Bez względu na to, czy choroba nowotworowa dotyczy nas, naszych najbliższych, czy też nie – wszyscy mamy z tym tematem wiele wspólnego. Niestety, często jest to temat tabu. Tymczasem z nowotworem można, a nawet należy walczyć! Tym bardziej że profesjonalne wsparcie w odzyskaniu wiary, nadziei, siły i pewności siebie jest na wyciągnięcie reki. Sprawdź, na czym polega metoda Cancer coaching i dowiedz się, w jaki sposób można skorzystać z udziału w bezpłatnym programie.
Dla kogo jest program Cancer coaching i jak można wziąć w nim udział?
Cancer Coaching to darmowy program przeznaczony dla pacjentów hematoonkologicznych – osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Umożliwia uzyskanie opieki psychologicznej, opartej na kompleksowej metodzie Cancer coaching. Metoda ta jest znana i chętnie wykorzystywana w USA i krajach Europy Zachodniej. Dzięki Fundacji W Związku z Rakiem oraz Fundacji DKMS można skorzystać z niej także w Polsce. Poprzez innowacyjne warsztaty i zajęcia terapeutyczne program niesie wsparcie psychologiczne zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. W myśl zasady, że kiedy w rodzinie choruje jedna osoba, cierpią wszyscy.
W projekcie Cancer coaching można wziąć udział bez względu na stan zdrowia, rokowania i etap leczenia. Mogą zgłosić się również pacjenci, którzy teoretycznie zakończyli już etap leczenia farmakologicznego.
Korzyści z udziału w programie Cancer coaching
Dzięki udziałowi w projekcie:
- zyskasz poczucie większej odpowiedzialności za powrót do zdrowia;
- skoncentrujesz się na celach związanych z rekonwalescencją lub utrzymaniem zdrowia;
- zwiększysz motywację do leczenia i podejmowania decyzji związanych z leczeniem;
- podniesiesz efektywność swojej pracy;
- utrzymasz lepsze relacje w pracy;
- utrzymasz lepsze relacje z bliskimi i rodziną;
- zyskasz poczucie spokoju i oswoisz lęk.
Sprawdź również: TAK dla profilaktyki – Rak to NIE wyrok!
Cancer coaching – warsztaty i zajęcia
Projekt Cancer coaching umożliwia bezpłatny udział w inspirujących warsztatach i zajęciach terapeutycznych, jak:
- warsztaty kulinarne – ich celem jest zwiększenie świadomości na temat właściwego odżywiania się – zarówno w trakcie choroby, jak i po zakończeniu leczenia. Praktyczne porady i wskazówki pomogą ci przygotowywać optymalnie zbilansowane posiłki w zaciszu własnego domu;
- terapia śmiechem (joga śmiechu) – jest to tak zwana terapia humorem, która wykorzystuje śmiech jako potężne narzędzie do niwelowania dolegliwości fizycznych, dyskomfortu i stresu. Joga śmiechem pobudza organizm do wytwarzania endorfin – tzw. hormonów szczęścia Pomaga przywrócić radosny, spontaniczny śmiech i nastraja pozytywnie do działania. Sprzyja również budowaniu odporności organizmu;
- techniki relaksacyjne – dzięki nim nauczysz się jak naturalnie wyciszyć organizm, uspokoić skołatane nerwy, uwolnisz ciało od napięć i stresu. Regularne stosowanie technik relaksacyjnych wspiera proces leczenia, ułatwia powrót do zdrowia i odzyskanie sprawności psychofizycznej.
Wszystkie spotkania prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i ekspertów, przy dodatkowym wsparciu psychoonkologa. Zajęcia oparte są na psychologicznym podejściu do problemu choroby nowotworowej i pozwalają dotrzeć do sfery psychologicznej pacjentów w niekonwencjonalny sposób.
Wykorzystanie innowacyjnych form terapeutycznych pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych efektów niż standardowe wizyty w gabinetach lekarskich.
Weź udział w projekcie – zgłoś się już dziś!
Magdalena Jarecka
Fundacja W Związku Z Rakiem
tel.: 535 966 585
e-mail: [email protected]
Projekt sfinansowany ze środków Fundacji DKMS