Cellulit wodny - pokonaj go skutecznie!

Cellulit wodny - pokonaj go skutecznie!

Cellulit wodny, tak jak i inne rodzaje cellulitu, nie przyczynia się do estetycznego wyglądu naszej skóry. To powszechnie uważana choroba cywilizacyjna naszych czasów. Całe szczęście - wodny cellulit można pokonać skutecznie - znacznie szybciej i łatwiej niż cellulit tłuszczowy. 

 

Kogo dotyczy problem cellulitu wodnego?

Przyczyną intensywnego gromadzenia się wody w tkankach jest zaburzone krążenie krwi i limfy.

Zaburzenia te powstają jako efekt zmian hormonalnych w kobiecym organizmie. Cellulit wodny zauważyć można już u młodych i szczupłych kobiet, niemających problemów z nadwagą, ale stosujących tabletki antykoncepcyjne. Cellulit wodny jest tutaj negatywnym rezultatem hormonalnej terapii. Powodem pojawienia się cellulitu wodnego mogą być także zaburzenia cyklu miesiączkowego. Może on powstawać również w efekcie siedzącego trybu życia, a także kłopotów z prawidłowym krążeniem krwi i limfy. Może to powodować uczucie ociężałości nóg i nierówności na powierzchni skóry. Najintensywniejszy cellulit wodny może wystąpić na udach, ramionach oraz łydkach.
 

Jak się pozbyć cellulitu wodnego

Na pierwszy ogień warto wyeliminować wszystkie te czynniki, które mogą spowodować wystąpienie cellulitu na udach, czy też innych miejscach jako grudki oraz fałdki. Najszybszym sposobem pozbycia się cellulitu wodnego jest odstawienie wywołującej go metody antykoncepcji. Jeśli jednak nie chcemy zmieniać dotychczasowej metody, należy zadbać o odpowiednią dietę, podjąć regularne ćwiczenia fizyczne, zrezygnować z noszenia mocno dopasowanych ubrań oraz wysokich obcasów.


Skutecznym sposobem na cellulit wodny są systematyczne, codzienne ćwiczenia. Szczególnie polecanymi sportami będą tutaj pływanie oraz jazda na rowerze. Dobroczynny wpływ będą miały również masaże ujędrniające oraz drenaż limfatyczny, zaplanowane w seriach. Aby wzmocnić ich działanie, zastosujmy dodatkowo ujędrniające skórę kosmetyki. Można sięgnąć również preparaty dostępne w aptekach bez recepty, aby walczyć z problemem kompleksowo - a więc również od środka.

Cellulit wodny a dieta

Wyrzućmy solniczkę za okno! Cellulit wodny bardzo często pojawia się u kobiet, które kochają sól. Jeśli okaże się to zbyt trudne, warto ograniczyć w kuchni jej stosowanie. Należy też pamiętać, iż sól znajduje się w wielu produktach spożywczych, jak wędliny, sery czy przekąski. Aby zniwelować problem cellulitu wodnego, wskazane jest jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, ryb ii orzechów. Pokochajmy ziołowe przyprawy i pijmy duże ilości wody z cytryną - wspomoże to oczyszczenie się organizmu z toksyn. Wypróbujmy również napary ziołowe, jak np. herbatę z pokrzywy.

Cellulit wodny jest zdecydowanie mniej widoczny niż jego tłuszczowa odmiana. Co znamienne i krzepiące, jest też znacznie łatwiejszy i szybszy w zwalczeniu niż cellulit tłuszczowy. Podejmijmy więc wyzwanie jak najszybciej i cieszmy się piękną gładką skórą bez kompleksów!

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.