Zazwyczaj bakalie spożywamy tylko w razie świąt i różnych uroczystości. Rzadko jednak zjadane są przez nas same. Najczęściej goszczą one w ciastach i różnych deserach. Powinniśmy częściej spożywać pełne wartości odżywczych migdały.
Czym są migdały?
W dawnych czasach uważano, że przynoszą one szczęście. Jednego migdała wkładano do nadzienia pączka w tłusty czwartek, a komu trafił się pączek właśnie z tym migdałem, to miał mieć przez następny rok szczęście.
Migdałowiec jest drzewem, które możemy spotkać w zachodniej Azji. To nie jest jednak jedyne miejsce znajdowania się migdałowców, ponieważ możemy je również znaleźć we Włoszech czy w Hiszpanii. Migdały są uważane za orzechy. Ich drzewa potrzebują dużo słońca, które zapewnia obrodzenie w owoce o bardzo smacznych pestkach, czyli naszych migdałach.
Migdały – wartości odżywcze i właściwości zdrowotne
Migdały zawierają bardzo wiele substancji odżywczych oraz cennych witamin i minerałów, które zbawiennie działają na nasz organizm. Bardzo ważną witaminą znajdującą się w tych orzechach jest B2. Działa ona wspomagająco na nasz układ nerwowy, zaś magnez chroni nas przed stresem i zdenerwowaniem. Za naszą skórę odpowiedzialny jest natomiast cynk, który wzmacnia również paznokcie. Mocne kości zapewnia zaś wapń oraz fosfor, którego w migdałach nie brakuje. Możemy znacznie wzmocnić pracę naszego bardzo ważnego organu, czyli serca za pomocą potasu, który jest za nie odpowiedzialny.
Również, jeśli chcemy zrzucić parę kilo, to możemy liczyć na potas, który usuwa wszelkie zalegające produkty przemiany materii. Dlatego też migdały są spożywane przez osoby, którym dokucza zbyt duża waga, ponieważ oprócz usuwania produktów przemiany materii regulują również ich proces, a także pilnują, żeby zbędny tłuszcz nie odkładał się pod naszą skórą. Jeśli również występuje u nas niebezpieczeństwo zawału lub miażdżycy, ponieważ zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki zawartości takich kwasów znakomicie wpływają również na pracę mózgu, wzmacniając koncentrację oraz pamięć.
Jeśli dokuczają nam często przeziębienia, infekcje oraz grypa to regularnie spożywane migdały pomogą nam lepiej niż nie jedne tabletki, ponieważ doskonale wzmacniają one odporność. Takie przy walce z wysokim cholesterolem migdały mogą być zbawienne, gdyż regulują one ciśnienie w tętnicach, co zapobiega odkładaniu się niebezpiecznego cholesterolu. Pomocne są również w przypadku chorób płuc, układu moczowego, dróg żółciowych oraz oskrzeli.
Migdały są również źródłem piękna. Chronią one naszą skórę przed rozstępami, nawilżają, uelastyczniają oraz wzmacniają naczynia krwionośne dzięki zawartości witaminy E.