Kategorie produktów

Acard

Acard

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acard

Acard to lek dostępny bez recepty, który działa przeciwzakrzepowo, hamując łączenie się płytek krwi (trombocytów) w większe agregaty.

Lek ten stosowany jest w leczeniu zakrzepów oraz zatorów, powstałych w naczyniach krwionośnych i mogących doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Tabletki Acard znajdują także zastosowanie sw profilaktyce zawału serca u osób obarczonych dużym ryzykiem jego wystąpienia, w świeżym zawale serca i w jego podejrzeniu, a także zawałach wtórnych. Sprawdza się również u pacjentów unieruchomionych przez dłuższy czas, np. po operacjach lub zabiegach przeprowadzonych na naczyniach. 

Po Acard mogą sięgnąć pacjenci z niestabilną chorobą wieńcową i osoby pragnące uniknąć zakrzepicy naczyń krwionośnych.  

Mechanizm działania leku opiera się na antyagregacyjnym działaniu substancji czynnej leku - kwasu acetylosalicylowego. 

Skład

Substancją czynną leku Acard jest kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki zawarte w preparacie to: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa; składniki otoczki: hypromeloza, kopolimer kwasu metakrylowego typ C, talk, dwutlenek tytanu (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, wodorowęglan sodu, laurylosiarczan sodu, cytrynian trietylu, emulsja antypienna.

Dawkowanie:

Tabletki Acard należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy przyjmować doustnie. Tabletki posiadają specjalną otoczkę, dzięki której nie rozpadają się w żołądku, a dopiero w jelitach. Należy je przyjmować po posiłku, popijając wodą. Nie dzielić, połykać w całości.

Zalecane zwyczajowo dawkowanie produktu: 1 tabletka (75 mg) na dobę.

W przypadku podejrzenia lub wystąpienia świeżego zawału serca: 4 tabletki (300 mg), jednorazowo. Rozgryzienie tabletek przyspieszy ich przyswojenie i przyspieszy okres działania.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Acard.

Preparatu nie należy stosować u dzieci do lat 12, pod koniec ciąży, u osób z infekcjami, których przyczyną są wirusy.

Niewskazane jest także stosowanie tabletek Acard u osób, które borykaja się z ciążką niewydolnością wątroby i / lub nerek, chorobą wrzodową oraz astmą.

Acard należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ursyn 2020-03-22 19:13

póki co leczę się tym środkiem. z moimi dolegliwościami chyba ok.

Leszek 2019-12-21 10:42

silne serduszko wpływa na zdrowy organizm. Trzeba o siebie dbać.

Rozanna 2017-11-04 12:16

Nieczęsto mówi się, że kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Aspiryna to popularny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Ja stosowałam aspirynę także w okresach podwyższonej temperatury i w stanach podgorączkowych. Aspiryna naleźy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Acard to produkt który zawiera ten składnik. Dla mnie najlepszy.

Doris 2017-02-10 17:39

W różnych chorobach mających związek z układem krążenia nie warto ryzykować bublem. Z tego powodu staram się być spokojna. Stawiam na Acard . Preparat wpływa korzystnie na organizm a co więcej wzmacnia siły organizmu.

Jan 2016-11-29 13:58

bardzo dobre dzialanie przeciwzakrzepowe.

Karolina 2016-06-06 10:16

Czytałam, że Acard można przyjmować bez konsultacji z lekarzem, jest wydawany bez recepty. Zanim zrobię sobie jakiekolwiek badania chciałabym wspierać się profilaktycznie, żeby zmniejszyć ryzyko udaru. Poza tym mam zamiar stosować go wg ulotki, a nie wg własnych kaprysów, w końcu to lek. Trzeba sobie zdawać sprawę, że działa przeciwzakrzepowo, więc może znacząco wpływać na rozrzedzenie krwi.

cam 2016-03-11 17:06

stosuję by rozrzedzić krew tzn aby nie dostac zatoru.ok

Marcelina 2015-12-29 12:00

Acard zawiera otoczkę, dzięki czemu nie ulega rozkładowi w żołądku, ale dopiero w jelitach, stąd też jest bezpieczny, bo nie podrażnia ścian żołądka kwasem acetylosalicylowym. Słyszałam, że osoby w podeszłym wieku przyjmują go jako środek zapobiegawczy zawałowi serca. Ale poza tą funkcją lek jest skuteczny, zapobiega powstawaniu zatorów i zakrzepów, więc jak znalazł dla osób, które są już po zawale serca i u tych, którzy mają problemy z krążeniem.

Alicja 2015-10-09 20:36

Dobrze, że Acard jest w postaci tabletek o uwolnionym działaniu. Dzięki temu mam pewność, że nie wpływa aż tak negatywnie na narzady, jak to bywa w przypadku innych leków. I cieszę się też, że jest to lek dostępny bez recepty, bo zanim udam się do swojego lekarza, minie trochę czasu. Często jestem w rozjazdach, więc nie mam czasu zatroszczyć się o siebie. Wtedy mam Acard. W mojej rodzinie były już przypadki zawałow serca, a ja nie chcę być kolejną osobą.

Damiano 2015-05-28 13:44

Acard dobrze spisuje się także w cięższych przypadkach: w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych itd...pewnie przyjdzie mi przez dłuższy czas łykać te tabletki.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.