Kategorie produktów

TANTUM VERDE - Pastylki

TANTUM VERDE - Pastylki

4.0 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu TANTUM VERDE - Pastylki

TANTUM VERDE - Pastylki to produkt leczniczy o smaku miętowym w postaci pastylek twardych. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla pacjentów, którzy borykają się z zapaleniem jamy ustnej i gardła.

Wskazaniem do stosowania pastylek są następujące sytuacje: ból gardła, obrzęk, zaczerwienienie, zapalenie krtani, zakażenia wirusowe, zakażenia bakteryjne, zapalenie błon śluzowych po radioterapii. TANTUM VERDE to także rozwiązanie dla pacjentów, którzy przebyli operacje z zakresu laryngologii i stomatologii.

Zawarta w formulacji leku substancja aktywna - benzydamina - wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Pastylki mają również działanie odkażające i miejscowo znieczulające. Ssanie pastylek odczuwalnie zmniejsza ból, który towarzyszy stanom zapalnym.

 

Skład

W składzie pastylek TANTUM VERDE znajdują się następujące substancje:

substancja czynna benzydaminy chlorowodorek
substancje pomocnicze izomalt, mentol racemiczny, aspartam, kwas cytrynowy jednowodny, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, kompozycja smakowo-zapachowa cytrynowa, żółcień chinolinowa, indygotyna

1 pastylka zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku.

Uwaga! Preparat zawiera aspartam, który jest szkodliwy dla osób chorujących na fenyloketonurię.

Dawkowanie:

Produkt TANTUM VERDE - Pastylki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: pastylki należy przyjmować doustnie.

Zaleca się ssać 1 pastylkę 3 razy na dobę. Należy stosować najniższe skuteczne dawki leków.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu TANTUM VERDE - Pastylki.

Stosowanie leku przez kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem.

Nie stosowac u dzieci poniżej 6 roku życia. Produkt leczniczy TANTUM VERDE - Pastylki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

a 2019-11-19 12:03

Ta substancja nie powinna być dostępna bez recepty, a już na pewno nie w sprzedaży w produktach do połykania. Lobbyści widocznie dają w łapę.

Ania 2019-11-19 11:58

Mnie uczyli, że ta substancja jest szkodliwa i nie powinno się jej stosować wewnętrznie, czyli połykać.

Marcjan 2018-08-03 21:42

Dopadł mnie ból gardła, nie lubię tego. Jaka szkoda, że produkty nie działają mega szybko. TANTUM VERDE - Pastylki jest ok ale daję 4 choć wiem, że nic nie działa szybko... nie lubię czekać :D

Teresa 2017-12-16 17:53

W okresie jesienno-zimowym zwykle zapominam o wspieraniu swojej odporności, a gdy pojawia się infekcja, jest już trochę za późno na wspomaganie. U mnie infekcję rozpoczyna drapanie w gardle, a ja jestem sceptycznie nastawiona do środków na ból gardła, bazujących na samym cukrze. Na szczęście są pastylki Tantum Verde, które w przeciwieństwie do innych środków na ból gardła, nie zostawiają słodkiego posmaku w ustach i nie oblepiają policzków słodkawą mazią.

Tatyana 2017-11-23 14:24

Niestety mam to do siebie, że "na gardło" choruję bardzo często! czy to lato czy to zima - bez różnicy. lekki podmuch wiatru, klimatyzacja, chwila w przeciągu, zimny napój - i już mam zapalenie. Dlatego TANTUM VERDE to dla mnie produkt idealny. Lubie jego smak, a do tego przynosi ulgę w bólu! TANTUM VERDE stosuję jako "pierwszą pomoc" ale też wspomagająco przy cięższych przypadkach, kiedy muszę brać antybiotyk...

Wanda 2017-11-13 14:21

Chyba jednak wole Tantum Verde psikać do gardła niż ssać, chociaż mój narzeczony sieje się, że od tego psikania drętwieje język;)

Gracjan 2017-10-23 09:24

Zbagatelizowany ból gardła przyczynił się u mnie to zapalenia krtani, miałem poważne problemy. Straszne pieczenie, niemoc przełykania pokarmu i ciepłych napojów, które bardzo podrażniały błony śluzowe. Z pomocą przyszły pastylki tantum verde, które z powodzeniem stosuję już długi czas. Jak tylko odczuwam nieprzyjemne szczypanie bądź pieczenie w gardle, nie szukam wynalazków, tantum verde jest dla mnie sprawdzonym preparatem

Mariusz 2017-07-11 22:24

BEZKONKURENCYJNY!

Taska 2017-03-21 15:28

Na początek muszę pochwalić za smak! TANTUM VERDE - Pastylki ma niesamowity smak, jak dla mnie. Lubię miętę, a tutaj jest ona taka "mocna". Pastyli fajnie działają na ból gardła i zawsze o nie proszę, kiedy coś zaczyna mnie "drapać" w przełyku.

Narcyz 2016-11-15 17:54

Poważnie denerwuje mnie powracające zapalenie jamy ustnej. Nie wszystkie ludowe środki się sprawdzają w tym przypadku. Pani farmaceutka poleciła mi TANTUM VERDE - Pastylki . Stosuję i wydaje się być lepiej.

Opinia użytkownika 2016-09-04 22:56

Mój chłopczk od czasu do czasu ma problemy z kaszlem... Jako kochająca mama podaję mu wtedy TANTUM VERDE - Pastylki . Ten specyfik jest dobry i skuteczny i Jasiowi pomaga.

Kasia 2016-04-15 13:24

U mnie efekt już po dwóch dniach stosowania.Polecam

Mateusz 2016-02-24 12:13

takie sobie...

Zefiryna 2015-10-16 16:30

Nawracające wciąż zmiany w ustach to strasznie bolesna przypadłość. Ale z powodzeniem stosuję TANTUM VERDE - Pastylki

Błażej 2015-08-27 21:23

Na pieczenie w gardle - to tylko TANTUM VERDE - Pastylki :) Daję maksymalna ocenę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.