

Mania 2017-11-08 13:54

Skuteczny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, ale staram się go nie nadużywać, bo w dzieciństwie miałam astmę oskrzelową.

Pola 2017-10-24 16:18

Nie do końca się znam na składnikach danych produktów. Nigdy nie sprawdzałam co dokładnie na co jest. Ale muszę Wam powiedzieć, że Polopiryna S wydaje mi się najlepsza. Dlaczego? Otóż nie tylko Polopiryna S działa szybko i skutecznie, ale co ważniejsze, nie mam po niej bóli brzucha i nie robi mi się niedobrze jak ją wezmę!

Neomiła 2017-07-08 11:20

Polopiryna S jest ok i nieźle działa. Dobrze radzi sobie z bólem głowy.

Zbigniew 2017-04-04 20:59

Lek znam z reklamy. Na żywo też działa:)

Zuzia 2017-04-04 09:51

Polopirynę S używamy w moim domu odkąd pamiętam: działa bardzo skutecznie i pomaga w początkowych fazach przeziębienia.

ewa 2016-03-22 10:08

lek na przeziębienie dla całej naszej rodziny...polecam

Żaneta 2016-02-02 11:09

Boli mnie w klatce jak biorę wdech. Początkowo totalnie nie wiedziałam skąd taki ból. Przyjaciółka sądziła, że to on wiecznych nerwów. Miałą 100% racji! Psychiatra potwierdził. Mam nerwicę. Biorę Polopiryna S i chodze do psychiatry. Już jest znacznie lepiej. Dbajcie o sibie.

Daria 2015-11-26 16:29

"Polopiryna S skuteczna, szybka jest. łatwo się łyka, gorączka znika i humor wraca też" - nie wiem w sumie czy to było na pewno o Polopirynie ale zawsze jak widzę tą nazwę to mam ta nutkę w głowie. Polopiryne biore zawsze jak mnie łapie jakies przeziębienie. Szybko łagodzi ból głowy i nieźle działa na "wypacanie" się z choroby. U mnie w apteczce jest to stała pozycja.

Ksenia 2015-08-06 22:02

Nerwobóle mogą być efektem przewlekłego stresu. Mogą się objawiać przyspieszonym i bolesnym biciem serca. Nie jest to komfortowe uczucie. Warto się zabezpieczyć w coś, co pomoże na tę dolegliwość. Polopiryna S to produkt dzięki któremu zlikwidowałam nerwobóle.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.