Kategorie produktów

Gastrotuss

4.33 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Gastrotuss

Wyrób medyczny Gastrotuss to produkt w postaci syropu w saszetkach. Preparat dedykowany jest osobom, które zmagają się z refluksem żołądkowo-przełykowym, zapaleniem przełyku i uszkodzeniem nabłonka przełyku. 

Gastrotuss może być również stosowany w leczeniu objawowym takich dolegliwości jak odbijanie, zgaga, kaszel, dysfonia, ból w śródpiersiu. 

Choroba refluksowa polega na tym, że treść pokarmowa z żołądka, wraz z zawartym w nim kwasem solnym (składnikiem soku żołądkowego) i enzymami trawiennymi trafia z powrotem do przełyku. Kwas solny wywiera negatywny wpływ na przełyk. Odczuwamy to jako odczuwanie gorąca, pieczenie i dyskomfort w przełyku, czyli zgagę - jeden z problemów trawiennych.

Produkt zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Składniki te wykazują działanie osłonowe na żołądek. Dzięki temu tworzą mechaniczną barierę między żołądkiem a przełykiem. To pozwala uniknąć zarzucania treści pokarmowej do przełyku, a dzięki temu zlikwidować dolegliwości i dokuczliwe objawy.

W produkcie zawarty jest także symetykon - substancja, która wpływa korzystnie na wzdęcia. 

Skład

Składniki wyrobu medycznego Gastrotuss to:

alginian magnezu, symetykon, fruktoza, guma ksantanowa, miód, D-pantenol, ekstrakty zapachowe, Althea officinalis i Papaver Rhoeas, tlenek cynku, węglan sodu, wodorotlenek sodu, sól sodowa estru metylowego kwasu p-hydroksybenzoesowego, sól sodowa estru propylowego kwasu p-hydroksybenzoesowego, aromaty naturalne, erytrozyna (E 127), woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Zalecana porcja wyrobu medycznego Gastrotuss do spożycia

Wiek Porcja jednorazowa Pora przyjmowania
dorośli 1 saszetka (20 ml)* po posiłkach i przed snem
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.

*pod warunkiem, że lekarz niezaleci inaczej.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Gastrotuss jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Przy równoległym przyjmowaniu innych preparatów, Gastrotuss należy zażyć jako ostatni. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży i podczas karmienia powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem wyrobu. 

Wyrób należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci z dala od źródła ciepła i wilgoci. Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Medium 2021-01-08 19:40

Skuteczny , bez objawów ubocznych , łagodnie niweluje dolegliwości !! Polecam !! Ps. Brałem różne medykamenty - ten pomógł !!!

Megi 2020-12-11 10:58

Na ile przed snem należy zażyć ten lek? Bezpośrednio? 20 minut wcześniej?

Opinia użytkownika 2020-01-31 22:59

stosuję tylko wypróbowane tabletki i syropy na niestrawność. następnym razem też tak zrobię

Opinia użytkownika 2018-09-14 14:02

I znowu męczą mie problemy trawienne. Zawsze coś... Kupiłam tydzień temu Gastrotuss bo ten środek miała koleżanka. Ponoć działa na stałe, tak, że pozbędę się problemów całkowicie.

Danka 2018-01-18 22:24

2w1, czyli pomoc na zgagę oraz wzdęcia - to coś dla mnie....niestety mój układ trawienny niedomaga co jakiś czas i to w sumie pocieszające, że nie jest to na tyle męczące, żebym musiała wystawać swoje regularnie w kolejce do lekarza...wystarczają mi w zupełności takie doraźne środki. Nie mam zdrowia na chorowanie;)

Oliwia 2017-12-07 09:38

Regluks polega na tym, że jedzenie, zamiast trafiać dalej z żołądka do jelit, jest przerzucane z powrotem do przewodu pokarmowego. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ w jedzeniu już znajdują się początkowe enzymy trawienne, które mogą mieć drażniący wpływ na przełyk. Z tego powodu odczuwamy palenie, znane jako zgaga. aby się pozbyć tej dolegliwości i uchronić się przed jej nawrotami w przyszłości warto zastosować Gastrotuss. Jego składniki definitywnie rozprawiają się z zaburzeniami układu pokarmowego.

Opinia użytkownika 2017-04-16 00:55

Ze względu na częste bóle brzucha przetestowałam mnóstwo środków Gastrotuss również. Problemy nie odpuściły, oceniam produkt na 3 gwiazdki.

W. 2017-03-21 17:10

Bardzo dobrze i szybko działa. Na nieprzyjemne zgagi jest idealny!

Iwa 2017-02-28 16:53

Kiedyś miałam bulimię. Mimo, że to już dawno za mną, to efekty ciągną się do teraz. Nabawiłam się poważnych problemów z żołądkiem i przełykiem. Cokolwiek teraz zjem, zaraz odczuwam pieczenie i potworny ból. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak bardzo nadwyrężony jest mój przełyk. Stosuję Gastrotuss i mam nadzieję, że pomoże.

Gosia 2017-02-10 08:24

Osoby, które kiedykolwiek miały do czynienia z refluksem, wiedzą, że jest to nawracająca dolegliwość oraz że często będą borykać się ze zgagą, która najbardziej uwidacznia się podczas zjedzenia pewnych produktów z tzw. zakazanej listy. Na szczęście ja nie muszę się martwić, gdyż mam Gastrotuss. Jego składniki zmniejszają odczuwane dolegliwości, dzięki czemu czuję się lekko i nie muszę się o nic martwić.

Ezdrasz 2015-12-19 15:01

Często muszę walczyć z problemami z brzuchem i trawieniem. Szczególnie martwią mnie np. zgaga i palenie w żołądku. Mam w domowej apteczce Gastrotuss . Preparat daje radę, nie ma co.

Opinia użytkownika 2015-04-18 19:27

Staram się zawsze pamiętać, by mieć przy sobie Gastrotuss bo nie znam lepszego remedium na zgagę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.