Kategorie produktów

Infacol

Infacol

4.0 Dobry

ilość opinii: 22

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Infacol

Infacol jest produktem leczniczym w postaci zawiesiny do podawania doustnego. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są problemy trawienne i towarzyszące im objawy, np. wzdęcia, kolka, nadmiar gazów w jelitach.

Produkt wskazany jest dla niemowląt od 1. do 6. miesiąca życia. 

W składzie leku Infacol  znajduje się substancja czynna - symetykon, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Oddziałuje na powierzchni jelit, zmniejszając napięcie powierzchniowe nagromadzonych pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym.

Symetykon to substancja, której działanie polega na rozbijaniu pęcherzyków powietrza nagromadzonych w jelitach. Następnie są one wchłaniane lub wydalane. Dzięki temu następuje eliminacja wzdęć i towarzyszących im gazów. 

Skład

Składniki leku Infacol:

substancja czynna symetykon. 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg symetykonu.
substancje pomocnicze sacharyna sodowa, hypromeloza, parahydroksybenzoesan  metylu, parahydroksybenzoesan propylu, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Infacol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Infacol należy przyjmować doustnie. Zakraplacz należy napełnić dwukrotnym naciśnięciem gumowej końcówki. Zawartość zakraplacza należy podać dziecku głęboko na język.

Zalecana dawka dobowa leku to 0,5 ml zawiesiny (pełna zawartość zakraplacza) podawana dziecku (od 1. do 6. miesiąca życia) przed posiłkiem.

W razie potrzeby dawka może być zwiększona do 40 mg (1 ml zawiesiny). Podawanie preparatu powoduje stopniową poprawę w ciągu kilku dni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Infacol.

Zawiesinę Infacol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Leku nie należy stosować w przypadku zaburzeń tarczycy, zaparć i niedrożności jelit. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-10 17:00

Najtrafniejsza rzecz na wzdęcia. Z własnej autopsji polecam wypróbować.

Bartosz Q. 2018-07-31 17:13

Moje dzieci bardzo często puszczały kiedyś bąki, jednak po aplikacji Infacolu o wiele lepiej funkcjonują i się trzymają. Polecam dla każdego dziecka :)

Neomiła 2018-04-28 12:26

Ze względu na częste bóle brzucha próbowałam już chyba wszystkiego, Infacol też miałam okazję poznać. Problemy nie odpuściły, oceniam produkt na 3 gwiazdki.

Jolanta 2018-03-30 23:38

Wzdęcia to obok zaparć kolejna niekomfortowa dolegliwość. Wprawia to w konkretny dyskomfort. Warto zaradzić od razu w sam środek problemu. Od tego mam Infacol . Infacol . Jest to preparat, który wspiera robijanie pęcherzyków gazu w jelitach. Od razu stwierdzam, że dyskomfort znika.

Olka 2018-02-13 21:58

Bobasek jakoś tego nie polubił. Infacol to nie jest lek dla niego, tak mi dał do zrozumienia. Dlatego po pierwszy zastosowaniu już nie korzystam z tego, bo nie było efektu + broni się jakoś przed tym. Dziwne

Iza 2017-11-13 10:07

Objawy dolegliwości trawiennych u małych macjentów są dość uporczywe i uciążliwe. Dorośli jeszcze radzą sobie ze swoimi problemami, wezmą tabletkę i po kłopocie. W przypadku maluszków kolki i wzdęcia to bolesny problem. Każda mama powinna mieć pod ręką Infacol, który może pomóc w tym, by szybko i skutecznie rozprawić się z tymi dolegliwościami.

Hania 2017-09-11 12:00

Infacol to jeden z nowocześniejszych leków na wzdęcia, kolki. Bardzo mi się podoba i mój maluch lubi go przyjmować :)

Julia 2017-08-20 10:48

Dzieci mogą bardzo źle znosić dolegliwości. Kolki bywają bolesne, dlatego warto zawczasu wiedzieć i być świadomym, co stosować i jak stosować. Ja od dawna mam na podorędziu w takich sytuacjach kryzysowych Infacol, gdyż jego skłdniki wpływają korzystnie na zmniejszenie odczuwanych dolegliwości.

Mama 2017-06-13 20:54

Po wykorzystaniu sab simpleksu zaczęliśmy podawć infacol i ..... niewiele pomaga w dodatku córka bardzo niechętnie go przyjmuje

Asia 2017-02-18 22:01

Moja 4-miesięczna córeczka nie ma typowych kolek, ale problemy brzuszkowe bardzo ją męczą przez co obie gorzej śpimy:/ Infacol pomaga wtedy małej, w pakiecie z "suszeniem" jej ciepłym powietrzem suszarki. Pocieszam się, że jeszcze miesiąc lub dwa i wszystko powinno minąć, jak układ pokarmowy się rozwinie. Tak było w przypadku starszego synka i tej myśli się trzymam :)

Sasiczka 2016-11-17 15:19

Bardzo dobry produkt, maluszkowi szybko ustepuje kolka i się nie męczy!

DON Luigiano 2016-10-12 20:00

Mój syn miał kolki choć słabe ale męczyły Nas a jego najbardziej kiedyś rano wziołem go na ręce spojrzał mi w oczy mówiąc pomóż...powiedziałem dość!po to są takie lekarstwa jak Infacol żeby pomagalo a nie babcine sposoby co na chwile pomagało bo kiedys innych metod nie było....polecam Infacol brak skutków ubocznych pomagało i pomaga dalej aplikujemy 3 razy dziennie i jest spokój....polecam!!

Opinia użytkownika 2015-06-10 16:24

Na problemy z kolkami to świetnym wyborem jest właśnie Infacol

Zatroskana Mama 2015-05-25 21:19

Dobrze, że powstał taki produkt, jako wsparcie dla maluszków. Infacol jest z nami zawsze, gdy problemem stają się bolesne kolki i inne dolegliwości.

Infacol 2015-03-28 13:45

Poczułam różnicę, zadziałało to bardzo dobrze na moje dzieci i dzięki temu w prosty sposób mogło szybciej być spokojnie i tak się stało. Po 30 minutach się uspokoiła. Świetny srodek oby więcej takich było.

Malik 2015-03-11 15:13

Dla maluszków jest to najlepszy i najbezpieczniejszy jak dla mnie środek na zaparcia. Stosuje go od pewnego czasu i działa!

Cric 2015-02-12 10:05

Jak dla mnie ta doustna zawiesina jest o wiele za droga. Aż 25 zł u mnie to kosztuje, to moim zdaniem o wiele za dużo! no ale pomaga ..

Tom 2015-02-12 10:04

Nie ma co się załamywać już podczas kolki dziecka. Teraz to wszystko i skutecznie można ominąć za pomocą tego leku. Pomaga się tego pozbyć i dziecko może być już szczęśliwe :)

Justi 2015-02-12 10:03

Ale ze mnie gapa. Miałobyć 5!

Justi 2015-02-12 10:03

Znakomite działanie, bardzo niska cena. Czego chcieć więcej od takiego leku :)?

Marta 2015-02-12 10:01

Moje dziecko nawet nie chce tego przyjąć, bardzo mocno się powstrzymuje i wypluwa wszystko. Po zastosowaniu nie było o wiele większego efektu także nie polecam!

Magic 2015-01-23 11:02

Tydzień temu po raz pierwszy zastosowałam ten lek i muszę przyznać, że zadziałał na maluszka bardzo dobrze. Infacol to jest magia i rozlega się spokój!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.