Nie masz zaufania do modnych nowinek? Nic dziwnego, zdecydowana większość z nich zapowiada się obiecująco, jednak w rzeczywistości ich zastosowanie bywa rozczarowujące. Jak jest w przypadku odtrucia alkoholowego, które zostało ogłoszone najskuteczniejszym lekiem na kaca? Czemu można spodziewać się po kroplówkach witaminowych? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć najważniejsze informacje na ten temat.
Czym właściwie jest odtrucie alkoholowe?
Odtrucie alkoholowe, nazywane również detoksem, to usługa znana od wielu lat. Jej podstawą są specjalnie dobrane kroplówki dożylne, dostarczające do organizmu wyselekcjonowane substancje odżywcze. Nie jest to bynajmniej innowacyjna metoda, ponieważ wlewy dożylne stosowane są w medycynie od wielu dekad. Nigdy jednak nie były wykorzystywane na tak dużą skalę do leczenia syndromu dnia poprzedniego. W ramach odtrucia alkoholowego można podać:
- izotoniczny roztwór soli fizjologicznej;
- kompleksowy zestaw elektrolitów;
- glukozę;
- witaminę C;
- zestaw witamin z grupy B;
- ornitynę;
- koenzym Q10;
- leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne lub relaksacyjne.
Jak przebiega odtrucie alkoholowe?
Detoks kojarzy Ci się z bolesnym i stresującym zabiegiem? Nic bardziej mylnego! Odtrucie alkoholowe przeprowadzane jest przez doświadczony i wykwalifikowany personel ‒ lekarzy lub ratowników medycznych, dzięki czemu cała procedura przeprowadzana jest w bezpieczny i bezbolesny sposób.
Na początku specjalista od detoksu zbiera dokładny wywiad medyczny. Jego celem jest dobranie odpowiednich preparatów dożylnych, a także wykluczenie ich ewentualnych interakcji z przyjmowanymi przez pacjenta lekami. Następnym krokiem jest założenie wkłucia dożylnego. Jest to procedura medyczna przebiegająca z przerwaniem ciągłości naskórka, co stwarza ryzyko zakażenia niebezpiecznymi drobnoustrojami. Wybierając odtrucie alkoholowe przeprowadzane przez personel medyczny zyskujesz pewność, że odbędzie się ono według zasad higieny i bezpieczeństwa.
Kto może skorzystać z odtrucia alkoholowego?
Wydaje Ci się, że odtrucie alkoholowe wykorzystywane jest jedynie w przypadku uzależnienia od alkoholu? Nie jest to prawda! Najczęstszym powodem korzystania z detoksu są nieprzyjemne objawy kaca po intensywnej imprezie. Spotkanie ze znajomymi, wesele czy weekendowy wyjazd ‒ okazji do świętowania jest wiele, jednak niekiedy ważne obowiązki nie mogą czekać. Osoby korzystające z odtrucia alkoholowego zgodnie twierdzą, że wyraźna poprawa samopoczucia jest odczuwalna już w ciągu pierwszej godziny.
Odtrucie alkoholowe sprawdza się także w przypadku dłuższych okresów spożycia alkoholu bądź cugów. Zestaw kroplówek jest wtedy nieco bardziej złożony, dzięki czemu przyspiesza regenerację uszkodzonych przez alkohol tkanek. Detoks może także ułatwić drogę do abstynencji, zapobiegając wystąpieniu zespołu odstawiennego.
Odtrucie alkoholowe w Warszawie? To prostsze niż myślisz!
Obecnie odtrucie alkoholowe dostępne jest już niemal w każdym większym mieście. Nie zawsze jednak łatwo jest z niego skorzystać. Złe samopoczucie podczas kaca bardzo często sprawia, że ciężko jest wstać z wygodnego łóżka, nie wspominając już o wyprawie przez miasto. Z tego właśnie powodu warszawska firma KacDoktor postanowiła umożliwić skorzystanie z detoksu alkoholowego w zaciszu domu pacjenta. Na czym to polega? Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą, a specjalista od odtrucia dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut.
Nie musisz też zastanawiać się, czy jest to odpowiednia pora na telefon. KacDoktor oferuje odtrucie alkoholowe całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Czeka Cię ciężki dzień w pracy bądź bardzo ważne spotkanie? Nie musisz zaniedbywać swoich obowiązków przez kaca!
Skorzystaj z odtrucia alkoholowego i przekonaj się, że zachwyty nad tą usługą nie są bezpodstawne!