Kategorie produktów

Nicorette Spray

Nicorette Spray

3.44 Średni

ilość opinii: 54

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nicorette Spray

Nicorette Spray to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego jest nikotynowy nałóg.

Produkt polecany jest dla osób, które pragną rzucić palenie i zmniejszyć objawy związane z odstawieniem papierosów, w tym głód nikotynowy. 

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna - nikotyna. Substancja ta początkowo stanowi zamiennik papierosów w czasie ich odstawienia, poprzez dostarczanie niewielkiej ilości nikotyny do organizmu. Dzięki temu zapobiega wystąpieniu objawów odstawiennych.

Po pewnym czasie kontynuowania nikotynowej terapii zastępczej (NTZ) nikotyna zmniejsza chęć zapalenia papierosa. Należy jednak zaprzestać cakowitego palenia papierosów w okresie trwania kuracji.

Skład

Składniki produktu leczniczego Nicorette Spray:

substancja czynna nikotyna. Jedna dawka dostarcza 1 mg nikotyny.
pozostałe składniki glikol propylenowy, etanol bezwodny, trometanol, poloksamer 407, glicerol, wodorowęglan sodu, lewomentol, aromat miętowy, aromat chłodzący, sukraloza, acesulfam potasowy, kwas solny (10%) (do ustalenia pH 9) i woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Nicorette Spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Nicorette Spray należy stosować w jamie ustnej. Podczas stosowania należy zaprzestać jedzenia i picia przez pewien czas.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego uzależnione jest od etapu rzucania nałogu:

Etap Okres stosowania Instrukcja stosowania
1 1-6 tydzień

W chwili głodu nikotynowego zastosować jedną dawkę. Jeśli głód nikotynowy nie zmniejsza się, przyjąć drugą dawkę. Dawkę uwzględnić ilością wypalanych dziennie papierosów, np. 15 papierosów = 15 dawek. Stosować co 1/2-1 h. 

Nie stosować więcej niż 2 dawki jednocześnie lub 4 dawki na godzinę przez 16 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 64 dawki w ciągu 16 godzin.

2 7-9 tydzień Sukcesywnie zmniejszać ilość przyjmowanych dawek, tak, by w 9 tygodniu osiągnąć połowę średniej ilości stosowanych w 1. etapie dawek. 
3 10-12 tydzień Nadal zmniejszać ilość przyjmowanych dawek. W 12. tygodniu stosowania ilość dawek na dobę nie powinna przekraczać 4. Zaprzestać stosowania, gdy ilość dawek będzie wynosiła 2-4.

Nie stosować leku inaczej niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Nicorette Spray.

Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia a także u osób niepalących. Nicorette Spray należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Produkt jest niewskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jednocześnie też zwraca się uwagę na to, że palenie papierosów w ciąży może być szkodliwe zarówno dla przyszłej mamy jak i dziecka. Nikotyna przenika do mleka matki. 

Należy zachować ostrożność w przypadku zapalenia przełyku, chorób serca, cukrzycy, bólów w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia tętniczego i innych. 

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

tom 2022-01-26 20:19

ale dlaczego to tak piecze????

Iwona 2020-06-01 22:23

Miałam raka pluc. Po operacji od razu przestałam palić i nie palę do dziś-9 miesięcy. Jednak stosuję nicorette Spray. Jak długo można?

Opinia użytkownika 2020-01-03 10:00

Może że nareszcie zdołam na dobre odrzucić palenie. pomoc już znalazłam jeszcze tylko potrzebna silna wola

Smok 2019-10-11 12:35

To już 21 dzień bez papierosa !! Uczciłem to nową paczką papierosów i kratką piwa ! Środek jest skuteczny - bezsprzecznie ! Jednak ja po prostu kocham jarać i nic nie poradzę :D 18 lat palenia i 3 tygodnie bez papierosa o tak o ! bo spray i guma ? No a jednak się da ! Tylko trzeba chcieć .

smok 2019-10-01 21:10

ej bardzo źle mi się robi w głowę .... to już 14 dzień bez papierosa ! Szybuję jak wariat ! i dobrze mi ! nienawidzę tych papierosów ! I wy wszystkie dziewczyny co palicie - jesteście wstrętne i śmierdzące ! fuj ! Paskudy !

smok 2019-09-29 22:58

Pan Bóg jest wielki ! on mi da moc, ja wierzę że Nas kocha i da Nam moc ! i walić wszystkie te uzależnienia - Pan nas wybawi ! Tak jest !

smok 2019-09-29 22:29

Dobry JEzu daj mi siłę.... błagam pokornie o Twoją miłość ,,, wybacz mi moją słabość.... kocham Ciebie ! Daj mi siłę .... przebłagam ciebie! daj mi moc.....Nie chce już palić - nie chcę już pić.... O Mój Boże .... kocham Ciebie ! kochaj mnie kochaj mnie...

Opinia użytkownika 2019-09-29 00:55

https://www.youtube.com/watch?v=rNUqLcVNjU4 SŁUCHAJ skrzypiec ........ a walić świat

smok 2019-09-28 23:39

Niech się wścieknę ! a jestem pijany :) a grzać to wszystko https://www.youtube.com/watch?v=q339dgxI2qs&list=RDOCRdDkfDqwI&index=2 nara ja nie palę

smok 2019-09-28 11:42

a co do "zajmowania rąk" - to tylko wymówka - ale polecam nić dentystyczną. Warto poczuć swój śmierdzący aspekt. jestem nagrzany i przechodzę z nikotyny tabacznej na mentolowe guarany. NARA zasrany świecie ćpunów ! Jestem wolny !!!! WOLNY !! WOLNOŚĆ OD NIKOTYNY !!! HA HA HA HA HA HA HA !!!!

smok 2019-09-28 08:42

Początek 10 dnia bez papierosa i bez spraya - bo się skończył .... Lecę na samych gumach , których zostało 48 sztuk. Gdyby nie tabaka to bym sobie odgryzł nogę. Jestem tak wściekły że chyba przywalę głową w ścianę. Emocje targają mną jak chcą - umysł płata okrutne figle - nie mogę się skupić, wszystko mi się miesza. To inny świat. Wszystko śmierdzi do około - widzę ze 100 metrów (mimo że jestem bliskowidzem) jak ludzie chodzą z psami na sznurkach i przyglądają się jak im kał leci z dup i nawet tego nie posprzątają. Smród jak jasna cholera. Pełno ekstrementów dookoła - nic mi się nie podoba. Ale się nie poddam !!! Mimo zakupu spraya i gum za około 110 zł - już zaoszczędziłem 40 zł. To dopiero 10 dzień - a ja już gardzę palaczami - jak widzę te ryje ćmulące ten syf to mnie po prostu bierze na agresję - nie zdawałem sobie sprawy jak wiele nieletnich dziewczyn pali papierosy - to po prostu wstrętne ! Idę na basen bo zwariuję .... albo lepiej pojadę rowerem mimo że pada deszcz - nie usiedzę na miejscu - muszę się napić.

smok 2019-09-25 11:18

to już 7 dzień bez papierocha !!! Ale ten świat cuchnie wiecie co... Naprawdę śmierdzi - pokusa ustąpiła miejsca obrzydzeniu. Te popielnice dookoła budynków, sklepów z żywnością i ci ludzie - ależ to śmierdzi ! Ja wiem że to pierwsza reakcja i najgorsze dopiero przedemną . Ale nie poddam się ! a TAKIEGO WAŁA ! nie zapalę i już ! A ten wpis jest dla mnie formą terapii - bo jak publicznie powiem - to mi honor nie pozwala sięgnąć po te papierochy - i niebagatela - to nie nikotyna uzależnia (bo mam jej akurat pod dostatkiem) ale coś innego dodają do tego tytoniu - jakiegoś syfu - ja nie wiem co to jest ale pewne jest że to nie nikotyna uzależnia. To fajna używka w gruncie rzeczy - pytanie czym jest pryskany susz nikotyny że tak się świruje bez tego? A sny mam tak pokręcone że głowa mała - czytałem że cytyzyna powoduje podobne skutki uboczne - ale co ja tam wiem. Wiem jedno - nie palę ! :) Pozdrawiam

smok 2019-09-21 09:10

Nie palę 3 dzień - więc w zasadzie koszt zakupu się zwrócił w porównaniu do 3 paczek papierosów, po 15 zł które bym wypalił w tym czasie. Na wielki minus - początkowo męczyła mnie tragiczna czkawka po aplikacji - ale jeśli psika się bezpośrednio pod język na śliniankę - to działa i czuć kopa i nawet lekko zaszumi w głowie/ oczywiście ta najmocniejsza wersja. Kiedy mam dość tego smaku - sięgam po gumę. A kiedy zaczyna trafiać mnie szlak - to dobijam się mocną tabaką prosto w nochala i jakoś to się kręci. Niestety przebywanie w towarzystwie osób palących na nowo pobudza chęć zajarania... Palę przez 18 lat z przerwami. Gdyby można było kupić fajranty za 3.75 zł - to bym nie rzucał. W każdym razie jest to lepsze od e-papierosów powodujących miażdżycę. Ale naprawdę trzeba uważać aby nie przedawkować bo można zemdleć i to w bardzo nieprzyjemny sposób...

Jordan 2018-10-03 00:12

Od wielu lat palę papierosy. Zaczyna mnie to już przyprawiać o zły stan. Chcę rzucić ale to nie takie proste. Wziąłem w aptece Nicorette Spray . Przekonamy się, czy rozwiąże mój związek z nałogiem:)

Mansfet 2018-09-11 23:14

Nicorette Spray to preparat z którym może Ci się wreszcie udać! Myślę że naprawdę działa.

Paweł 2018-08-28 11:24

Póki co działa, ale wypaliło mi pysk...

Anatol 2018-08-01 10:01

I znowu chcę zapomnieć o fajkach. Nicorette Spray zawodzi brakiem skuteczności podzielcie się przykładem czegoś, co faktycznie działa!!!

Na dobrej drodze 2018-07-13 09:40

Używam od kilku dni i działa. Paliłem 27 lat . Po zastosowaniu, faktycznie myśl o zapaleniu , dosłownie się rozpływa. Oczywiście podstawą jest nastawienie psychiczne i dla niektórych przeliczenie ROCZNYCH kosztów zakupu fajek. W moim wypadku 8400zł. Spray oczywiście uzależnia także, dlatego trzeba mieć to na uwadze i zmniejszać częstotliwość stosowania. Nikt nie powiedział że będzie łatwo, ale też nikt się nie urodził z fajką w ustach. I na koniec. Nie wiem czy ktoś zauważył ale dużo opinii jest tutaj "kupionych" i przy różnych specyfikach napisane są one identycznie. To "pracownicy " z ogłoszeń typu " Chcesz zarobić w sieci ...? " Staje się to plagą przy internetowych opiniach , pomijając fakt że piszący opinię nie mieli nawet w ręku danego produktu.

Sylwia G 2018-06-14 12:43

Spray ten uzależnia. Nie pale juz 18 miesięcy...ale i tak uważam, ze warto sie uzależnić od czystej nikotyny niż substancji smolistych 😊 to jest moje zdanie 😎 po kilku tygodniach spray sprawia, że się przyzwyczajamy do niego i organizm szuka czegoś innego. Polecam na zamianę nicorette spary/ z NiQuitin minis 1.5g Powodzenia 🤗

Iwan 2018-05-25 23:45

Odkąd pamiętam palę papierosy. Na tę chwilę w moim życiu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Jak to? Chciałbym zmienić coś i dążę do tego, by rzucić fajki. Wiem, że może być ciężko. Zakupiłem już Nicorette Spray . Środek ten ma pomóc mi przezwyciężyć nałóg.

Ambroży 2018-04-20 00:01

Próbowaliśmy z partnerem wszystkiego: gumy - sensacje żołądkowe. Plastry - działało ale bolały mnie stawy. Spray wypala ryja i pozbawia smaku. Dopiero po obcięciu środkowych palców i kciuków przestaliśmy palić bo nie ma jak trzymać papierosa

Opinia użytkownika 2017-09-01 00:05

Postanowiłam, że w tym roku rzucę swój wieloletni nałóg nikotynowy. Obawiam się trochę, jak to będzie, ale ma mi w tym pomóc Nicorette Spray . Ten specyfik stosowało kilku bliskich znajomych. Dzięki niemu można pożegnać się z papierosami.

Mac 2017-08-29 08:58

Rzeczywiście niweluje głód nikotynowy. Ale uzależnienie istnieje nadal. Ja stosuję nicorette od 3 m-cy, ale nadal muszę go używać. zastanawiam się jak długo można stosować?

wojtek 2017-08-21 11:33

pomogl

Łukasz 2017-08-19 19:59

Pierwszy raz od 20 lat nie palę 4 dni z rzędu. Dla mnie rewelacja. Jestem dobrej myśli tylko ciekawe czy nie popadne z nałogu w nałóg. Ten spray pewnie też uzależnia

wojtek 2017-07-27 08:53

jeżeli bardzo chcesz to pomaga

Nie polecam 2017-07-02 18:48

Nicorette Spray i inne tego typu wynalazki nie działają i nie będą działać. Nie ma czegoś takiego jak lek na alkoholizm więc nie ma też leku na palenie. Nasz nałóg siedzi u nas w głowie i jeżeli sami się nie zmotywowujemy, to żadne spreje, tabletki, plastry czy zastrzyki nie pomogą. Wiem, bo sam próbuje rzucić od 12 lat, a testowałem chyba wszystko...

Kalikst 2017-05-02 11:03

Gdybym tylko mógł cofnąć czas... nie sięgnąłbym wtedy po papierosy. Teraz prowadzę trudną walkę z nałogiem. Próbowałem zwalczyć pokusę na różne sposoby. Niestety bez większych efektów. Odkryłem Nicorette Spray . Chyba widziałem ten produkt w reklamie w tc. Zacząłem stosować, żeby go sprawdzić. Po tygodniu ochota na papierosa była znacznie mniejsza. Będę stosował dalej w oczekiwaniu na efekty.

iwona 2017-03-15 23:07

za drogo

Ewa 2017-02-23 11:33

pomaga zwalczyć nałóg tytoniowy ale uzależnia

Janusz 2017-02-22 13:35

Rzucenie fajek było moją w pełni świadomą i dobrowolną decyzją. miałem dość tego churchlania, zniszczonych zębów, wiecznie nieświeżego oddechu i pożółkłej skóry. Początkowo było trudno. Paliłem większość swojego życia, co jest odpowiedzią samą w sobie. Nicorette Spray kupiły mi dzieci i naprawdę nie żałuję ;)

Opinia użytkownika 2017-01-13 17:11

Na mnie działa dużo lepiej niż plastry. Nie wiem czemu ale naprawdę potwornie piecze język po zastosowaniu, masakrycznie ciężko wytrzymać.

Saska Kępa 2016-11-17 14:12

Super, mi pomogło na poczatku rzucania palenia. Już nie palę od 3 miesiecy

Dina 2016-09-15 20:52

Chyba żartujecie! Zakupiłam Nicorette Spray i kompletnie nie zauważyłam różnicy! Rzucanie palenia miało być łatwiejsze Nicorette Spray ale to nic nie daje! Totalnie nie polecam.

Michał 2016-08-13 16:04

Paskudne gówno, które pali w ustach tak bardzo, że aż łzawią mi oczy. Myślałem, że się przyzwyczaję ale za 4 razem było to samo, bardzo nieprzyjemne przez co raczej sprawia, że bierzesz kolejnego szluga, "bo to i tak nie ma sensu". Nie polecam.

Robson 2016-08-10 12:13

Spray odrzuca od palenia , ale jak psiuknąłem i wziąłem wdech pierwszy raz to przytkało mnie jak po spirytusie :D Nie pale już drugi dzień polecam :)

Ewka 2016-07-13 08:56

Spray działa, zaczyna odrzucać mnie od papierosów. Na początku stosowania pojawiała się chętka na dymka ale zniknęła. Zaczęłam kurację 2 tygodnie temu i ciągle nie zużyłam całego opakowania. Wcześniej stosowałam plastry ale nie dawały takiego efektu i ciągle chciało mi się palić.

anonim 2016-05-26 21:43

jak ktoś jest uzależniony to spray nie pomoże

Opinia użytkownika 2016-05-08 21:48

Poważna przeprawa z tym nikotynowym głodem ... Staram się już kolejny raz i ufam , że tym razem to już na zawsze . Sprawiłem sobie Nicorette Spray wydaje się ok. Jest tak?

Opinia użytkownika 2016-03-23 15:24

Skutecznie pozbawia mnie ochoty na papierosa

Harold 2015-04-01 12:34

Spray pomaga mi skutecznie zapomnieć o nawyku do sięganie po papierosa, dobrze,że pozwala mi to szybko poczuć się lepiej i troszkę zrelaksować !

Wanda 2015-03-18 18:30

Po kilku dniach odczuwałam mniejsze uczucie sięgnięcia po papierosa i to poprzez ten spray + nastawienie psychiczne. Można z tym rzucić palenie tylko trzeba chcieć!

Kocur 2015-03-05 13:03

Nie sprawdziło mi się to po prostu.

Basia 2015-02-16 13:18

Sama nie wiem. Zniechęca mnie przede wszystkim mało dyskretna forma spreju, co dla kobiety spędzającej w pracy mnóstwo czasu jest bardzo niekomfortowe.

Olo 2015-01-21 23:41

Psikam już tydzień i czuję, że może coś dobrego z tego być. Oczywiście, nie zdecydowałbym się na użycie tego spreja w pracy czy przy kumplach, bo to straszny obciach

Kamil 2015-01-21 23:34

Kolejny szajs na który dałem się nabrać. Ludki, pomóżcie, czy jest coś na rynku naprawdę skutecznego na rzucenie?

Wider 2015-01-06 18:49

Niedobry sprej, nie wiem czy ten sprey jest w ogóle komuś potrzebny. Nie wiem jak to może zastępować papierosa ;/ Nie polecam!

Mamik 2015-01-06 13:04

Na mnie to działa i jestem zadowolony, że powstają takie spreye. Teraz nie mam ochoty na papierosy i stają się one dla mnie obojętne. Tak powinno być polecam!

Palacz 2014-12-23 18:08

Mi nie pomogło, wolę jednak plastry albo tabletki

Nikotyniarz 2014-12-23 14:57

Na mnie akurat areozol lepiej działa niż gumy. Szybko i skutecznie można zaadaptować tak jakby papierosa i nie czuje się uzależnienia. Dla mnie to jest najlepsze na rynku na uzależnienie od nikotyny.

Fajna firma 2014-12-21 18:27

Nie polecam! Nie wiem ile oni tego szajsu stworzą. Przecież to bez sensu aby była guma, plastry i do tego jeszcze aerozol. No bez sensu! Kpina!

Opinia użytkownika 2014-12-13 11:59

również polecam plastry tej firmy

Adam 2014-11-19 16:50

na mnie podziałały plastry. Sprey to porażka

Asia 2014-11-19 16:49

Mi z kolei ten sprej pomógł rzucić, ale zawiera nikotynę, a to od niej jesteśmy uzależnieni. Jakbym miała jeszcze raz rzucać to wybrałam bym coś bez nikotyny, bo przez to, że nicorette zawiera nikotynę męczyłam się znacznie dłużej niż powinnam.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.