Kategorie produktów

Polopiryna Complex

Polopiryna Complex

3.81 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polopiryna Complex

Produkt leczniczy Polopiryna Complex jest dostępny w postaci saszetek przeznaczonych do sporządzenia roztworu doustnego. Lek wskazany jest w stanach obniżonej odporności organizmu. Stosuje się go w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy i towarzyszących im dolegliwości, jak np. gorączka, ból głowy, bóle mięśni, nieżyt nosa, katar, problemy z zatokami a także nadmierne kichanie i łzawienie oczu. 

Polopiryna Complex to lek złożony (zawiera trzy substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, wodorowinian fenylefryny, maleinian chlorfenaminy). Substancje aktywne leku wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Substancje te należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Kwas acetylosalicylowy pomaga obniżyć gorączkę oraz łagodzi dolegliwości bólowe.

Wodorowinian fenylefryny działa przeciwkaszlowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej podczas stanów zapalnych, hamuje także nadmierne łzawienie i kichanie.

Z kolei maleinian chlorfenaminy to substancja, która wpływa korzystnie na redukcję kataru, likwiduje dolegliwości związane z nieżytem nosa i dróg oddechowych, a także pomaga w pozbyciu się uczucia tzw. zatkanego nosa. 

Niniejszy lek wskazany jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz młodzież, po ukończeniu 16 roku życia.

Skład

Składniki leku Polopiryna Complex:

substancje czynne kwas acetylosalicylowy, wodorowinian fenylefryny, maleinian chlorfenaminy.
substancje pomocnicze krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy. 

Zawartość składników w 1 saszetce:

Składnik Zawartość
kwas acetylosalicylowy 500 mg
wodorowinian fenylefryny 15,58 mg
maleinian chlorfenaminy 2 mg

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Polopiryna Complex należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób podania produktu leczniczego Polopiryna Complex: zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić po rozpuszczeniu się proszku. Stosować po posiłku.

Zalecane dawkowanie leku:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp między dawkami Dawka dobowa
dorośli 1 saszetka 6-8 h 4 saszetki
młodzież > 16 lat j.w. j.w. j.w.

Nie należy przekraczać dawki dobowej wskazanej w tabeli. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Polopiryna Complex.

Polopirynę Complex należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nie stosować m.in. u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Lek zawiera sacharozę. Ostrożnośc powinny więc zachować osoby z nietolerancją niektórych cukrów.

Nie przyjmować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Walentyna 2020-05-11 18:40

temat środków na ból i gorączkę traktuję naprawdę serio. Brak tutaj miejsca na ryzyko. bo nie tak trudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Alma 2020-01-06 12:40

Najskuteczniejsza rzecz na bardzo wysoką gorączkę! Każdorazowo potrafi ją obniżyć. Dodatkowo łagodzi towarzyszący ból.

ann 2019-02-20 14:38

niesamowicie mocny specyfik; po zażyciu najlepiej spać w wannie. Zdecydowanie nie polecam.

chory :/ 2019-01-01 21:53

nie działa, skald inny, jak już to Polopiryna S

Ledwo_żywy 2018-08-12 03:31

Przekręt o nazwie Polopiryna Complex jest lekiem złożonym. Nazwa nie odpowiada zawartości. Chodzi o słowo Complex. Dowiesz się o tym, kiedy kupisz i przeczytasz ulotkę. Dowiesz się , że działa dokładnie tak, jak w ostrzeżeniu zawartym w ulotce. Martwi nie piszą komentarzy.

Ledwo_żywy 2018-07-05 08:36

Piwo , wino, wódka, to, Alcohol Complex. Firma ma problemy z nazywaniem leków, a może to chwyt marketingowy? Jeżeli "wykorkujesz" po spożyciu leku wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Opinia użytkownika 2018-05-19 17:02

Czy wiecie, że kwas acetylosalicylowy to aspiryna? Aspiryna to popularny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Zwykle aspirynę stosowałam w mocnych i migrenowych bólach głowy. Aspiryna naleźy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Polopiryna Complex to środek, który zawiera ją w swoim składzie. Dla mnie najbardziej trafiony.

Rafał 2018-03-05 10:01

Jesteśmy w okresie jesienno-zimowym, który często kończy się przeziębieniami a w gorszym razie grypą. Najważniejsze to zapobiegać i wspomagać się tak szybko, jak to możliwe. Ja mam Polopirynę Complex, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Dzięki niej nie choruję, nic mnie nie łapie a ja czuję się zdrów jak ryba.

Paulina 2018-01-16 11:24

Byłam ostatnio w aptece. Chciałam coś na przeziębienie a byłam mocno niezdecydowana. Pamiętam, że jakaś pani przede mną kupowała Polopirynę Complex. Spytałam ją, czy poleca, mówiła, że u niej stosuję wszyscy wspomagająco i że dawno już nie chorowali, więc stwierdziłam, że warto zaryzykować. Nie myliłam się :)

Paulina 2017-07-02 12:18

Polopiryna Complex to produkt zlozony, ktory zawiera aż trzy substancje czynne. Dzięki temu mam pewność, że skutecznie rozprawia się nawet z największymi dolegliwościami, towarzyszącymi infekcji bakteryjnej bądź wirusowej. Polopirynę Complex stosuję już od bardzo dawna i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

Adam 2017-03-24 12:20

Bardzo dobra rzecz przy początkach przeziębienia: łagodzi objawy i rozgrzewa, a i w smaku nienajgorsza.

Wiktor 2016-03-22 16:17

Szybko stawia na nogi. Smak jest dobry w porównaniu do innych leków.Ja polecam!

Pamela 2015-12-05 08:26

Przyjechał do mnie ostatnio chłopak. W trakcie pobytu dość mocno się zaziębił, a ja nie chciałam, żeby wracał do domu w takim stanie. Co jak co, ale obawiam się, co powiedziałaby ,,teściowa'' :) Kupiłam Polopiryna Complex, bo w mojej rodzinie, zawsze gdy chorowaliśmy, ten środek był dla nas pierwszym krokiem, jaki podejmowaliśmy w walce z przeziębieniem i jego objawami.

Petero 2015-09-22 11:49

jestem dużym fanem polopiryny, którą zawsze stosuję na ból głowy. Szybko pomaga i nie ma skutków ubocznych.Nie inaczej jest z Polopiryną complex. Dobrze smakuje, rozgrzewa i pomaga okiełznać przeziębienia.

Róża 2015-03-10 23:35

Chyba na każdego człowieka skutecznie bedzie działał nny środek. Z autopsji wiem, że dla mnie trafionym wyborem na ból jest nie ibuprom ale kwas acetylosalicylowy. Z tego względu nabywam Polopiryna Complex :)

Cecylia 2015-02-20 16:12

Polopiryna Complex są spoko i często po nie sięgam. Pomogą nawet na silny ból głowy!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.