Kategorie produktów

Procto-Glyvenol krem

3.54 Dobry

ilość opinii: 37

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Procto-Glyvenol krem

Procto-Glyvenol to produkt leczniczy dostępny w postaci postaci kremu doodbytniczego. Lek ten jest przeznaczony do miejscowego stosowania w przypadku wystąpienia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Produkt leczniczy Procto-Glyvenol krem stosuje się w celu złagodzenia objawów, takich jak pieczenie, świąd, ból czy dyskomfort a także zapobiegawczo w przypadku uszkodzeń śródbłonka naczyniowego. 

W składzie kremu doodbytniczego Procto-Glyvenol znajdują się dwie substancje czynne: lidokaina i tribenozyd. Składniki te wykazują działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwświądowe. 

Lidokaina ma właściwości miejscowo znieczulające. Ponadto łagodzi dolegliwości wywołane hemoroidami. Druga substancja czynna - tribenozyd - ma natomiast działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz przeciwbólowe.

Składniki kremu doodbytniczego Procto-Glyvenol oddziałują miejscowo, wykazując jedynie minimalne działanie ogólnoustrojowe.

Skład

Składnikami produktu leczniczego Procto-Glyvenol krem są: 

substancje czynne tribenozyd i chlorowodorek lidokainy. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu oraz 20 mg chlorowodorku lidokainy. 
pozostałe składniki stearynian sorbitanu (Arlacel 60); eter makrogolu cetostearylowy (Cetomakrogol 1000); alkohol cetylowy; palmitynian izopropylu; parafina ciekła; parahydroksybenzoesan metylu; parahydroksybenzoesan propylu; sorbitol ciekły, niekrystalizujący; kwas stearynowy; woda oczyszczona. 

Procto-Glyvenol zawiera metylu parahydroksybenzoesan, alkohol cetylowy oraz propylu parahydroksybenzoesan. Alkohol cetylowy zawarty w leku może powodować miejscową reakcję skórną. 

Dawkowanie:

Lek Procto-Glyvenol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Podczas stosowania leku należy pamiętać o utrzymaniu właściwej higieny okolic odbytu, odpowiednich ćwiczeniach i diecie. 

Zaleca się stosowanie leku Procto-Glyvenol krem rano i wieczorem. Kiedy ustąpią ostre objawy, dawkę można zmniejszyć stosując krem raz na dobę. W przypadku leczenia wewnętrznych hemoroidów krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora.

Po użyciu kremu należy dokładnie umyć ręce. 

Produkt leczniczy należy stosować aż do ustąpienia objawów. Jeśli po 7 dniach nie ma poprawy lub nastąpiło pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. 

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje czynne lub którekolwiek składniki produktu. 

Leku Procto-Glyvenol w postaci kremu doodbytniczego nie należy stosować u dzieci i podczas pierwszych 3. miesięcy ciąży (I trymestr). Osoby z zaburzeniami wątroby powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. 

Nie ma wystarczających danych, dotyczących interakcji leku z innymi produktami leczniczymi bądź alkoholem. Produkt nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn. 

Leku nie należy stosować doustnie. Unikać kontaktu preparatu z oczami.

Procto-Glyvenol krem należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

Produkt zawiera gumę lateksową, która może powodować ciężkie reakcje alergiczne. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pau 2018-08-31 03:38

Tragedia! Po uzyciu masci bylo jeszcze gorzej, okropne pieczenie i okropny bol. Nie polecam

Karol 2018-06-26 21:21

Jak tak sobie przeglądam tutaj opinie o stosowanym przez mnie kremie Procto Glyvenol, to chyba skłaniam się bardziej ku pozytywnym opiniom. To prawda, że dzięki właściwemu smarowaniu szybko można poczuć ulgę. Ból w wiadomym miejscu jest odpowiednio uśmierzony - i o to własnie chodzi...

Kap 2018-06-10 07:06

Pomaga na chwilę, na pewno nie wart ceny i nic nie leczy.

Darek 2018-06-06 15:12

Mi niestety nic nie pomógł a stosowałam go bardzo długo. W końcu wybrałam się do lekarza i po konsultacji zdecydowaliśmy się na kurfacje varosinem i oczywiscie bezwzględną higiene. Dopiero to mi pomogło, szkoda ze wcześniej traciłem kase na to "cudo"

Martyna 2018-05-25 15:29

Zwróciłam jakiś czas temu uwagę, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości związane z hemoroidami. Większe lub mniejsze. Zaczęłam więc interesować się tym tematem i wyczytałam, że przy hemoroidach ważna jest odpowiednia higiena, ponieważ ona może stanowić podstawę okresu rekonwalescencji. Ale bez środka się nie obejdzie i tutaj pojawia się krem Procto-Glyvenol.

Mietek 2018-05-23 10:51

Hemoroidy? Miałem z nimi problem. Otarłem się nawet o to, że lekarz mówił, abym przemyślał operację. Na szczęście nie musiałem się na nią w końcu decydować, ale to dobrze, bo przez myśl mi nie preszło, bym miał mieć jakąkolwiek operację. Nie jestem typem szpitalnego typka. Zacząłem stosować Procto-Glyvenol krem. Powiem wam... rewelacja. Nigdy nie czułem takiej ulgi odkąd borykam się z hemoroidami. Efektów ubocznych również nie zauważyłem ;)

Konrad 2018-05-22 11:22

Hemoroidy to problem, z którym najczęściej zmagają się osoby pracujące na siedząco, tzn. pracownicy biurowi czy kierowcy. Przy zauważeniu, że w ich życiu nie ma na co dzień jakiejkolwiek formy ruchu. Maść doodbytnicza Procto-Glyvenol to produkt, który po nałożeniu ma za zadanie zmniejszać dolegliwości, towarzyszące żylakom odbytu. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej higienie i o tym, że dalej siedząc na tyłku i nic nie robiąc, nie będzie efektów lub pojawią się nawroty. A nie o to też chodzi. Leczenie musi być skuteczne.

Maja 2018-05-05 11:42

Okropny!!!! Nie działa! Nic nie pomaga! A mało tego po uzywaniu go było jeszcze gorzej! Strata pieniędzy, najtańszy krem za 13 zł zdzialal cuda a to badziewie tylko pogorszyło mój stan

teresa 2018-01-27 11:17

słaby stosuje 4 dzień 2x dziennie be zpoprawy krwaienie jest nadal. po procto hemolanie po 2 dniach ustepowało.

Jowita 2018-01-18 07:55

Hemoroidy to uciążliwy problem. Wiem o tym, bo sama zmagałam się z żylakami odbytu. Procto-Glyvenol to lek OTC, ktory mogłam zakupić bez konieczności odwiedzenia lekarza. Było mi to na rękę, bo przy tym wstydliwym problemie zastanawiałam się, czy w ogóle mogłabym funkcjonować bez jakiegokolwiek środka pomocniczego. Ten produkt złagodził dolegliwości i powiem wam, że już po pierwszej aplikacji przestałam odczuwać dyskomfort.

Marek 2017-12-21 04:17

Nic nie pomogło, chyba jeszcze bardziej boli. Kosztowało ponad 30 złotych za małą tubkę.

P. 2017-12-04 11:11

Zupełnie nie wiedziałem, jak zabrać się do walki z hemoroidami. Każdy powie, że wystarczy przejść się do lekarza, ale nie zawsze jest to takie proste, tym bardziej, jak do najbliższego ośrodka zdrowia jest spory kawałek drogi i to niekoniecznie po drodze do pracy:/ Zaryzykowałem fachowej opinii farmaceuty i na szczęście Procto-Glyvenol okazał się być dla mnie trafnym wyborem. Już po pierwszych smarowaniach było czuć dużą ulgę!

Julita 2017-11-03 16:26

O takich produktach jak Procto-Glyvenol ciężko pisać opinię w internecie, ponieważ problem z jakim przyszło mu walczyć jest dość krępujący. Jednak postanowiłam się przemóc i napisać co nieco w tym temacie. Otóż mi Procto-Glyvenol polecił lekarz, także jako tako miałam pewność, że będzie to produkt dobry. Jednak, powiem szczerze, że wcześniej próbowałam inne produkty brać na własną rękę, bo wstydziłam się iść do lekarza. W pewnym momencie ból tak się nasilił, że już nie dałam rady. Poszłam i polecono mi Procto-Glyvenol . Produkt naprawdę dobrze się sprawdził i szybko przyniósł mi uczucie ulgi. Nie znam się na zaawansowaniu problemu jednak u mnie na początku drogi Procto-Glyvenol sprawdził się dobrze.

bogna 2017-10-20 09:55

Procto-Glyvenol bardzo dobrze działa w przypadku problemów z hemoroidami. nie tylko działa szybko i skutecznie ale tez pozwala na pozbycie sie problemu na długo. Rozpoczelam stosowanie Procto-Glyvenol głównie ze wzgledu na działanie znieczulajace, bo bol czasmi byl nie do zniesienia. Szybko okazało się, że to lek ze znacznie szerszym spektrum działania. Stał się moim ulubionym lekiem na ten problem. Mogłam normalnie funkcjonować, bez obawy, że nagle zmoże mnie silny ból. Objawy pomalu zaczely ustepowac. Aktualnie moge normalnie funkcjonować, dzięki Procto-Glyvenol! Polecam, naprawdę warto!

Darek 2017-10-10 11:12

Na pieczenia. Na swędzenie. Na ból. Na praktycznie wszystko co jest związane z hemoroidami....krem procto-glyvenol już na dobre zagościł w moim domu i nie zamierzam się nawet rozglądać są innymi środkami....chyba, że moja zmora się skończy - wtedy z czystym sumieniem zaprzestam kupowania.

Leopold 2017-06-26 17:35

Procto-Glyvenol jest bbbbbbb fajny!!!

jagoda 2017-03-17 10:27

Kupiłąm go mamie. Naprawdę zaczął działać, mam już tak nie cierpi i nie skarży się na ciągły ból i pieczenia.

Maag 2017-03-13 09:01

Na okropne uczucie pieczenia i swędzenie Procto-Glyvenol jest najlepszy!

Jadwiga 2017-03-06 09:15

Ja jestem bardzo zadowolona z Procto-Glyvenol. Dolegliwości złagodzone i nie wystąpiły u mnie żadne nieprzyjemności związane z jego stosowaniem. Ulga przyszła szybko,a to było dla mnie najważniejsze! Bardzo polecam Procto-Glyvenol na tę nieprzyjemną przypadłość!

Bogdan 2017-02-11 11:20

Niestety ja jak podaje ulotka jestem 1 osobą na 1000 która po zastosowaniu czopków odczuwa pieczenie a raczej palenie ogniem , dlatego ja nie polecam.

klas 2017-01-03 20:53

ok

Aneta 2016-10-25 14:28

jestem z niego bardzo zadowolona. jedyny minus to mala wydajnosc.

Opinia użytkownika 2016-07-28 02:04

stosowalam nie polecam czulam jeszcze wiekszy dyskomfort ;c

Opinia użytkownika 2016-03-04 13:21

pomaga. polecam

jerzy 2016-01-15 12:03

Masc powoduje zapelenie skory miedzy posladkami, ktore jest bardzo nieprzyjemne i dlugotrwale w leczeniu. Skutki dzialania masci - mizerne a ub oczne - dlugotrwale. Ponadto, nigdzie nie mozna znalesc producenta tego specyfiku.

Buli 2015-03-20 13:38

Maść jest cennym specyfikiem w moim zestawie anty żylakowym. Daje natychmiastową ulgę i ten efekt nie znika od razu.

Martis 2015-02-21 20:44

O nie... Ten lek nie pomógł mi na moje hemoroidy. tylko i wyłącznie straciłem motywacje podczas jego stosowania, bo nie pomógł i tylko pomniejszył moją motywacje do poprawy tego ....

Crop 2015-02-21 02:06

Ja widzę co najwyżej minimalne różnice ... Moim zdaniem lepsze są czopki niż jakieś tam maści na ból tyłka

Kamila 2015-01-05 12:28

Nie lubię ten maści jest po prostu ohydna. Najlepiej jest stosować czopki bądź inne preparaty, ktore znacznie lepiej pomagają. To tylko troszkę na mnie zadziałało.

Marta Gałązka 2015-01-04 12:32

Dla mnie działa ten środek i jestem z niego bardzo zadowolona. Tylko cena jest troszkę za duża jak na częste stosowanie.

Marta Gałązka 2015-01-04 12:32

Dla mnie działa ten środek i jestem z niego bardzo zadowolona. Tylko cena jest troszkę za duża jak na częste stosowanie.

Jacek43 2015-01-03 16:06

Stosowałem przez okres 2 tygodni i średnio na mnie zadziałały. Niby pojawiła się ulga ale nie trwała ona zbyt długo.

Daga 2014-12-25 23:41

Jakoś nie podchodziłam do tego leku pozytywnie, jednak bo w przyszłości było bardzo źle w takimi kremami. Teraz zmieniłam zdanie bo w bardzo szybko sposób ukoi ból i gwarantuje ulgę przez dłuższy czas.

Karol 2014-12-21 17:24

Maść jest świetna! Pozwoliła mi w szybki sposób efektownie zadziałać na moje wrażliwe okolice intymne. Wydaje mi się, że jest to jeden z lepszych leków!

Izabella I. 2014-12-21 16:48

Jeden z lepszych kremów na rynku, pozwalający w szybki sposób odnieść mniejsze bóle oraz poprawić swoje samopoczucie.

Kremiczek 2014-12-18 19:32

Krem ma bardzo łatwą aplikacje, nie podrażnia skóry. PROCTO-GLYVENOL to jeden leków, które można bezpiecznie stosować, jego szybkie działanie jest rewelacyjne!

Huber Hanera 2014-12-17 10:33

Miałem już pewność, że nigdy nie wyleczę hemoroidów, jednak PROCTO-GLYVENOL to dobry lek! Łatwa aplikacja, dostępny bez recepty, tylko ta cena taka wysoka.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.