Kategorie produktów

Anesteloc Max

Anesteloc Max

4.14 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Anesteloc Max

Anesteloc Max jest lekiem stosowanym w przypadku konieczności podjęcia krótkotrwałego leczenia objawów choroby refluksowej przełyku. Jest zalecany dorosłym pacjentom. 

Anesteloc Max jest lekiem, którego zadanie polega na hamowaniu wydzielania kwasu solnego w komórkach okładzinowych żołądka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu substancji czynnej - pantoprazolu, który blokuje enzym odpowiedzialny za wytwarzanie kwasu. 

Lek sprawdza się podczas krótkotrwałego leczenia łagodnych postaci refluksowego zapalenia przełyku, gdy pojawia się konieczność zmniejszenia jego objawów (jak zgaga oraz nadkwasota). Może też zapobiegać jego nawrotom. Przeciwdziała owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy, gdy jest ono wywołane przez nieselektywne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Niniejszy produkt leczniczy może doprowadzić do ustąpienia objawów choroby refluksowej nawet po pierwszym dniu od zastosowania tabletek, jednak tak szybkie działanie nie jest gwarantowane. Aby uzyskać efekt pełnego ustąpienia objawów należy zażywać tabletki Anesteloc Max przez 2-3 kolejne dni. Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych.

Skład

W składzie leku Anesteloc Max znajdują się następujące substancje:

Rodzaj substancji Warstwa tabletki Składnik
czynna --- pantoprazol
pomocnicze rdzeń sodu węglan bezwodny (E170), mannitol (E421), krospowidon typu A, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian
otoczka Opadry 02H52369 Yellow [hypromeloza, glikol propylenowy, powidon K30, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172)].
otoczka dojelitowa kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E172)
tusz do nadruku szelak w etanolu, alkohol izopropylowy, żelaza tlenek czarny (E172), alkohol butylowy, glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (28%)

1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego.

Dawkowanie:

Tabletki Anesteloc Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: stosować doustnie, przed posiłkiem, popijając odpowiednią ilością wody. Połykać w całości, bez rozgryzania.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby to 1 tabletka, zawsze o tej samej porze. Nie powinno się przekraczać dawki dziennej wynoszącej więcej niż 20 miligramów. Lek musi być podawany co najmniej przez dwa lub trzy kolejne dni.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, wiek poniżej 18 lat, okres ciąży oraz karmienia piersią.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-07 10:17

Z wrzodami walczę wręcz chronicznie! Jakbym miał wybór wolałbym podjąć profilaktykę niż teraz leczyć. I prędzej siągnąłbym po Anesteloc Max ...

Antonina 2018-04-25 13:03

Anesteloc Max jest skuteczny także w likwidowaniu zgagi. Zauważyłam, że wykazuje działanie łagodzące, automatycznie nieprzyjemne uczucie ,,palenia'' w żołądku znika. Czytałam artykuł o pantoprazolu, który jest składnikiem tej substancji i wyczytałam, że powoduje długotrwałe zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego i przy okazji zapobiega owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Przy refluksie jak znalazł :)

Halina 2017-04-19 08:49

Bardzo dobry,skuteczny to nasjwazniejsze

Joasia 2017-01-30 10:58

Używam regularnie, rano na czczo, pół godziny przed jedzeniem. Okropne bóle pod mostkiem przeszły po małej dawce! Zmniejsza skutecznie kwasowość żołądka, ale pod warunkiem brania o tej samej porze i regularnie - codziennie. Inaczej to takie łykanie tabletki i oczekiwanie, że po 2-3 dawkach Wam coś przejdzie. Idźcie do lekarza jak dawkować, lek jest skuteczny.

Wiktoras 2016-12-17 13:08

Anesteloc Max działa znakomicie na mój żołądek. Od początku może w szybkim czasie zredukować ilość kwasu żołądkowego! Działa znakomicie polecam!

Dorian 2016-11-07 14:19

Tabletki Anesteloc Max są moją ulga przy refluksie. Dosyć długo czekam już na wizytę u gastrologa (NFZ) i w związku z tym muszę sobie radzić sam, ewentualnie z pomocą lekarza rodzinnego który na każde schorzenie zapisuje ochoczo antybiotyki...

Amadeusz 2016-04-13 17:05

Anesteloc Max przynosi niemal natychmiastową ulgę podczas problemów z przewodem pokarmowym. Jakiś czas temu poleciła mi ten produkt pani w aptece, kiedy skarżyłem się na nieprzyjemny i wręcz bolący posmak/uczucie w ustach. Anesteloc Max zadziałał już po pierwszym zastosowaniu. Szczerze go polecam. Sam nie wiem skąd u mnie pojawiły się takie objawy, ale mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz.

Dominika 2015-03-26 21:04

Nie cierpię zgagi:( Chyba nikt jej nie chce mieć, więc lepiej mieć taki oto ek w domu.

Miłosz 2015-03-08 16:08

Dla mnie Anesteloc Max to numer jeden kiedy pojawia się zgaga i problemy z nieprzyjemnym, kwaśnym odbijaniem. Również pomaga niwelować ból klatki, który towarzyszy tym odczuciom. Anesteloc Max działa niemal od razu po zastosowaniu i sprawdza się za każdym razem. Warto mieć ten produkt przy sobie.

Trix 2015-02-14 12:12

Ogólnie dobre tabletki w 5 minut zmniejszają ilość wydzielanego kwasu żołądkowego i nie ma już uczucia palenia. Polecam!

Wojtek 2015-02-14 12:12

Uważam, że ten środek nawet dobrze działa tylko krótko, zależało mi na środku, który przyniesie ulgę szybko, jednak ten ma ciężko z utrzymaniem efektu ;/

Damianek 2015-02-14 12:10

Wiele lat szukam leku na zgagę abym mógł się poczuć lepiej, jednak w rzeczywiści nie ma tak łatwo, nawet ten lek mi nie pomógł i nie mogłem spokojnie pozbyć się zgagi.

Lala 2015-02-14 12:09

Jakoś po tym leku moja nadkwasowość przeszła. Bardzo się dziwiłem dlaczego to się stało bo podchodziłem do tego sceptycznie a jednak się udało :)

Junar 2015-02-14 12:09

Miałem duży problem z zgagą! Po aplikacji tego leku już tego nie ma i można spokojnie się zająć czym innym na spokojnie <3

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.