Sześć sposobów na szybką utratę wagi

Sześć sposobów na szybką utratę wagi

Co zrobić, gdy nieubłaganie zbliża się termin ważnej imprezy, a kreacja okazuje się być złośliwie zbyt ciasna? Wbrew pozorom, nie ma wcale powodów do obaw. Wystarczy odrobina samozaparcia, a przekonamy się, że sposoby na szybkie odchudzanie nie tylko istnieją, ale również nie muszą być wcale aż tak skomplikowane, jak początkowo mogło się to nam wydawać. Z jakich najlepiej jest skorzystać?

Dieta Dukana

Dieta Dukana znana tez jako wysokobiałkowa ma zarówno swoich zwolenników, jak i gorących przeciwników, nie bez powodu jednak w ostatnich latach cieszyła się ona wyjątkowo dużą popularnością. Dieta białkowa szybkim sposobem na schudnięcie? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że dla białka charakterystyczna jest specyficzna budowa. Sprawia ona, że na etapie jego trawienia organizm jest zmuszony do zużycia sporych nakładów energii. Już choćby dlatego kilkudniowa dieta wysokobiałkowa jest znakomitym rozwiązaniem w sytuacji, w której zależy nam na szybkim zrzuceniu wagi. Niestety, nie można zapominać o tym, że bazowanie wyłącznie na proteinach może być dla naszego organizmu dość męczące i choć mamy do czynienia z szybkim sposobem na schudnięcie, naszym nerkom wcale nie musi się to spodobać. Już choćby dlatego podczas stosowania diety wysokobiałkowej nie wolno zapominać o piciu naprawdę sporych ilości wody.

Zalety diety niskokalorycznej

Dieta niskokaloryczna wymaga nieco czasu, na krótką metę charakteryzuje ją jednak dość duża skuteczność. Istnieje przynajmniej kilka jej rodzajów, najbardziej popularny okazuje się jednak tak zwany jadłospis do 1000 kalorii. Dla wielu dieta ta ociera o dietę głodówkową. Spokojnie! Diety tego rodzaju komponowane są zresztą w sposób coraz bardziej dojrzały, dzięki czemu możemy liczyć na to, że pomimo niewielkiej puli kalorii, będziemy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych niezbędnych z jego punktu widzenia. Oczywiście, nie jest to dieta pozbawiona wad, należy więc liczyć się z tym, że może przyczynić się do wystąpienia tak zwanego efektu jo-jo. Na szczęście, możemy mu skutecznie zapobiegać pamiętając o dużym znaczeniu, jakie odgrywa stopniowe wychodzenie z diety. Nie można też zapominać o tym, że już po jej zakończeniu pomocne okazuje się regularne jedzenie niewielkich porcji, co przyspiesza przemianę materii.


Przeczytaj: Diety cud - czy faktycznie działają?


Dieta bazująca na koktajlach

Wiele osób przyznaje się do tego, że chce schudnąć, nie ma jednak pojęcia, jak tego dokonać. Na szczęście, istnieje na to sposób. Jedną z najciekawszych wydaje się w tym kontekście dieta koktajlowa zwracająca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że jest zdrowa, ale również z uwagi na to, że jest niskokaloryczna i lekka, a jednocześnie smaczna. Znakomitym sposobem na dietę może być już choćby chudy, naturalny jogurt w połączeniu z truskawkami oraz pomarańczą, choć oczywiście, nie powinniśmy dodawać do niego tłuszczu. Należy przy tym docenić jeszcze jedną właściwość koktajli, okazuje się bowiem, że są one niezastąpione, gdy chcemy pozbyć się toksyn z organizmu.

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu

Bardzo często okazuje się, że nasze problemy nie wynikają wcale z tego, że odżywiamy się niewłaściwie, ich przyczyną jest bowiem zalegająca w naszym organizmie woda. Jeśli więc marzy nam się zgrabna sylwetka, bardzo często możemy osiągnąć ten cel po prostu pozbywając się nadmiaru wody. Przy odchudzaniu warto więc zaufać produktom moczopędnym takim, jak choćby napar z pokrzywy oraz ogórki. Niekiedy okazuje się też, że pomocne jest… picie dużej ilości wody, co prowadzi również do usunięcia z organizmu zatruwających go toksyn.

Bardzo ostra dieta

Osoby, które chcą szybko schudnąć, powinny zastanowić się nad tym, w jaki sposób można skutecznie przyspieszyć metabolizm. Okazuje się, że istnieje na to całkiem smaczny sposób, warto więc wprowadzić do codziennej diety ostre potrawy. Dobrym rozwiązaniem jest nie tylko chili, ale również pieprz, imbir oraz cynamon. Okazuje się, że przyprawy te nie tylko poprawiają smak kolejnych dań, ale i wspomagają trawienie.


Sprawdź 7 niezawodnych metod pozwalających zauważalnie zwiększyć metabolizm


Więcej ruchu na diecie

Postulat, aby wprowadzić więcej ruchu do naszego życia nie musi być wcale tożsamy z koniecznością wykonywania wykańczających ćwiczeń. Okazuje się, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest chodzenie na spacery, pokonywanie pieszo trasy miejskiego autobusy oraz wprowadzać proste ćwiczenia wykonywane nawet w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Każda dodatkowa aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii, a tym samym sprawia, że chudniemy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.