Kategorie produktów

Karnozyna

Karnozyna

4.0 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Karnozyna

Karnozyna to suplement diety w postaci kapsułek. Suplement przeznaczony jest dla osób, u których występuje problem z ranami - zwłaszcza trudno gojącymi się, a także odleżynami.

Problem ten może wynikać ze schorzeń bądź niepełnosprawności ruchowej, która powodem niskiej aktywności fizycznej, a co za tym idzie, spadku odporności i pogorszenia właściwości regeneracyjnych organizmu. 

Kapsułki Karnozyna są dedykowane osobom, które praktykują dietę bezmięsną (brak produktów zwierzęcych w diecie oznacza niedostateczną podaż karnozyny z pożywieniem). Niniejszy suplement jest też dedykowany grupom osób, objętych ryzykiem wystąpienia m.in. syndromu metabolicznego, cukrzycy typu 2 bądź miażdżycy tętnic. 

Preparat jest bogaty w karnozynę - peptyd, który wykazuje właściwości antyoksydacyjne, co w praktyce oznacza, że przyczynia się do wydłużania żywotności komórek i tkanek w organizmie. Dzięki temu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, pomaga zachować sprawność i kondycję, chroni przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym.

Składnik ten wspomaga witalność, co jest istotne zwłaszcza dla seniorów, gdyż zawartość karnozyny obniża się wraz z wiekiem. 

Skład

W składzie suplementu diety Karnozyna znajdują się następujące substancje: 

karnozyna (L-karnozyna) dipeptyd, złożony z aminokwasów: β-alaniny i L-histydyny.

Zalecane spożycie:

Zalecane dzienne spożycie suplementu diety Karnozyna to 2-4 kapsułki dziennie. Kapsułki należy przyjmować po posiłku, popijając wodą.

Składnik Zawartość w 2 kapsułkach
L-karnozyna 400 mg

Nie przekraczać proponowanej do przyjęcia dziennej porcji preparatu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania kapsułek Karnozyna jest nadwrażliwość na którykolwiek ich składnik.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Chronić przed światłem i działaniem wilgoci. Przechoywać w temperaturze pokojowej. Produkt wskazany jest dla osób dorosłych.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przed przyjęciem sprawdzić termin przydatności do spożycia. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

penet 2019-04-29 16:51

ok

Oliwia 2018-08-16 21:05

Jakiś czas temu bardzo mocno się zraniłam. A rana się babrze. Została po tym brzydka sącząca się rana. Słyszałam o preparacie Karnozyna . Czy ktoś może stosował? Nie wiem, czy warto kupić.

Karolina 2018-02-09 07:52

Od jakiegoś czas jestem wegetarianką. Nie sądziłam jednak, że mimo że uzupełniam białko innymi produktami, to mogę mieć jakiekolwiek problemy zdrowotne. A babcia ostrzegała. Cóż... zaczęłam stosować Karnozynę, dlatego, że w jej składzie znajdują się niezbędne mi składniki, które mogą wspomóc niedobory, jakich się nabawiłam. Póki co cieszę się, że czuję się lepiej. Zobaczymy, jak to będzie w dalszej perspektywie czasowej.

Magda 2017-11-26 15:19

Karnozyna jest skuteczna na trudno gojące się rany - potwierdzam!

Danuta 2017-10-13 22:42

Kapsułki zostały mi polecone jako remedium na różnego rodzaju problemy, których w dojrzałym wieku nie brakuje. PIlnuję skrupulatnego przyjmowania takich preparatów i nie rezygnuję z reguły po krótkim czasie stosowania żeby osiągnąć jak najlepsze efekty kuracji. Czy moja sprawność jest przez to lepsza? Na pewno kondycyjnie daję radę sprostać zarówno codziennym wyzwaniom....A od wyjazdów na narty również nie muszę się migać.

Mirosław 2017-08-26 13:41

Ja stosuję kapsułki, bo chcę zachować pełne zdrowie

Opinia użytkownika 2017-03-30 21:55

Na odleżyny dla seniorów jak znalazł!

Ernesta 2017-03-28 20:17

działa świetnie!

Albina 2016-04-29 19:56

A więc - co na trudno gojące się rany? Od lat twierdzę, że Karnozyna sprawdza się najlepiej.

Karolina 2015-11-06 14:14

Mi ostatnio lekarz rodzinny powiedział, że powinnam zacząć stosować Karnozyna, bo nie jem mięsa od jakiegoś czasu. Powiedział, że nie można tak sobie "wymyślić", że się nie je mięsa, bez przemyślenia tego jak chce się uzupełnić wszystkie ważne składniki. Szczerze? Myślę, że on dramatyzuje... I zdecydowanie przesadza... No ale kupiłam ten Karnozyna i zobaczymy co mi to da :)

hozil44 2015-09-14 23:27

Ludzie nie kupujcie żadnych suplementów na odchudzanie, bo to kompletna ściema. Nie ma czegoś takiego, ze bierzesz dwie tabletki i chudniesz 15 kilo w miesiąc. Gdyby coś tak bardzo odchudzało to za pewno byłoby śmiertelnie niebezpieczne, że byłoby zakazane. jeśli chcecie schudnąć to tylko dieta i ćwiczenia. Nic innego nie działa i nie ma żadnych genów otyłości. Nie kupujcie tabletek, bo wydacie tak jak ja 500zł na szajs z internetów i nie schudniecie. no chyba, ze wydacie ostatnie pieniądze na tabletki i nie będziecie mieć za co kupić żarcia.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.