BCAA - co to takiego?

BCAA - co to takiego?

Wśród aminokwasów, które są tak ważne dla działania naszego organizmu znajdują się również aminokwasy BCAA, których ludzki organizm samodzielnie nie jest w stanie wytworzyć.

Wśród aminokwasów, które są tak ważne dla działania naszego organizmu znajdują się również aminokwasy BCAA, których ludzki organizm samodzielnie nie jest w stanie wytworzyć. Są to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, które mają bardzo duże możliwości budowania masy mięśniowej człowieka, która tworzy się i wzmacnia właśnie przez odpowiednią ilość białka w diecie. BCAA świetnie nadaje się dla tych osób, które rozpoczynają profesjonalny trening. Jeśli będzie się systematycznie ćwiczyć i stosować BCAA można oczekiwać wyjątkowych efektów i znaczącego przyrostu masy mięśniowej. 

Czym jest BCAA

Wszystkie występujące w organizmie ludzkim aminokwasy mają swoje zadania i funkcje. Oczywiście jest ich bardzo wiele rodzajów, i każde  z nich mają swoje istotne znaczenie. Główne zastosowanie aminokwasów są następujące:

•    Gwarantują odpowiednią i stabilną pracę mięśni 
•    Pomagają w spalaniu kwasów tłuszczowych, kontrolują ich transport 
•    Są istotnym elementem, który wspiera budowę komórek skóry w organizmie
•    Mają dużo istotnej energii, którą dostarczają do organizmu 
•    Pracują nad ustabilizowaniem poziomu hormonów
•    Aminokwasy są elementem, który buduje odporność ludzkiego organizmu, dlatego jest dzięki nim mniej podatny na wirusy i infekcje
•    Mogą poprawiać przemianę materii 
•    Są elementem, który ma możliwość wzmacniać włosy, paznokcie oraz skórę. 

O zaletach aminokwasów można powiedzieć bardzo dużo, jednym słowem są one elementem koniecznym do pracy naszego organizmu i bez nich nie możemy normalnie funkcjonować. 

Gdy decydujemy się na suplement diety BCAA musimy pamiętać o tym, że jego zażywanie powinno być w odpowiednich dawkach, która dopasowana musi zostać do naszej wagi ciała. Specjaliści uważają, że najlepsza dawka to około 10 gramów. W przypadku profesjonalnych sportowców często dawki te są na dużo wyższym poziomie, ale to tylko zawodowcy mogą sobie na to pozwolić i przy tym zawsze zostają pod kontrolą swojego lekarza. Stosując ten suplement diety można liczyć na to, że możliwe staną się dłuższe ćwiczenia. BCAA działa bowiem na nasz organizm w taki sposób, że odczuwamy mniejsze zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Trening przy tym suplemencie może okazać się skuteczniejszy. W składzie suplementu diety BCAA znajdziemy takie aminokwasy jak Walinca, leucyna oraz izoleucyna. Można je również znaleźć w niektórych spożywanych przez nas produktach spożywczych.

Walina to aminokwas rozgałęziony, który znajduje się zasadniczo w chudym mięsie i rybach. Poza tym można go znaleźć również w soi, grzybach a także w pewnych ilościach w produktach pochodzenia mlecznego. Leucyna to aminokwas, który jest w dużej ilości w mięsie białym, cielęcinie czy wołowinie. Poza tym dużo znajduje się go w białkach kurzego jaja oraz w szpinaku. Natomiast izoleucyna to aminokwas, który w dużej ilości znajduje się głównie w mleku oraz kukurydzy. Z suplementem BCAA trzeba jednak wyraźnie uważać, gdyż przyjmowanie go w zbyt dużych ilościach może doprowadzić do tego, że będziemy czuli się senni, zmęczeni i rozdrażnieni, a to zacznie działać niekorzystnie na pracę całego naszego organizmu. 

Wszystkie suplementy, także BCAA powinniśmy kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Lepiej unikać wszystkich miejsc sprzedaży, w których oferowane są nam dziwnie atrakcyjne ceny. Zazwyczaj okazuje się bowiem, że sprzedany nam produkt jest bardzo niskiej jakości i dlatego nie ma żadnej wartości. Wydane pieniądz okazują się być wyrzucone w błoto. Poza tym skład takiego środka jest nieodpowiedni a niekiedy jego składniki mogą mieć również szkodliwy wpływ na nasz organizm, dlatego powinniśmy unikać używania takiego suplementu. Nie oszczędzajmy na suplementach! Każda osoba, która chce ćwiczyć i robić profesjonalny trening powinna wychodzić z założenia, że takie oszczędności nie mają sensu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.