Traumon

miejsce
w rankingu

144

Traumon
3.11
opinii: 27

Zapoznaj się z ulotką Traumon

Download icon Zobacz ulotkę
Traumon

Żel Traumon to produkt leczniczy do stosowania miejscowego w celu łagodzenia bólu.

Lek ten łagodzi nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące następującym stanom: tępe urazy, takie jak stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatyzm pozastawowy, ból pleców w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa.

Wyakzuje także skuteczność w przypadku zmian chorobowych w obrębie okołostawowych tkanek miękkich oraz zapaleniu nadkłykci.

Substancja aktywna zastosowana w formulacji leku - etofenamat - wykazuje działanie zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbólowe. Miejscowe zastosowanie tej substancji powoduje wchłanianie się przez skórę, a następnie akumulację w zmienionych chorobowo tkankach. Co znamienne, aplikacja produktu leczniczego z etofenamatem na skórę zmniejsza szansę na wystąpienie działań niepożądanych ze strony NLPZ (niesteroidowych leków przeciwazapalnych), jakie występują najczęściej w przypadku przyjmowania leku drogą doustną.

Żel Traumon ​przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe. 
 

Zapoznaj się z ulotką Traumon

Download icon Zobacz ulotkę
Traumon

Skład:

Składniki produktu leczniczego sa następujące: 

- substancja czynna leku to etofenamat (Etofenamatum).

- substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Nie lubimy, gdy coś naś boli. Ból odbiera radość, chęci do życia. Przez ból stajemy się rozdrażnieni i podenerwowani. Jednym z takich jest ból... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Żel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Traumon należy aplikować miejscowo, na skórę. 

Zalecane dawkowanie leku to 3-4x aplikacje żelu na dobę.

Stosowanie leku Traumon: 5-10 cm pasek żelu należy zaaplikować na skórę w bolącym miejscu oraz w miejscu promieniowania bólu, wmasowując produkt aż do pełnego wchłonięcia. Żel nie pozostawia na skórze tłustego filmu.

Uwaga! leczenie dolegliwości na tle reumatycznym wynosi średnio 3-4 tygodnie, natomiast urazów o charakterze tępym - do 2 tygodni. Aby zintensyfikować działanie żelu, możliwe jest jego schłodzenie w lodówce przed nałożeniem na skórę.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Traumon.  

Nie należy stosować żelu Traumon w przypadku wystąpienia uszkodzeń skóry oraz pojawienia się jakichkolwiek zmian chorobowych na skórze. Nie zaleca się stosowania żelu Traumon przez kobiety w ciąży oraz dzieci. 

Produkt Traumon należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb mobile logo

Postać:

żel

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Tamara 2019-12-27 13:34

  Kwestię środków na uśmierzenie bólu traktuję nad wyraz racjonalnie. Brak tutaj półśrodków. bo nie tak trudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

 • Agnieszka 2019-07-19 17:39

  Rok temu po zastosowaniu Traumon trafiłam do szpitala, diagnoza pokrzywka z komponentą krwotoczną. Panie pielęgniarki znały już nazwę tej maści i jej negatywne działanie z racji hospitalizacji po tej maści . Uwazajcie proszę.

 • Tomasz 2019-06-13 15:34

  Chciałem zgłosić działania niepożądane po użyciu żelu Traumon 100mg. Jestm, k...a, szczęściarzem bo jednym z 10 000, u których wystąpiły "bardzo rzadkie" działania niepożądane : silny świąd, wysypka, obrzęk, pieczenie skóry. Na dzisiaj stan mojej stopy jest gorszy niż po pierwotnym urazie. To gówno przenosi się kontaktowo z nogi na nogę, z poduszki, skarpetki, bandaża, pościeli. Musiałem ponownie udać się do lekarza po ratunek dla skóry: kolejny wydatek, kolejne dolegliwości. Smarowałem przez 4 dni 4x dziennie. Potem przestałem ponieważ pokazały się zmiany na skórze stopy i okolicy. Stan zapalny skóry trwa od 6 dni po ODSTAWIENIU. Jest źle. Pod podanymi w ulotce i na polskich stronach www numerami telefonów nikt nie odbiera połączeń od samego rana. Próbowałem wielokrotnie. Sprawę zgłosiłem również do Polskiego nadzoru.

 • Aras 2019-03-28 21:55

  OK

 • Anna 2019-02-27 20:21

  Co za bzdury tutaj czytam Jestem alergikiem nie dostaje zadnej wysypki a masc dziala swietnie.

 • Filip 2019-02-23 15:51

  Bardzo polecam ten żel działa szybko i skutecznie używałem go na staw skokowy

 • Sylwia 2019-01-26 16:51

  Dziala szybko i skutecznie, stosowalam Traumon na bol ledzwiowo-krzyzowy, przyniosl mi prawdziwa ulge

 • ella 2019-01-18 10:05

  Co prawda u siebie nie zaobserwowałam żadnej wysypki, ale na kontuzję stawu skokowego mi Traumon nie pomógł. Szkoda, myślałam, że to lek z rodzaju tych silnych. A wiele dobrych opinii też się o nim naczytałam. Lekarz polecił mi, żeby bardziej skupiła się na delikatnych ćwiczeniach fizjoterapeutycznych https://bola-stawy.pl/co-to-sa-stawy-najwazniejsze-informacje/ ... moze to zniweluje ból... ale tak to wracam do Harpagonu Forte Max. Nie ma co kombinować z nowych lekami, jak stare się sprawdza.

 • Agnieszka 2019-01-11 19:52

  Ludzie naprawdę uważajcie!!! Traumon to straszna maść mój mąż dostał strasznej wysypki, dostał zastrzyki odczuleniowe i sterydy nie wiadomo jak długo potrwa leczenie odradzam nie stosujcie

 • Wacław 2019-01-02 19:11

  Traumon to solidny szwedzki specyfik, pomaga. Widzę, że przedstawiciele innych koncernów zwalczają Traumon poprzez dodawanie negatywnych opinii. Mi pomaga.

 • japa 2018-10-31 13:21

  Ludzie uważajcie. Dostałem mocnej wysypki, krosty, bąble wodniste, swędzenie, rozognienie. Plecy, pośladki, szyja, uda, przedramię od wewnątrz. nawet dłonie na zewnątrz od małych palców. Teraz biorę zastrzyki, maści robione i tabletki. Pani doktor przewiduje miesięczne leczenie.

 • czarocm 2018-10-24 20:48

  Nie polecam po zastosowaniu tego dziadostwa dostałem ostrej pokrzywki... Kilka tygodni katorgi badan i lekarzy przez jedną maść... Dermatolog jak usłyszała nazwę traumon to się za glowe zlapala i zakazala uzywania... Jak mozna takie cos sprzedawać?!!!

 • Opinia użytkownika 2018-10-18 14:55

  .

 • Ewa 2018-06-04 13:51

  W mojej sytuacji oceniam Traumon negatywnie. Dostałam takiej pokrzywki,że znalazłam się u lekarza podano mi zastrzyki,tabletki odczulające,wapno przeciwalergiczne i inne

 • Barbara 2018-05-07 21:44

  Po dwóch dniach stosowania żelu Traumon zaczęłam puchnąć na twarzy, swędząca wysypka. Musiałam dostać zastrzyk odczulający. Nie pomogło wapno i syrop na uczulenia. Puchłam coraz bardziej

 • Adam 2018-04-27 08:23

  Po zastosowaniu żelu Traumon na uraz stopy dostałem mega wysypki która objawiła się następnego dnia swędzenie było tak mocne jak by mnie stado komarów pogryzło :(

 • Anastazja 2018-03-20 03:29

  Żel wywołał ogromny dodatkowy ból. Uczucie pieczenia i zaczerwienienie jak po oparzeniu. NIE POLECAM

 • Michalina 2017-12-14 17:45

  Od dawna już zmagam się z dyskopatią lędźwiową. Chodzę na rehabilitację, a dodatkowo ćwiczę w domu. Niestety nasilenie tej dolegliwości jest na tyle silne, że czeka mnie jeszcze sporo pracy. Zdarzają się dni, kiedy łapie mnie ostry ból, nad którym nie mogę zapanować. Wtedy mam przy sobie Traumon, bo wiem, że mogę na niego liczyć w każdej sytuacji.

 • Aureliusz 2017-12-02 16:28

  Jeśli ktoś sporo uprawia sport to urazy są normalne. Zawsze mam w pogotowiu Traumon ! Z tego względu nie muszę się przesadnie martwić.

 • Michalina 2017-11-23 10:24

  Stosuję odkąd pamiętam. Bardzo lubię ten żel, dlatego, że łagodzi wszelkie bóle i obrzęki. Często zmagam się z tym, szczególnie, gdy dźwigam w pracy wielkie paczki. Rano czuję się połamany i bez sił. W nocy nie mogę spać, bo ból mi to utrudnia. Czytałem coś o ćwiczeniach na kręgosłup, ale nie mam tyle czasu, poza tym mam pracę fizyczną i cwiczenia kompletnie odpadają.

 • Adrian 2017-10-27 14:36

  Traumon to jeden z najsilniejszych leków przeciwbólowych w postaci żelu jakie znam - czy u Was również działa tak mocno?

 • Florian 2017-10-27 14:29

  Traumon jest dobry na wszelkiego rodzaju zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych) oraz zapalenie nadkłykci.

 • Bogna 2017-10-19 12:15

  Cenię sobie Traumon, ale staram się nie korzystać za często z tej maści i generalnie z leków w ogóle. Niestety, przy dolegliwościach reumatycznych nawet zwykła zmiana pogody potrafi wywołać ogromny ból w moich nadgarstkach. Żel stosowany doraźnie i z wyczuciem przywraca moje ręce do formy.

 • Zyzio 2017-05-26 11:08

  Traumon - peirwsza pomoc na wszelki stłuczenia i skręcenia w mojej rodzinie. Od razu czuć poprawę.

 • Sandra 2017-05-22 10:46

  Stosuję właśnie na stłuczenie ręki. Pomaga!

 • Opinia użytkownika 2016-04-20 14:05

  Miałem problemy po zastosowaniu tego żelu. Dostałem strasznej wysypki w okolicach kostki.Nie polecam..

 • Opinia użytkownika 2016-03-16 15:10

  Dobry produkt polecam na bóle kręgosłupa.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Traumon

  Download icon Zobacz ulotkę
  Traumon

  Skład:

  Składniki produktu leczniczego sa następujące: 

  - substancja czynna leku to etofenamat (Etofenamatum).

  - substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

  Domowe sposoby na ból zęba

  Domowe sposoby na ból zęba

  Nie lubimy, gdy coś naś boli. Ból odbiera radość, chęci do życia. Przez ból stajemy się rozdrażnieni i podenerwowani. Jednym z takich jest ból... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Żel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: lek Traumon należy aplikować miejscowo, na skórę. 

  Zalecane dawkowanie leku to 3-4x aplikacje żelu na dobę.

  Stosowanie leku Traumon: 5-10 cm pasek żelu należy zaaplikować na skórę w bolącym miejscu oraz w miejscu promieniowania bólu, wmasowując produkt aż do pełnego wchłonięcia. Żel nie pozostawia na skórze tłustego filmu.

  Uwaga! leczenie dolegliwości na tle reumatycznym wynosi średnio 3-4 tygodnie, natomiast urazów o charakterze tępym - do 2 tygodni. Aby zintensyfikować działanie żelu, możliwe jest jego schłodzenie w lodówce przed nałożeniem na skórę.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Traumon.  

  Nie należy stosować żelu Traumon w przypadku wystąpienia uszkodzeń skóry oraz pojawienia się jakichkolwiek zmian chorobowych na skórze. Nie zaleca się stosowania żelu Traumon przez kobiety w ciąży oraz dzieci. 

  Produkt Traumon należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb mobile logo

  Postać:

  żel

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

  Felogel (Feloran) 1%

  5.08 opinii:
  Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
  czytaj dalej »

  Gardan tabletki

  4.9416 opinii:
  Gardan to produkt leczniczy wskazany do stosowania w przypadku wystąpienia dolegliwości...
  czytaj dalej »

  Ibum Express

  4.899 opinii:
  Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
  czytaj dalej »

  Żel Veral

  4.888 opinii:
  Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
  czytaj dalej »

  Kopiryna

  4.888 opinii:
  Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Ból
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie