Kategorie produktów

Anapran Neo

Anapran Neo

4.26 Dobry

ilość opinii: 19

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Anapran Neo

Tabletki Anapran Neo to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) wskazany do stosowania w dolegliwościach bólowych, stanach zapalnych oraz gorączce.

Można go stosować w przypadku bólów o małym oraz średnim nasileniu, o różnej etiologii, jak m.in. ból mięśni, ból stawów, bóle menstruacyjne, ból głowy (w tym migrena), ból zębów, a także w razie gorączki różnego pochodzenia i łagodzeniu objawów przeziębienia oraz grypy.

Substancją czynną leku jest naproksen sodowy, który zaczyna działać już po 20 minutach od przyjęcia.

Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz obniżającym gorączkę.

Naproksen hamuje syntezę prostaglandyn uczestniczących w rozwoju stanu zapalnego w organizmie, poprzez hamowanie aktywności enzymatycznej enzymów cyklooksygenaz (COX-1 oraz COX-2).

Niniejszy lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci po ukończeniu przez nie 16 lat.

 

Skład

Składniki produktu Anapran Neo są następujące:

- substancją aktywną produktu leczniczego jest naproksen sodowy.

Składnik Zawartość w 1 tabletce
naproksen sodowy 220 mg

​- pozostałe składniki leku są następujące: celuloza mikrokrystaliczna (101), powidon (30), talk, magnezu stearynian, hydroksypropyloceluloza (niskopodstawiona), laktoza jednowodna, kwas stearynowy, hypromeloza (E 5), makrogol (8000), Opaspray K-1R-4210A.

Dawkowanie:

Tabletki Anapran Neo należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Anapran Neo należy przyjmować doustnie. Przyjmowanie leku w czasie posiłku nie wpływa w znaczący spsób na szybkość wchłaniania substancji aktywnej leku.

Zalecane dawkowanie przedstawia się następująco:

- dorośli i dzieci w wieku powyżej 16 roku życia - 1 tabletka co 8-12 godzin lub 2 tabletki jednorazowo, a potem 1 tabletka po 12 godzinach; dalej co 8-12 godzin w razie potrzeby.

Maksymalna dawka dobowa: pacjenci w wieku 16-65 lat - 3 tabletki, pacjenci w wieku powyżej 65 lat - 2 tabletki.

Nie należy stosować leku dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu oraz dłużej niż 3 dni w lobniżaniu gorączki.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Anapran Neo.

Nie stosować m.in. w przypadku nadwrażliwości na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, astmy, schorzeń wątroby i/lub nerek.

Nie stosować leku w trakcie ciąży i karmienia piersią.

Tabletki Anapran Neo należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Julita 2020-08-01 13:19

niekiedy przenikliwy ból głowy bywa nie do wytrzymania. Wówczas sięgam po to lekarstwo.

Opinia użytkownika 2020-03-17 09:35

hmm nie widzę wad. Dobry i celny wybór.

Weronika 2020-02-10 20:45

sprawę lekarstw na ból i gorączkę traktuję nad wyraz poważnie. Brak tutaj kompromisów. ponieważ łatwo zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Izabela 2020-02-08 12:24

Super sprawa na gorączkę. Zawsze pomaga się jej pozbyć. No i jeszcze koi towarzyszący ból.

Mira 2019-12-27 22:58

nienawidzę migrenowego bólu dlatego zawsze mam zapas leków w torebce.

Erwin 2018-09-06 12:29

OK na ból głowy, ale w czasie silnego bólu zęba te tabletki juz mi sie nie sprawdziły. Skończyło sie wizytą na pogotowiu stomatologicznym w środku nocy i antybiotykiem. Myślałem, że doczekam do rana, ale sie zwyczajnie nie udało z tabletkami przeciwbólowymi i domowymi sposobami.

Mieczysław 2018-08-02 16:25

Gdy pojawia się ból zęba mam ochotę zniszczyć wszystko dookoła. Mówię poważnie... Uważam, że to najgorszy ból ever... W takich sytuacjach nie eksperymentuję tylko stawiam na Anapran Neo . Wiem, że to najskuteczniejsze rozwiązanie...

Angelika 2018-07-02 19:41

Jestem zaskoczona, ponieważ dotychczasowe leki na bóle pleców, jakie stosowałam, występowały w postaci maści. Anapran Neo jest w postaci tabletek, co dla mnie jest dużym ułatwieniem. Dlaczego? Zawsze przed pracą rano i przed snem wieczorem musiałam nakładać maść, do tego trzeba doliczyć czas oczekiwania aż maść się wchłonie, a to mi bardzo utrudniało życie. Tabletkę biorę i mam pewność, że ból wkrótce ustąpi.

Marian 2017-11-13 14:04

Tabletki Anapran neo działają stosunkowo szybko i to na różne rodzaje bólu. Ja jednak bazuję na paracetamolu, bo jest najłagodniejszy dla mojego styranego żołądka...

Dagmara 2017-07-25 17:34

Przyznam się szczerze, że to całe Anapran Neo to dl mnie absolutna nowość. Nigdy o tym nie słyszałam ani nie widziałam żadnej reklamy, nawet mi nigdy nikt nie podał takiej tabletki jak pytało pytanie "ma ktoś coś na ból głowy?". Ale ostatnio w aptece pan mi polecił właśnie Anapran Neo. Mówi, że dobry lek i że warto spróbować. No to kupiłam. Kupowałam akurat tak dla uzupełnienia apteczki, wiec jesczze nie przyszło mi stosowac ale powiem szczerze, że jestem ciakaw jak działa. Opinie widze tutaj bardzo podzielone, także zobaczymy...

Leon 2017-07-05 14:30

Lek celnie trafia w bolące miejsce, ale jeżeli o mnie chodzi, to mógłby działać szybciej i dłużej.

Jadwiga 2017-05-18 23:50

Na największy, migrenowy ból głowy 100% moc wykazuje jedynie Anapran Neo :)

Opinia użytkownika 2017-02-12 16:49

Jak Anapran Neo nie pomoże na mój ból to oszaleję!

Antek 2016-11-03 15:21

Anapran Neo sprawdza się w moim przypadku na problemy ze stawami, plecami i kręgosłupem. Często dopada mnie tak silny ból na plecach, że aż spać nie mogę. Anapran Neo sprawdza się w takim przypadku genialnie! Działa po około 20 minutach, i jestem w stanie przespać całą noc. Oczywiście nie powinienem brać tabletek, tylko włączyć do życia ruch! Wiem to, niestety pracuję po 10h dziennie, a później trzeba choć chwilę pobyć z dziećmi i wspomóc żonę... Gdzie tutaj jest miejsce na ruch?

Waleria 2016-08-12 14:01

Anapran Neo mi kompletnie nie pomógł. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Opinia użytkownika 2016-05-20 16:49

Tak się niefajnie stało, że jestem jedną z dziewczyn, które w czasie okresu zmagają się z silnym bólem i nudnościami! Wczoraj sąsiadka zaleciła, żebym sobie wypróbowała preparat Anapran Neo ... Nabyłam - ciekawe czy się sprawdzi!

Opinia użytkownika 2015-12-15 14:14

Stan podgorączkowy jest pierwszym objawem tego, że wkrótce organizm dopadnie jakieś choróbsko. Powinno się wtedy starać się to zlikwidować. Do zmniejszenia gorączki przyjmuję Anapran Neo . Specyfik działa nie tylko na gorączkę. Za to go uwielbiam :)

Wacław 2015-09-06 13:38

Anapran Neo to lekka ściema!!! Warto spróbować czegoś innego.

Kinga 2015-07-19 22:18

Anapran Neo jest ok i często po niego sięgam. Pomoże nawet na silny ból głowy!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.