Kategorie produktów

Theraflu Extragrip

4.44 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Theraflu Extragrip

Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego, w wygodnych do stosowania, jednodawkowych saszetkach. Lek Theraflu Extragrip stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Przeziębienie i grypa to jedne z najczęstszych chorób występujących u ludzi, a leki przeciwbólowe dostępne bez recepty (OTC) są szeroko stosowane w leczeniu bólu oraz gorączki (1).

Grypa i przeziębienie należą do najczęstszych, sezonowych infekcji górnych dróg oddechowych. Grypa najczęściej występuje wiosną i jesienią. Rozprzestrzenianie wirusa odpowiedzialnego za rozwój infekcji odbywa się przede wszystkim drogą kropelkową (2).

Substancjami czynnymi zawartymi w formulacji preparatu są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz maleininan feniraminy.

Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, a chlorowodorek fenylefryny zmniejsza obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa. Maleininan feniraminy łagodzi objawy stanów uczuleniowych, do których może należeć przekrwienie lub świąd śluzówek zatok i nosa, a także uciążliwe kichanie.

Stosowanie niniejszego produktu leczniczego pomaga w zniwelowaniu najczęściej towarzyszących przeziębieniu i grypie symptomów: bólu głowy, gorączki, bólów kostno-stawowowych, bólu mięśni, dreszczy, a także pozbyciu się uczucia "zatkanego nosa" i przywróceniu swobodnego oddechu.

Niniejszy lek dedykowany jest osobom dorosłym oraz dzieciom, które ukończyły 12 lat.

Skład

W składzie preparatu Theraflu Extragrip znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
pozostałe składniki sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan

Dawkowanie:

Produkt Theraflu Extragrip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy spożywać doustnie, po wcześniejszym rozpuszczeniu w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody, 1 saszetki produktu. Spożyć po wystygnięciu. 

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to jednorazowo - zawartość 1 saszetki. Jeśli zajdzie taka konieczność, dawkę można przyjąć ponownie po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa to 3-4 saszetki.

Uwaga! Jeśli po upływie 5 dni od rozpoczecia stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku utrzymywania się gorączki dłużej niż 3 dni po rozpoczęciu leczenia, również należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Theraflu Extragrip.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Przeciwwskazane jest stosowanie proszku u osób, które przyjmują lub przyjmowały w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy.

Pacjenci z guzem chromochłonnym nadnerczy, wysokim ciśnieniem tętniczym, jaskrą z wąskim kątem przesączania, nadczynnością tarczycy oraz chorobą serca nie powinny stosować tego leku. Podobnie osoby stosujące trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, doustnie leki sympatykomimetyczne oraz leki beta-adrenolityczne, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-07-14 19:34

kicham od wczoraj. do tego dokuczają mi zatoki i stawy. To chyba nie przeziębienie ale brać leki przecież trzeba.

Natalia 2020-05-09 14:32

Najskuteczniejsza rzecz na wysoką temperaturę! Każdorazowo daję radę ją pokonać. W pakiecie zwalcza towarzyszący ból.

Wera 2020-03-15 12:56

temat lekarstw na zwalczenie bólu traktuję bardzo serio. Brak tutaj miejsca na ryzyko. bo nie tak trudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Opinia użytkownika 2020-01-10 17:32

niekiedy dokuczliwy ból głowy bywa nie do zniesienia. Właśnie wtedy biorę to lekarstwo.

Pat 2019-01-22 15:19

Te opinie poniżej są tak fejkowe, że szkoda gadać. Widać, że pisała je jedna i ta sama osoba.

Dezydery 2018-12-24 11:22

Ta pogoda jest okropna. Znowu chory :< Próbuję Theraflu Extragrip . Oby zadziałało...

Tymoteusz 2018-10-14 19:03

Jak tylko odczuwam jakieś dolegliwości związane ze stanem podgorączkowym, kaszel, katar i inne tym podobne, to wiem, że coś zaczyna się dziać i że nie mogę bagatelizować tego, co dzieje się wewnątrz mnie. Zwykle kończy się przeziębieniem, w gorszym przypadku grypą, więc staram się temu przeciwdziałać i od razu biorę Theraflu Extragrip, bo trafia w źródło problemu i skutecznie się z nim rozprawia.

Michalina 2018-03-02 07:58

Przeziębienie i grypa wcale nie muszą dokuczać. Wystarczy odpowiednio wcześnie i odpowiednim produktem zwalczyć te infekcje u podstaw i nie dopuścić do ich rozwoju. Jednym z preparatów, które w tej okoliczności mogą okazać się sprzyjające, jest Theraflu Extra Grip. Produkt naprawdę wpływa korzystnie na organizm, zmniejsza odczuwane dolegliwości a przy tym wzmacnia system odpornościowy.

Teresa 2018-02-07 08:06

Wrzesień jest dla mnie kiepską porą z uwagi na nagłe skoki temperatur. Bardzo źle znosi to mój organizm i jak na zawołanie już nie raz nabawiłam się przeziębienia, a przy okazji musiałam wyleżeć je przez tydzień, co mnie uziemiło. Teraz, jak tylko zaczyna się ta pora roku, od razu kupuję Theraflu Exragrip i mam go zawsze na podorędziu.

Aureli 2017-12-06 18:45

Od kilku lat pracuję w ogromnej hali produkcyjnej. Każdego dnia rozładowuję ciężki towar. Mam ogromny ból wszystkich mięśni. Ukojeniem okazał się produkt Theraflu Extragrip ... Koi ból. Jest skuteczny.

Donat 2017-07-18 20:54

Gdy ciężko mi się oddycha przez nos, to zazwyczaj używam właśnie Theraflu Extragrip

Angelina 2016-10-08 22:17

Najczęściej biorę Theraflu Extragrip na grypę! Nie mam czasu na tkwienie w łóżku. Theraflu Extragrip pozwala mi wygrać z grypą:)

Opinia użytkownika 2016-01-17 21:35

Theraflu Extragrip jest ok i działa na silny ból!

Opinia użytkownika 2015-07-25 12:58

W różnych dolegliwościach bólowych i gorączce warto mieć coś z paracetamolem. Wiem, bo sama mam go w domowej apteczce. Najczęściej stosuję Theraflu Extragrip . Myślę, że ten specyfik zasługuje na gromkie brawa. Szybki i bardzo skutecznie rozprawia się z dolegliwościami bólowymi. W moim przypadku to ból stawów.

Marlena 2015-04-09 19:24

Próbowałam dużo specyfików wszystkie były kiepskie. Ostatnio kupiłam Theraflu Extragrip . Od razu pomaga!!!

Kamila 2015-01-12 13:34

Theraflu Extragrip to mój numer jeden w okresie przeziębienia lub grypy! Szczególnie teraz, kiedy jestem znacznie mocniej podatna na zachorowania, to chętnie sięgam po ten produkt! Dlaczego? Ponieważ naprawdę szybko i skutecznie działa na wszystkie objawy choroby! Radzi sobie nawet z gorączką! jak dla mnie to najlepszy lek!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.