CELLULIT: sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej

CELLULIT: sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej

Jeśli marzysz o tym, by poradzić sobie z trudną do zwalczenia skórką pomarańczową określoną jako cellulit powinnaś działać systematycznie i zdecydowanie.. Można zdecydować się na stosowanie różnych rozwiązań, wśród których są kremy na cellulit, diety, ruch i specjalny masaż antycellulitowy.

Jeśli marzysz o tym, by poradzić sobie z trudną do zwalczenia skórką pomarańczową określoną jako cellulit powinnaś działać systematycznie i zdecydowanie.. Można zdecydować się na stosowanie różnych rozwiązań, wśród których są kremy na cellulit, diety, ruch i specjalny masaż antycellulitowy.

Wśród kobiet świadomość co to cellulit ma już coraz więcej osób. Mówi się, że nawet 90% kobiet w krajach cywilizowanych musi obecnie radzić sobie z tym problemem. Co za tym idzie pojawia się trudność związana ze zwalczeniem skórki pomarańczowej. Mają ją kobiety bez względu na wiek czy wagę. Dotyczy to zarówno kobiet otyłych jak i też bardzo szczupłych. Oczywiście możemy bardzo często słyszeć dermatologów, którzy starają się nam bardzo mocno podkreślać, że to tylko defekt kosmetyczny, jednak tak naprawdę każda kobieta myśli o tym inaczej. Dlatego większość z nas chce odzyskać piękne gładkie oraz jędrne ciało. Im wcześniej zaczniemy w tym kierunku zmierzać, tym łatwiej będzie nam poradzić sobie z tym problemem. Oczywiście jest kilka etapów, w ramach których możemy sobie poradzić z cellulitem. Na samym początku oczywiście warto dobrze dbać o codzienną pielęgnację i odpowiednią dawkę ruchu w codziennym życiu. W ten sposób można w początkowej fazie poradzić sobie z cellulitem. Będzie to również działać w taki sposób, że problem ten nie będzie się rozwijał na skórze. Gdy dojdzie do wytworzenia skóry materacowej, tak naprawdę nie uda się już z nią poradzić. 

Jak się pozbyć cellulitu?

Obecnie mamy bardzo wiele stosowanych sposobów na walkę z pomarańczową skórką. Oczywiście ich skuteczność w dużej mierze będzie uzależniona od tego czy będą stosowane systematycznie. A dodatkowo warto stosować ich kilka jednocześnie. Tylko krem, nawet jeśli będzie kosztował wiele nie wystarczy. Powinno się zmienić tryb życia i jednocześnie zadbać o wytrwałość w prowadzaniu różnych działań, które zmierzają do zwalczenia cellulitu. Na rozwój pomarańczowej skórki przede wszystkim wpływa prowadzony przez nas tryb życia. Jeśli będziemy spędzać bardzo dużo czasu przed komputerem możemy bardzo szybko nabawić się takiego problemu. Równocześnie, gdy ze złym samopoczuciem walczymy kawą i czekoladą czy kolejnym fast foodem bądź też chipsami nie powinniśmy się zdziwić, gdy nasze zaniedbane ciało będzie brzydko wyglądać a na nim będzie pojawiać się nieprzyjemna skórka pomarańczowa.

Ruch oraz zmiana diety to najważniejsze działania, które trzeba podjąć, by poradzić sobie z cellulitem, który rozwija się na skórze. Warto codziennie wybierać się na spacer czy gimnastykę. Po kąpieli można również zdecydować się na używanie różnorakich balsamów, dzięki którym będzie można szybko poradzić sobie z cellulitem. W specjalnych preparatach możemy znaleźć składniki, które mają wpływać na wzmacnianie skóry a jednocześnie obkurczać naczynia krwionośne. Tego rodzaju preparaty powinno się starannie wcierać w skórę przynajmniej przez 2-3 minuty dziennie dwa razy. Masaż, który wykonujemy na swojej skórze to bardzo ważna kwestia, która będzie dobrze wpływać na skórę. Dzięki niemu pobudza się krążenie krwi i lepiej pracują komórki a co za tym idzie dochodzi do lepszego odprowadzania wody z tkanek. Masaż można więc określić jako sposób na to, by skutecznie walczyć z cellulitem. Dla każdej kobiety, które mają z tym problem bez wątpienia walka z cellulitem powinna stać się codzienną walką, która będzie prowadzona z odpowiednią starannością. Jest to zadanie dla osób wytrwałych i bardzo cierpliwych, a jeśli tak będzie się to wykonywać można liczyć na to, że pierwsze efekty pojawią się po niecałym miesiącu. 

Dobrym początkiem przy walce z cellulitem będzie prowadzony systematycznie ciepły i zimny prysznic. Przez prowadzone zmiany temperatury można liczyć na to, że krew będzie dużo lepiej krążyć. Pod prysznicem można zastosować specjalne gąbki lub rękawice, które będą służyć do prowadzenia masażu pobudzającego. Należy kierować się w stronę serca z takim masażem. Kilka razy w tygodniu można również prowadzić peeling ciała. Można do tego użyć specjalnego peelingu myjącego. Można w ten sposób doprowadzić do lepszego wygładzenia skóry i tym samym aktywne elementy kremu będą wnikać dużo głębiej w skórę. Wśród internetowych stron można zauważyć, ze bardzo popularny jest również przygotowywany w domowym zaciszu z fusów od kawy. Przygotowuje się go przez zmieszanie dwóch łyżek oliwy z dwoma łyżkami fusów. Tak przygotowaną mieszanką prowadzi się działania w ramach których wciera się ją w skórę. Jeśli będzie stosowany z kremem anty cellulitowym ma dać wiele dobrych efektów. 

W czasie wcierania preparatu należy stosować minidrenaż limfatyczny, dzięki któremu szybciej pojawią się efekty. Prowadzi się go następująco: układamy dłonie na udzie po obu stronach kolana, kciuki na przedniej części uda. Następnie uciskamy i przesuwamy szybko dłonie w górę uda aż do pośladków. Tak działamy 10 razy. Następnie dłonie pod kolona i szybko przesuwały je również 10 razy. 

W walce z cellulitem mogą również pomagać specjaliści. Są gabinety kosmetyczne, w których prowadzi się takie działania, dzięki którym skóra ma wyglądać lepiej. Takie zabiegi będą jednak dość kosztowne. 

Endermologia - to specjalny masaż, który wykonuje się przy wykorzystaniu wałków, które będą łapać fałdy skóry i je zgniatać. Ma to wzmacniać skórę, jednak jest to zabieg bolesny 

Masaż pompą próżniową - dzięki niemu można ukrywać miejsca, które są przykryte cellulitem. Taki masaż nadaje się na miejsca, do których mamy utrudniony dostęp i są trudne do ręcznego rozsmarowania. 

Ultradźwięki - takie działania mają wpłynąć na to, że uda się usunąć tłuszcz z komórek i będą wpływać na zmiękczanie włókien. Można je stosować dodatkowo z masażami i wtedy uda się głębiej dotrzeć leczącym składnikom. 

Mezoterapia - to wstrzykiwanie do skóry specjalnych preparatów, które mają wpływać na przemianę materii w komórkach. 

Laser - przez emitowane światło dostaje się do tkanki podskórnej i tym samym zwiększa się ilość kolagenu.

Body wrap, hannan-body, guam - Są to ciekawe zabiegi, które mają charakter ujędrniający i często stosowane są przy odchudzaniu, gdyż ułatwiają spalanie tłuszczu. 

Przed wybraniem zabiegu należy również sprawdzić czy nie ma przeciwskazań co do takiego zabiegu. Mogą bowiem być różne zapalenia żył czy niewydolności, które nie pozwolą na prowadzenie takich zabiegów.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.