Therm Line Fast vs Therm Line Forte - te same czy różne?

Dodano: 29-11-2017

Czas czytania: 5 minut

zmniejszenie apetytu usuwanie wody z organizmu nadwaga odchudzanie

Powszechnie wiadomo, że nic tak nie powoduje uśmiechu na twarzy kobiety, jak komplement na temat pięknego wyglądu czy zwrócenie uwagi na to, że zgubiła kilka zbędnych kilogramów. Dla niektórych podążanie za szczupłą sylwetką to wyboista droga pełna wyrzeczeń i chwilowych załamań. Zewsząd czają się rozmaite pokusy, które utrudniają tę walkę. Można jednak się im nie poddawać. Jak? O tym przekonamy się w tym artykule. Przy okazji poznamy i porównamy też dwa produkty na odchudzanie: Therm Line Fast vs Therm Line Forte.

Spis treści:

1. Dieta a sposób odżywiania

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa i zbilansowana dieta może mieć zbawienne skutki dla naszego organizmu. Nie chodzi przecież wyłącznie o zrzucenie kilogramów, ale o to, by czuć się dobrze i jednocześnie wzmocnić swój organizm przed wieloma czynnikami chorobotwórczymi, a także przed tym, co może mu grozić przy niedostatecznej podaży składników odżywczych oraz przy złej i niedopasowanej diecie do potrzeb (np. wynikających z wykonywanej pracy i aktywności fizycznej).

2. Zła dieta to nie tylko fast-food

Zła dieta to nie tylko żywienie się w fast-food barach i opychanie słodkościami. Zły sposób odżywiania to np. pomijanie śniadań i zastępowanie ich kawą, co jest coraz częstszym zjawiskiem. Tłumaczymy to sobie brakiem odczuwania głodu po przebudzeniu, co jest złudnym uczuciem. Podobnie rzecz ma się w przypadku stawiania sobie wygórowanych oczekiwań i ślepe podążanie za nimi, co w konsekwencji prowadzi do zaburzeń na podłożu hormonalnym. Nieustannie nagłaśniane są ,,szybkie i skuteczne sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów’’ np. przed świętami, sylwestrem, urlopem... Nie uwzględniają one jednak, że równie szybko można po nich przytyć i to ze zdwojoną siłą.

W przypadku złej diety nie tylko przyczyniamy się do tycia, ale możemy na własne życzenie zafundować sobie różne problemy trawienne. Do takich dolegliwości można zaliczyć niestrawność, wzdęcia, zgagę, zaparcia. Wszystko to jest wynikiem spożywania zbyt ubogich lub wręcz przeciwnie – zbyt obfitych posiłków oraz picia niedostatecznej ilości wody. Zacząć należy od tego, że dieta to nie sposób na schudnięcie a styl życia. Gdy już zaczniesz, powrót do dawnych nawyków może bardzo niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Jeśli jesteś gotowy rozpocząć nowe, lepsze życie, te wskazówki mogą Ci w tym pomóc:

  • JEDZ pełnowartościowe posiłki od 4 do 5 razy dziennie o stałych porach.
  • PIJ od 1,5 do 2 litrów czystej wody mineralnej, najlepiej niegazowanej.
  • ĆWICZ lub wykonuj jakąkolwiek aktywność fizyczną przynajmniej 30 minut dziennie.

... a w wolnym czasie przeczytaj: Czy rzeczywiście powinniśmy jeść pięć porcji warzyw i owoców dziennie?


3. Therm Line Fast vs Therm Line forte – porównanie

Co z suplementami diety? Dla chcącego, nic trudnego. Jednak nie zawsze łatwo jest zacząć. Szczególnie jeśli przez wiele lat wypady poza miasto kończyły się wizytą w popularnych fast-foodach a niedzielny sernik traktowany był niczym błogosławieństwo. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą suplementy na odchudzanie:

  Therm Line Fast Therm Line Forte
Typ suplement diety
Postać farmaceutyczna tabletka kapsułka
Podmiot odpowiedzialny Olimp Laboratories
Skład suplementu ekstrakt pokrzywy (Urtica dioica L.), ekstrakt zielonej herbaty (Camellia sinensis L.), kofeina bezwodna, ekstrakt pieprzu kajeńskiego (Capsicum annuum L.); Sinetrol - opatentowany ekstrakt owoców cytrusowych i guarany (Citrus sinensis L. Osbeck, Citrus grandis, Citrus aurantium var. dulcis, Paullinia cupana); ekstrakt zielonej kawy Sinetrol - opatentowany ekstrakt owoców cytrusowych i guarany (Citrus sinensis L. Osbeck, Citrus grandis, Citrus aurantium var. dulcis, Paullinia cupana Kunth), L-tyrozyna, ekstrakt gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium L.), ekstrakt zielonej herbaty (Camellia sinensis L.), kofeina bezwodna, ekstrakt guarany (Paulinia cupana Kunth), ekstrakt zielonej kawy, ekstrakt imbiru (Zingiber officinale L.), L-winian L-karnityny, ekstrakt pieprzu kajeńskiego (Capsicum annuum L.), ekstrakt pieprzu czarnego (Piper nigrum L.),
Wskazania redukcja wagi ciała, usunięcie zbędnych kilogramów, walka z nadwagą i nadmiernym, niepohamowanym apetytem, problem wieczornego podjadania, spalanie tłuszczu, podkręcanie metabolizmu, usuwanie wody z organizmu, detoksytacja
Dla kogo? osoby dorosłe
Dawkowanie 1 tabletka 2 razy dziennie 2 kapsułki 2 razy dziennie
Ulotka CZYTAJ CZYTAJ

4. Wnioski

Jak widać powyżej, oba produkty są bardzo podobne i pochodzą od jednego producenta. Przeznaczone są do tego samego celu, jakim jest schudnięcie oraz szereg innych, idących w parze z nim, efektów. To co je jednak różni nie tylko ostatni człon w nazwie. Różnice wynikają też ze składu, od którego bowiem zależą otrzymane efekty. Oba mają dość bogaty skład, jednak co można zauważyć?

W produkcie Therm Line Fast znajdują się składniki kluczowe w odchudzaniu, jak np. pieprz cayenne, zielona herbata, pokrzywa oraz zielona kawa (jeden z ważniejszych spalaczy tłuszczu), natomiast w przypadku Therm Line Forte można zauważyć dodatkową obecność chromu oraz ekstraktu z gorzkiej pomarańczy. Za to nie zawiera on ekstraktu z pokrzywy ani zielonej kawy. Chrom jest dodawany do składu produktów, które mają na celu zmniejszyć nadmierny apetyt na słodycze.

Warto też nadmienić, że produkty, które zbogacone są o kofeina wykazują podwyższone i przyspieszone działanie. Tym mogą pochwalić się oba produkty, co z pewnością należy zaliczyć do ich walorów. Jak widać, łączą ich wskazania stosowania, więc wybór między Therm Line Fast a Therm Line Forte zależy już wyłącznie od Ciebie!


Nadal nie jesteś przekonany? Może pomoże Ci artykuł o tym, jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?


5. Inne środki na odchudzanie

Therm Line Fast i Therm Line Forte to nie jedyne preparaty dedykowane osobom, które chcą schudnąć. Inną alternatywą jest produkt Apetiblock, którego działanie polega przede wszystkim na wspomaganiu ograniczenia nadmiernego apetytu, w szczególności na słodkie produkty. Dla osób, które mają problem z kontrolowaniem posiłków za dnia i wieczornym podjadaniem stworzono Asystor Slim – środek, który stosuje się w dzień i w nocy.

W przypadku redukcji nadwagi godnym zaufania może okazać się wyrób medyczny Calominal, którego działanie polega na zmniejszeniu wchłanialności tłuszczów z pożywienia. Przyczyną braku widocznych efektów odchudzania może być gromadząca się woda w organizmie. To ona powoduje uczucie ciężkości i obrzmienia. W jej usunięciu może pomóc preparat Hydrominum. Warto też zatrzymać się nad AcaiBerry 900, który poza wskazaniem w walce z nadprogramowymi kilogramami wpływa korzystnie na wzmocnienie odporności oraz ma na celu wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn.

Należy pamiętać, że suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowana i urozmaicona dieta oraz aktywność fizyczna są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.