Kategorie produktów

Altacet tabletki

Altacet tabletki

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Altacet tabletki

Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu zmniejszenia obrzęku po stłuczeniach i urazach tkanek oraz stawów. 

Altacet stosuje się bezpośrednio na skórę, w postaci okładów, kompresów lub opatrunków.

Substancją czynną leku jest octanowinian glinu. Stosowanie leku uśmierza ból, zmniejsza obrzęk tkanek po urazie, rozpulchnia naskórek, ściąga oraz łagodzi i niweluje objawy stanu zapalnego.

Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 3. lat.​

Skład

Składniki preparatu Altacet tabletki są następujące:

- substancją czynną jest octanowinian glinu. 

Składnik Zawartość w 1 tabletce
octanowinian glinu 1 g

- pozostałe składniki to: kwas borowy, krospowidon, sodu stearylofumaran. 

 

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Altacet tabletki powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: lek przeznaczony jest do sporządzania roztworu do stosowania na skórę.

Zalecane dawkowanie tabletek Altacet dla osób dorosłych:

Rozpuścić 1 tabletkę leku w 50 ml przegotowanej, ciepłej wody. Tak przygotowany roztwór stosować do kompresów, okładów oraz opatrunków.

Stosować z zachowaniem kilkugodzinnych odstępów czasowych, nie dopuszczając przy tym do wyschnięcia roztworu. Każdorazowo należy używać świeżo przygotowanego roztworu. Niewykorzystany roztwór wylać.

U dzieci w wieku 3-6 lat stosować 1 okład na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Altacet.

Nie stosować na skórę zmienioną chorobowo oraz na duże, sączące się rany oraz skórę zmienioną chrobowo.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3. roku życia.

Tabletki Altacet należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie należy stosować produktu leczniczego, jeśli minął termin jego ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Czesław 2019-12-30 17:17

prawdę rzecz biorąc nie jest to zły środek. Trafiony wybór.

Dawid 2018-08-10 11:22

Polecam kwaśną wodę! To naturalny środek, cieszący się od lat dużą popularnością. Przynosi szybką ulge na bolesne stłuczenia.

Daniel 2018-06-27 23:04

Polecam! Działa bardzo szybko zaledwie po 2 minutach czuć przyjemny chłód i brak bólu . Warto kupić i nosić ze sobą. Na krzyże, stawy działa idealnie.

Opinia użytkownika 2018-06-04 14:41

Przypadkowe kontuzje to bolesna sprawa ... :( Wskazana jest więc jak najszybsza reakcja. Ja staram się mieć wtedy Altacet . Tak na wszelki upadek :)

Seweryn 2018-01-15 13:11

Chyba oczywiste, że jeśli się regularnie trenuje to czasem wiąże się to z kontuzją. Zawsze mam w zanadrzu Altacet . Z tego względu się nie przejmuję.

Agnieszka 2017-12-14 17:37

Jestem kompletną sierotą. Ostatnio układałam z dziećmi klocki, po czym przypomniałam sobie, że zostawiłam gotujące się ziemniaki na palniku. Chciałam szybko wstać, zmniejszyć ogień i nadepnęłam na klocek. Niepozorny klocek przez który przewróciłam się na ziemię i uderzyłam biodrem. Na szczęście w pokoju obok był mąż. Jak tylko usłyszał hałas wpadł do salonu. Tak to jest, gdy kobieta chce nad wszystkim panować. Mogłam go poprosić o zmniejszenie palnika. No cóż... jako że nad bólem nie bardzo mogę panować, zastosowałam Altacet. Dla mnie to zupełna ulga w bólu.

Iga 2017-11-26 17:54

Mam takie dni, kiedy umieram z bólu. Dręczą mnie bóle różnego pochodzenia: bóle menstruacyjne, migrena... Wtedy z ukojeniem przybywa Altacet . Ból przegrywa. Ten wyrób zawsze pomaga.

Adam 2017-11-22 09:19

Altacet to stały bywalec w moim domu. Ja i żona biegamy maratony i ultramaratony także kontuzje jakieś mamy niestety często. Zazwyczaj nic groźnego i Altacet pomaga. Jednak ostatnio wystawiliśmy jego działanie na próbę. Żona wpadła w jakąś dziurkę i chyba miała jakieś zwichnięcie. Całą stopa i kostka jej spuchły i przez 2 tygodnie ledwo chodziła, a teraz (po miesiacu) nadal ma spuchnięte. Uparła się, że nie pójdzie do lekarz i stososwała tylko okłady i Altacet...

Kamila 2017-10-10 15:15

Szczerze? Jak usłyszałam, że mam stosować TABLETKI Altacet, to pomyślałam, że mój lekarz to jakiś debil, no bo jak można na stawy brać tabletki.... Nie dość, że stawy zniszczone to jeszcze żołądek. Ależ się zdziwiłam, kiedy się okazało, że to TABLETKI ale do przygotowania roztworu. :D No i tak sobie stosuję już któryś tydzień i te okłady Altacet naprawdę świetnie się sprawdzają, stan zapalny na chwilę obecną chyba całkowicie mnie opuścił ale jeszcze przykładam zapobiegawczo.

Tadeusz 2017-10-09 15:35

Stosowałem Altacet po nieszczęśliwym wypadku w górach, kiedy ucierpiały na tym moje stawy. poczatkowo usłyszałem od lekarza, że juz nie będe mógł jeździć na nartach, bo za duże obciążenie dla uszkodzonego stawu. Stosowałem Altacet... o kurcze sam nie wiem.... ale z dobry rok jakoś? Do tego masci i okłady no i oczywiście aktywność fizyczna. od spacerów, bo wzmocnienia na siłowni. No i tera zplanuję wyjazd na narty bo badania wykazały, że już wsyztsko jest w normie. Także, mi Altacet pomógł, wiec polecam.

Opinia użytkownika 2017-08-28 13:06

Próbowałam dużo specyfików żaden nie dał rady na mój ból. Wczoraj kupiłam Altacet . Od razu pomaga!!!

Dośka 2017-05-30 22:30

Wspomnienia i zapachy dzieciństwa! Za dzieciaka to chyba wszyscy byli traktowani Altacetem po kraksach na rowerze...

Rudi 2017-05-24 12:39

Chyba nie znam lepszego leku na stłuczenia niż Altacet, Nawet przeboleje to bawienie się w roztwory, tak dużą ulgę daje!

Laura 2016-03-07 11:39

Polecam.Fajny produkt bo może stosować go cała rodzina.Fajnie chłodzi i koi ból.

Marian Podast 2015-08-31 17:36

Teraz moje stawy działają bardzo dobrze i skutecznie pozwalają mi wzmocnić swój układ ruchu. Daje 5/5!

Tomasz R. 2015-08-31 17:36

Od kilku miesięcy przynosi mi to ulgę i wydaje mi się, że jest to najlepszy środek na rynku. Potwierdzam bo systematycznie to stosuje :)

Alicja 2015-08-31 17:35

Działa bardzo dobrze na stłuczenia oraz redukuje skutecznie ból. To daje efekt i warto jest wypróbować ten środek!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.