10 najlepszych polskich blogów o weganizmie

10 blogów o weganizmie, które warto poznać.

Weganizm to nie tylko modne pojęcie. To filozofia życia i sposób odżywiania się, który znajduje coraz więcej sympatyków. Nikogo nie dziwią już blogi, zajmujące się głównie tą tematyką. 

Nie da się ukryć, że weganizm i kuchnia roślinna zaczynają przejmować serwisy i portale społecznościowe. Jest to nie tylko przejaw mody i wszechobecnego trendu, ale też konsekwencja większej świadomości społecznej na temat ludzkiego zdrowia i tego, w jaki sposób należy o nie dbać.

Coraz więcej osób deklaruje chęć ograniczenia mięsa, a pozostali także wielu innych produktów odzwierzęcych, np. mleka, serów, jajek. I choć odsetek takich osób nadal jest niewielki (w skali kraju to około 2%), to cieszy fakt, że aspekty zdrowotne zaczynają przodować w wyborach konsumenckich. Nigdy nie jest za późno. 

Weganizm i dieta wegańska są często tożsamymi pojęciami. Trzeba jednak pamiętać, że weganizm obejmuje także inne sfery życia, wobec czego dieta wegańska jest jednym z elementów weganizmu. Jest jednak elementem kluczowym. Na diecie wegańskiej opiera się bowiem cały wegański styl życia.

Początkujący weganie mogą mieć problem z tym, czym zastępować używane dotychczas produkty, jak zbilansować dietę i co jeść, aby się najeść i dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych makro- i mikroskładników. Z pomocą przychodzą praktycy diety roślinnej, którzy podejmują wyzwanie zweganizowania popularnych polskich dań, a swoim stylem życia udowadniają, że na diecie roślinnej można zjeść równie smacznie i zdrowo. 

W tym zestawieniu prezentujemy 10 polskich blogów poświęconych diecie roślinnej z przepisami na wegańskie dania dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Veganbanda - klasyczny i jeden z pierwszych blogów, na który trafia każdy zagubiony i początkujący weganin. Dlaczego? Wszystko za sprawą prostych, tanich i szybkich przepisów, jakimi dzieli się autorka bloga. Dzięki przejrzystemu wyglądowi i łatwemu dostępowi do podstron, po blogu można się poruszać szybko i sprawnie, znajdując interesujące nas przepisy.


TofuToMniam - strona prowadzona przez Agę - wegankę z dwuletnim stażem, ale wielkim zamiłowaniem do kulinarnych eksperymentów i weganizowania wszystkiego, co wpadnie jej do głowy, od dań słodkich po wytrawne. W dodatku autorka blogu interesuje się fotografią i grafiką, co realizuje się w estetyce strony. Na stronie można znaleźć przepisy na popularne słodycze w wersji odpowiedniej dla wegan.


Pamiętnik Opornej - dieta wegańska przy insulinooporności? Czemu nie? Autorka blogu - Iwona - zabiera nas ze sobą w podróż po życiu weganki z tą przypadłością, udowadniając jednocześnie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ale to nie wszystko. Iwona pokazuje także, że da się żyć i funkcjonować na diecie wegańskiej, będąc w związku z osobą na diecie tradycyjnej.


Roślinnie Nasycona - czy na diecie roślinnej można się najeść? Oczywiście, że można. A nawet można najeść się do syta. Jeśli szukacie prostych, tanich i ciekawych pomysłów na roślinne posiłki, to warto zajrzeć na tę stronę. Dobra wiadomość dla osób, które są na diecie bezglutenowej - na blogu znajdziecie również opcje dla siebie. Poza tym Magda przekonuje nas, że dania na słodko bez cukru mogą być równie smaczne.


Wellmess - w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również blogu poświęconego nie tylko kuchni wegańskiej, ale też kosmetykom i kosmetologii. Daniela jest propagatorką życia w myśl zasad cruelty free (bez okrucieństwa). Pracując w branży kosmetycznej, odpowiada na liczne pytania związane z kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi.


Veganama - autorka bloga to również mama i entuzjastka sportu, a zawodowo fotograf. Na swoim blogu opowiada o przebiegu wegańskiej ciąży, sposobie odżywiania i wszystkim tym, co zainteresuje przyszłą mamę na diecie roślinnej zarówno w okresie ciąży jak i podczas karmienia piersią. Na blogu znajdziemy nie tylko przepisy, ale też trochę życia prywatnego i zapisków z podróży.


VegeTuJemy - jedzenie rozumiane jako małe dzieła sztuki dla podniebienia? Takie rzeczy tylko na tym blogu. Śniadania, obiady, desery, kolacje - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba być na diecie wegańskiej, by starać się ograniczyć mięso w swoim codziennym jadłospisie. Uprzedzamy jednak, że w wegańskim jedzeniu bardzo łatwo się zakochać, bo jest naprawdę smaczne. I wcale nie musi być drogo.


VeganLove - miłość do wegańskiego jedzenia? Przekonał się każdy, kto spróbował. Okazuje się, że aby przejść na dietę roślinną, nie potrzeba wiele. Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, a z naprawdę prostych składników można wyczarować luksusowe danie. Autorka bloga dzieli się swoimi kuchennymi eksperymentami i zabiera nas ze sobą w podróż po wegańskich smakach.


WegePedia - Wikipedia na pewno nie jest nikomu obca. Wegepedia to blog, na którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat diety roślinnej, bilansowania jadłospisu. To skarbnica wiedzy na temat odżywiania i zmiany swojego dotychczasowego stylu życia. Autorka uświadamia, jakie są zalety diety roślinnej, a na swoim przykładzie udowadnia, że można czuć się świetnie.


DobreZielsko - chyba każdy zna popularny żart o tym, że weganie jedzą tylko trawę i kamienię. Od dawna również wiadomo, że jest to mit. Jak się bowiem okazuje, dieta wegańska może obfitować w przepyszne dania, konkurujące z ich odpowiednikami w diecie tradycyjnej. Blog prowadzony jest przez dietetyczkę, jednak dotyczy nie tylko samej diety wegańskiej, ale też zielarstwa i ziołolecznictwa, gdyż jak sama autorka wskazuje, wierzy w moc roślin.


Powyższe przykłady udowadniają, że na diecie wegańskiej można nie tylko smacznie zjesć, ale też czuć się dobrze i dbać o swoje zdrowie. A przecież o to nam właśnie chodzi. Zachęcamy również wszystkich do zaglądania, szukania inspiracji i eksperymentowania w kuchni. Być może okaże się, że dieta roślinna przypadnie Wam do gustu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.