Kategorie produktów

Kategorie produktów

Cellulit

 • Rilastil Lipofusion

  4.71 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Rilastil Lipofusion to kosmetyk w postaci płynu, którego pojedyncza porcja jest...

  Sprawdź
 • Cellinea
  Cellinea

  4.71 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Cellinea - bez cellulitu szybko i tanio Cellinea to suplement diety dostępny w postaci...

  Sprawdź
 • HydrOFF

  4.71 Bardzo dobry

  ilość opinii: 7

  Suplement diety HydrOFF wspomaga proces eliminacji nadmiaru wody z organizmu oraz szkodliwych...

  Sprawdź
 • Adipobon mono
  Adipobon mono

  4.7 Bardzo dobry

  ilość opinii: 10

  Adipobon mono to suplement diety wspomagający odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Kapsułki...

  Sprawdź
 • Aliness Detox Complex
  Aliness Detox Complex

  4.64 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  Suplement diety Aliness Detox Complex to kapsułki wspomagające proces odchudzania i...

  Sprawdź
 • Perfect Body Cellulite
  Perfect Body Cellulite

  4.63 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Perfect Body Cellulite to suplement diety wspomagający walkę z cellulitem. Cellulit, nazywany...

  Sprawdź
 • Ozonella
  Ozonella

  4.58 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Ozonella to kosmetyk w postaci płynu na bazie oliwy z oliwek, zawierający ozon. Produkt Ozonella...

  Sprawdź
 • Olimp Therm Line HydroFast
  Olimp Therm Line HydroFast

  4.53 Bardzo dobry

  ilość opinii: 15

  Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...

  Sprawdź
 • Capivit Anti-Cellulite
  Capivit Anti-Cellulite

  4.45 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  Suplement diety Capivit Anti-Cellulite wspomaga walkę z cellulitem, metabolizm oraz proces...

  Sprawdź
 • Good-bye Cellulite Gel-Cream
  Good-bye Cellulite Gel-Cream

  4.36 Bardzo dobry

  ilość opinii: 11

  n/a

  Sprawdź
 • Be Slim Aquaminum
  Be Slim Aquaminum

  4.33 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Be Slim Aquaminum to suplement diety dostępny w postaci tabletek, polecany w szczególności...

  Sprawdź
 • Detocell Aqua
  Detocell Aqua

  4.33 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Detocell Aqua to suplement diety dostępny w postaci kapsułek,...

  Sprawdź
 • Asystor Slim + Cellu
  Asystor Slim + Cellu

  4.33 Bardzo dobry

  ilość opinii: 12

  Asystor Slim + Cellu to suplement diety w postaci tabletek na rano i na wieczór,...

  Sprawdź
 • Cellasene Gold
  Cellasene Gold

  4.25 Bardzo dobry

  ilość opinii: 8

  Kapsułki Cellasene Gold to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego w...

  Sprawdź
 • DETOcell Slim Effect
  DETOcell Slim Effect

  4.17 Bardzo dobry

  ilość opinii: 6

  Kapsułki DETOcell Slim Effect to suplement diety w szczególności rekomendowany dla...

  Sprawdź
 • LipoCell Bloker
  LipoCell Bloker

  4.11 Bardzo dobry

  ilość opinii: 9

  n/a

  Sprawdź

Cellulit

Cellulit

Z cellulitem zmaga się niemal 85% kobiet. Jest to wielki problem zarówno dla kobiet, które walczą z nadwagą, jak i tych szczupłych. Cellulit przypomina skórkę pomarańczową i wygląda nieestetycznie. Jak się go pozbyć? 

Cellulit – zmora niemal wszystkich kobiet.

Cellulit to zmiany, które opisywane są właśnie bardzo często jako skórka pomarańczowa. Pojawia się często na udach oraz pośladkach a niekiedy także na ramionach oraz podbrzuszu. Problem ten dotyczy kobiet po okresie dojrzewania i dotyczy nawet 85% z nich. Ten problem dotyczy także kobiet szczupłych, ale w przypadku nadwagi może się szczególnie nasilać.

Cellulit przypominający skórkę pomarańczową jest irytujący i nieestetyczny. Nie potrzeba zabiegów chirurgicznych, żeby się go pozbyć. Wystarczy zmienić dietę i trochę się poruszać, a skóra stanie się gładka i elastyczna.

Cellulit wodny nie istnieje?

Jakiś czas temu w reklamach cudownych środków w telewizji pojawiło się pojęcie cellulitu wodnego, ale trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że z naukowego punktu widzenia coś takiego w ogóle nie istnieje. Utożsamia się często w sposób błędny cellulit z obrzękami, które pojawiają się w momencie, gdy gromadzi się płyn w przestrzeni międzykomórkowej albo w samych komórkach.

Takie obrzęki wynikają najczęściej z pojawiających się problemów z zaburzeniami krążenia krwi przy zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych. Nie jest w żadnej mierze związane z piciem wody. 

Powstawanie obrzęków może mieć miejsce również w sytuacji, gdy pojawiają się zaburzenia gospodarki elektrolitowej, odpływu chłonki czy też zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić, najczęściej będzie wystarczało wprowadzenie nowych sposobów żywienia.

Warto unikać dużej ilości soli i spożywania wysokoprzetworzonej żywności, która nie może działać na nasz organizm pozytywnie. Jeśli pojawiają się obrzęki, warto skonsultować problem z lekarzem, ponieważ niekiedy będzie to objaw choroby. 

Cellulit to jeden z najczęściej pojawiających się problemów estetycznych. Przyczyny jego pojawienia się często są przedmiotem dyskusji. W wielu przypadkach będzie tutaj chodziło o zaburzenia endokrynologiczne czy metaboliczne, które doprowadzają do tego, że występują zmiany w tkance tłuszczowej. Teoria taka wynika przede wszystkim z wyników badań realizowanych przy pomocy rezonansu magnetycznego.

Według niektórych specjalistów cellulit może być także wynikiem tego, że osłabione zostaną pasma tkanki łącznej w skórze i tak dochodzi do przenikania do niej komórek tłuszczowych. 

Zlokalizuj cellulit

Jeśli chcemy dokładnie zrozumieć, na czym polega problem cellulitu, powinniśmy dowiedzieć się, jak zbudowana jest nasza skóra. Jej najbardziej zewnętrzną warstwą jest oczywiście naskórek, pod którym znajduje się skóra właściwa. Głębiej znajduje się tkanka podskórna, zwana tkanką tłuszczową. To właśnie w tej tłuszczowej warstwie, gdzie komórki mają rozmieszczenie pionowe, pojawia się cellulit.

Może to być wywołane sytuacją w której dojdzie do małego przesunięcia występów tłuszczowych, brodawek, do skóry właściwej. To ta strukturalna zmiana w podskórnej tkance będzie odpowiadała za to, że pojawia się nierówny wygląd skóry, który przypomina skórkę pomarańczy. 

Znajdź przyczynę cellulitu

Znaczącą rolę, gdy chodzi o tworzenie się cellulitu mogą odgrywać między innymi hormony. Estrogeny, które występują u kobiet mogą doprowadzać do sytuacji, w której zmiany prowadzące do powstania cellulitu będą się istotnie nasilać.

Estrogeny odpowiadają za pobudzenie enzymów, które są odpowiedzialne za rozkład lipoprotein, do kwasów tłuszczowych, a także za ich magazynowanie w tkance tłuszczowej. 

Bez wątpienia takim kolejnym czynnikiem, który będzie przyczyniał się do pojawienia cellulitu, będzie wiek. Skóra osiąga najczęściej grubość maksymalną, gdy ma się około 30 lat. Po tym okresie będzie dochodziło do zmniejszenia grubości i dalej integralności skóry. Tkanka łączna w skórze będzie się z czasem rozluźniać, ze względu na osłabienie włókien kolagenowych. To natomiast sprawia, że będzie łatwiejsze przenikanie tłuszczu w skórze właściwej a to uwydatni pojawiający się cellulit. 

Nie ma badań, które potwierdzają, że cellulit wynika z uszkodzenia naczyń krwionośnych, podobnie jak nie ma dowodów na to, że będzie on wynikiem pogorszenia krążenia w obszarze podskórnym. Ryzyko będzie jednak większe w momencie, gdy pali się tytoń, ponieważ dym z papierosów prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i dochodzi do tego, że tkanka łączna jest po prostu osłabiona. 

Zwalcz cellulit!

Na sam początek warto zmienić dietę. Okazuje się, że u większości kobiet, którym udało się schudnąć, znacząco zmniejszył się również cellulit. Jednak do samej diety dołączyć powinniśmy także aktywność fizyczną. Jeśli je się mniej oraz dołączy efektywne ćwiczenia, tkanka tłuszczowa pod skórą ulegnie redukcji. 

Badania potwierdzają, że sama utrata masy nie będzie cofać komórek tłuszczowych ze skóry właściwej. Dlatego niekiedy wprowadza się w takiej sytuacji trening siłowy, który będzie doprowadzał do rozbudowy mięśni. Redukuje to ilość tkanki tłuszczowej. Jeśli mięśnie bioder, ud czy pośladków będą słabe, nierówności na skórze będą bardziej zauważalne. 

Mamy także liczne metody walki z cellulitem o charakterze medycznym. Wystarczy tutaj powiedzieć o takich zabiegach jak liposukcja, techniki ugniatania skóry, termoterapia, stosowanie maści, ziół. Ale nie ma w żadnym z tych przypadków skuteczności, która będzie potwierdzona naukowo. Niektóre panie decydują się również na wykorzystanie nieinwazyjnej metody usuwania cellulitu, która wiąże się z wykorzystaniem laseroterapii.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.