Kategorie produktów

Ibum kapsułki

Ibum kapsułki

4.33 Dobry

ilość opinii: 27

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibum kapsułki

Ibum kapsułki to lek zawierający ibuprofen - substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Niniejszy lek występuje w postaci elastycznych kapsułek, dzięki czemu początek jego działania jest szybszy niż innych produktów leczniczych tego rodzaju.

Wskazaniami do stosowania kapsułek Ibum są słabe i umierkowane bóle różnego pochodzenia, jak ból głowy (w tym migrena), ból zęba, ból ucha, ból pleców, ból mięśni, ból stawów, bóle menstruacyjne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz gorączka różnego pochodzenia.

Substancja czynna leku, ibuprofen, przeciwdziała syntezie prostaglandyn - substancji, które wpływają na rozwój stanu zapalnego. Odbywa się to na drodze hamowania aktywności enzymów cyklooksygenaz (COX-1 oraz COX-2).

Skład

Składniki kapsułek Ibum to:

- substancją czynną jest ibuprofen

Składnik Zawartość w 1 kapsułce
ibuprofen 200 mg

- substancje pomocnicze to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa (E 104),
błękit patentowy (E 131).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Ibum kapsułki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Stosować doustnie, popijając wodą. 

Ibum jest lekiem do stosowania krótkotrwałego - przyjmować maksymalnie 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Zalecane dawkowanie preparatu:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
osoby dorosłe 1-2 kapsułki 4-6 godzin 6 kapsułek
dzieci > 12 lat j.w. j.w. j.w.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest m.in. nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Ibum kapsułki, choroba wrzodowa, krwawienia z przewodu pokarmowego lub jego perforacja, równoległe przyjmowanie innych NLPZ.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

Kapsułki Ibum należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli upłynął termin ważności należy wstrzymać się od stosowania opakowania leku.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zofia 2020-03-24 13:22

nienawidzę migreny dlatego obowiązkowo posiadam zapas leków w torebce.

Taida 2019-12-15 18:18

sprawę środków przeciwbólowych traktuję naprawdę poważnie. Brak tutaj miejsca na kompromisy przecież nietrudno sobie zaszkodzić.

Wiesław 2018-08-10 11:38

Nie polecam. U mnie ten lek zupełnie sie nie sprawdził na ból pleców i musiałem iśc do lekarza po receptę na coś mocniejszego i dłużej działającego.

Rut 2018-05-25 10:01

W piątek poszłam na przechadzkę po starym mieście! Było naprawdę fajnie, dużo śmiechu i radości... Jednak radość szybko została przełamana... Obudziłam się z bólem ucha! Mąż powiedział, żebym kupiła sobie IBUM i trzeba przyznać, że ten produkt zadziałał szybko i skutecznie!

Klaudian 2018-04-26 17:41

W bólu zębów mam ochotę wybić sobie zęby... Na poważnie! Myślę, że to jeden z największych bólów. W takich przypadkach nie bawię się w detektywa tylko zawsze mam IBUM . Wiem, że to trafione rozwiązanie...

Eufemia 2018-03-20 13:03

Idąc w weekend na długi trucht, kompletnie nie pomyślałam o tym ,aby zabrać na łepetynkę czapkę albo chociaż nauszniki! No i się "załatwiłam".... Czuję ucisk i kłucie w uchu... Kupiłam IBUM mam wiarę, że ten wyrób mi pomoże!

Opinia użytkownika 2017-12-12 15:30

Gdy biorę jakiś specyfik na najcięższy ból to wymagam najlepszy ! Właśnie tak jak IBUM ... Dzięki temu, że posiada substancję czynną ibuprofen w składzie, mogę na nim polegać.

Marlena 2017-06-16 11:46

Na migrenę największą skuteczność ma tylko IBUM .

Marika 2017-05-24 12:56

Ibum - lek silny i skuteczny! NIe wyobrażam sobie nie mieć go w torebce w czasie miesiączki.

Mirek 2016-06-11 14:50

Nie polecam produktu. Co prawda działa, ale po nim miałem zgagę.

rafal8803 2015-04-06 12:22

Likwiduje ból szybko i skutecznie. Co tutaj więcej pisać moja rodzina go stosuje i czujemy się po nim o wiele lepiej.

Dawid 2015-04-01 21:17

Szybki lek. Pomaga na cięższe bóle.

rafal8803 2015-03-22 11:36

Rzeczywiście działa dość szybko gdy idzie o ból - ostatnio mam poważny problem z zębem i potrafi sobie z nim szybko poradzić i to bez większych problemów. Dlatego polecam każdemu, to ma jakieś większe problemy z bólem albo też nie ma czegoś co mógłby mieć cały czas przy sobie

Peterek 2015-03-12 10:41

Kapsułki IBUM maja bardzo szerokie zastosowanie, przez co na pewno będą dobrym wyborem i rozwiązaniem na problemy szerokiej rzeszy odbiorców.

rafal8803 2015-03-11 16:02

Ibum jeden ze środków, które lepiej wpływają na moje ciało. Działają śmiało oraz efektownie. Polecam dla wszystkich. 5/5 to jego efekt!

Tunia 2015-03-11 11:38

Całkiem niezły, wolałabym kupować większe opakowanie od razu, ale od biedy 7 kapsułek też starczy na jakoś czas.

rafal8803 2015-03-06 20:55

Lek jak lek. Moim zdaniem mógłby troszke mniej kosztować, dla stałych klientów. Jakoś od kilku lat go kupuje i już troszkę dużo wychodzi za to.

rafal8803 2015-03-06 20:54

Lek bardzo dobry. Działa przeciwgorączkowo, poprzez to można w szybki oraz sprawny sposób zmienić swoje zapatrywanie w tej sytuacji. Polecam bo to na prawdę działa 5/5!

rafal8803 2015-03-05 19:55

BUM i ból głowy rozwalony. POlecam dla każdego! Działa szybko i świetnie można znieść ból. Warto jest to sprawdzić bo działa świetnie!

rafal8803 2015-03-01 22:21

Stosuję od paru lat jak coś jest nie tak np: ząb rwie i póki co jest wszystko ok. Moim zdaniem bardzo dobry środek, który pomaga nam przetrwać w trudnych chwilach a do tego sprawdzony !

Anula 2015-01-20 00:30

IBUM IBUM IBUM. I nie ma bólu.

Opinia użytkownika 2015-01-06 17:43

ibum ibum ibum :)

rafal8803 2015-01-05 12:36

IBUM i IBUM i IBUM. Fajna reklama i lek działa jak na leży. Rozprawia się z bóle w mig i potem już nie ma się problemów ze zdrowiem. Polecam!

rafal8803 2015-01-05 12:35

IBUM pomaga w szybki sposób zmienić zapatrywanie w swoje bóle. Po zastosowaniu tego leku można szybko oraz skutecznie pozbyć się bolu i cieszyć się swoim zdrowiem oraz brakiem problemów. To działa i jestem z tego bardzo zadowolony. Polecam!

rafal8803 2015-01-01 13:57

IBUM działa znakomicie. Stosuje go już kilka lat i muszę stwierdzić, że trudno jest znaleźć coś lepszego na rynku. Polecam dla każdego!

Nataris 2014-12-29 21:51

Świetnie działający lek. Używam go już tak na prawdę od wielu lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Działa rzeczywiście bardzo szybko i w mig nie ma bólu. Polecam!

Paweł Turek 2014-12-22 14:21

Mój ulubiony lek IBUM działa na mnie bardzo szybko i skutecznie. Po 15 minutach już nie czuje żadnego bólu ;)

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.