Kategorie produktów

Alugastrin

Alugastrin

3.88 Dobry

ilość opinii: 25

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Alugastrin

Alugastrin to lek, który jest dostępny w formie tabletek do rozgryzania i żucia. Preparat przeznaczony jest dla osób, u których stwierdzono uszkodzenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy oraz dla wszystkich tych, którzy skarżą się na dolegliwości bólowe w nadkwasocie

Wskazaniem do stosowania leku Alugastrin są różne dolegliwości żołądkowe i dwunastnicy, takie jak m.in. choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zgaga, objawy nadkwaśności soku żołądkowego czy leczenie uszkodzeń śluzówki żołądka lub dwunastnicy, które mogły zostać wywołane stosowaniem leków z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych).

Substancją czynną preparatu jest węglan dihydroksyglinowo-sodowy. Jego działanie polega na zobojętnianiu odczynu soku żołądkowego poprzez reakcję substancji z kwasem solnym. Dzięki temu substancja ta wykazuje właściwości osłaniające na śluzówki przewodu pokarmowego. Niweluje zgagę, problemy trawienne i wspomaga proces odkwaszania organizmu.

Dodatkowo węglan dihydroksyglinowo-sodowy nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego, przez co nie dochodzi do powtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego.

Skład

Składniki leku Alugastrin to:

- substancja czynna: węglan dihydroksyglinowo-sodowy,

- substancje pomocnicze: mannitol, skrobia ziemniaczana, karmeloza sodowa, magnezu stearynian, substancja poprawiająca smak i zapach miętowa, sacharyna sodowa.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Alugastrin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Alugastrin należy przyjmować doustnie, godzinę po każdym posiłku i przed snem i w razie wystąpienia dolegliwości według poniższych zaleceń:

Wiek Dawka pojedyncza Dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki wg indywidualnych potrzeb
dzieci > 6. r. ż. j.w. j.w.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Alugastrin

Tabletki Alugastrin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem i działaniem wilgoci.

U dzieci poniżej 6. roku życia można zastosować tylko po konsultacji z lekarzem. Podczas ciąży i karmienia piersią stosować tylko w uzasadnionych koniecznościach. Lek nie jest przeznaczony dla osób z ciężką niewydolnością nerek.

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Wiktoryn 2018-12-30 12:04

Z chorobą wrzodową męczę się od ładnych paru m-cy:/ Gdybym mógł coś zmienić wolałbym zadziałać coś wtedy niż likwidować skutki. I szybciej sprawiłbym sobie Alugastrin .

Walentyna 2018-11-23 18:44

Nadkwaśność może wynikać z zaburzeń pracy enzymów trawiennych. Odczuwa się wtedy kwaśno-gorzkie odbijanie i posmak w ustach. Alugastrin to preparat którego działanie polega na zmniejszaniu aktywności enzymów. Sok żołądkowy zawiera w sobie kwas solny. To on bierze udział w pierwotnym procesie trawienia. Wypada więc zadbać o to, by funkcjonował prawidłowo.

Laos 2018-06-09 21:29

Miałem poważne problemy ze zgagą i polecam ten suplement. Alugastrin to świetny lek i warto jest go stosować. Brawo!

Alicja 2018-05-04 11:28

Nadkwaśność może powodować bolesne uczucia w przełyku. Jednym z nich jest odczuwana zgaga, czyli popularne palenie. Nie jest to problem komfortowy i choć da się go wytrzymać, to lepiej go zwalczyć. Alugastrin to produkt, który zawsze pomaga.

Marcin 2018-02-28 17:50

Na mnie nie działa

Cezaryna 2017-09-28 23:35

Alugastrin powinien dostawać same bardzo pozytywne opinie :) Nie spotkałam aż do teraz tak samo skutecznego preparatu. Regularne odkwaszanie organizmu to u mnie niezwykle ważna sprawa.

Henryka 2017-07-08 22:11

ROZACZAROWANIE!

Opinia użytkownika 2017-05-09 17:17

Problemy gastryczne mi nie odpuszczają, próbowałam już chyba wszystkiego, Alugastrin również. Mogę dać tylko średnią ocenę.

Daro 2017-05-05 11:17

Dobry na zakwaszenie organizmu, choć nie ma chyba o tym wzmianki ale to wsyztsko jest ze soba powiązane.

Alan 2017-04-13 13:56

Lubię sobie czasami pojeść, a bywa też tak, że jak złapie mnie wilczy głód, to pochłaniam wszystko, co mam pod ręką. To bardzo źle przekłada się na moją kondycję, dlatego, żeby wspierać procesy trawienne stosuję Alugastrin. Kiedyś bardzo męczyła mnie zgaga. Potrafiłem nawet wstać rano z gotową dolegliwością na dzień dobry. Odkąd stosuję Alugastrin, moje problemy zniknęły ;)

Renata 2017-03-21 12:22

Nienajgorzej smakuje, działa dość szybko: jak dla mnie ok

Justyna 2016-11-29 11:40

na zgage super! ostatnio mi pomogl, praktycznie odrazu

Opinia użytkownika 2016-11-19 19:32

Co jak co, ale ta zgaga przestaje mnie już śmieszyć. Nie wiem, co może stanowić tego powód. Prowadzę zdrowy styl życia i zgaga to ostatnie, czego bym chciała. Alugastrin to preparat odkryty w aptece. Kupiłam go i sprawdzę, czy działa. przekonam się, czy to, co mówią o nim jego użytkownicy, to prawda.

Kuba 2016-11-06 21:18

Dużo gorszy niż Rennie.

Antek 2016-06-18 11:54

Dolegliwości żołądka towarzyszą mi już od dłuższego czasu. Zdecydowanie jeśli o mnie chodzi to wybieram Alugastrin. Jakiś czas temu bardzo źle zniosłem zgagę. Nie wiem, czemu mnie dotknęła. Może to przez to, że nie jadałem długi czas zdrowo i bardzo mocno podrażniłem swoje drogi pokarmowe? Tego się na pewno nie dowiem. Najważniejsze, że Alugastrin sobie z tym poradził.

Ala 2016-05-24 15:23

Alugastrin przepisał mi gastrolog. Podejrzewamy, że mam problemy z jelitami, ale na tym etapie sprawdzamy jak poradzi sobie właśnie ten produkt. Muszę przyznać, że sporo moich objawów już ustąpiło. Nie męczą mnie już codzienne biegunki, nie mam wzdętego brzucha po posiłkach i nie kręci mi się w głowie po śniadaniu. Myślę, że Alugastrin sprawdza się prawidłowo skoro takie objawy ustępują!

Mati 2016-03-28 20:57

Alugastrin to bardzo dobry lek, który pozwolił zmniejszyć moje dolegliwości bólowe związane z jamą brzuszną. Polecam bo działa na prawdę !

Kaja 2015-08-21 00:24

Od kilku dni strasznie mnie męczy pieczenie w przełyku... Szukałam różnych środków, ale nie znalazłam nic. Ale jednego dnia znajoma wspomniała mi o środku Alugastrin . Od tamtego dnia powiedziałam problemom, że to koniec.

Ginas 2015-03-31 22:50

Zgaga mineła po około 15 minutach. Czuje się o wiele lepiej i teraz mogę się poczuć znakomicie. Polecam to dla każdego, bo na prawdę warto jest!

Marek 2015-03-26 21:07

Nie polecam, według mnie to jest dość słaby lek i może nie pomóc.

Adam 2015-02-16 21:16

Tabletki dają dużą wygodę aplikowania leku, niż płynna postać tego samego preparatu, od razu sie przestawiłem właśnie na ta wersję.

Drożyzna 2015-02-08 18:56

Jak dla mnie cena od razu zniechęca i muszę przyznać, że będę musiał zmienić lek. Ten pomaga ale jak dla mnie jest za drogi.

Untie 2015-02-08 18:56

Nie można poddawać się i trzeba szukać dobrych suplementów taka jest moja dewiza od kilku tygodnii. Gdyż jakoś po tych suplementach na nadkwasowość nie czuje efektu. Tutaj równeż nie poczułem ;/

Karilos 2015-02-08 18:55

Nie ma jak to dobry i skuteczny lek, który w prosty sposób może rozwiązać moje problemy. Działa na nadkwasowości i to jest piękny lek!

Polix 2015-02-08 18:54

Męczę się od kilku lat z nadkwasowością żołądka i muszę przyznać, że ten środek bardzo ładnie wpłynął na moje zdrowie. Polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.