Kategorie produktów

SACHOL - Żel

SACHOL - Żel

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu SACHOL - Żel

SACHOL - Żel to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania miejscowego na błonę śluzową jamy ustnej. Wskazaniem do jego stosowania są choroby przyzębia, opryszczkowe zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, choroby błon śluzowych, którym towarzyszy stan zapalny, a także nadżerki i owrzodzenia.

Żel wykazuje działanie odkażające, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne ze względu na zawarte w swojej formulacji substancje czynne.

Salicylan choliny oraz chlorek cetalkoniowy znoszą ból i niwelują stan zapalny w chorobowo zmienionych miejscach w jamie ustnej, natomiast parahydroksybenzoesany: metylu i propylu odkażają błony śluzowe.

SACHOL - Żel jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Skład

W składzie preparatu SACHOL - Żel znajdują się następujące substancje:

- substancjami czynnymi leku są: salicylan choliny (87,1 mg w 1 g żelu) oraz chlorek cetalkoniowy (0,1 mg w 1 g żelu).

- pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: hydroksyetyloceluloza, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glicerol, olejek anyżowy, etanol 96%, woda oczyszczona. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy SACHOL - Żel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: żel przeznaczony jest do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Małą ilość żelu należy zaaplikować na czystą opuszkę palca, a następnie delikatnie wcierać przez kilka minut w zmimenione chrobowe miejsce. Stosować 2-3 razy dziennie.

Stosowanie produktu leczniczego u małych dzieci powinno odbywać się wyłącznie na zalecenie lekarza. 

Uwaga! Około 30 minut po zastosowaniu leku należy powstrzymać się od jedzenia i picia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Żelu nie należy stosować u dzieci, które nie ukończyły 3 lat, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przechowywać w temperaturze pokojowej. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ania 2018-10-25 08:59

Tez miałam krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania i nieprzyjemny zapach z ust. Dwa lata temu po wyrwaniu zęba dostałam krwotoku dopiero na drugi dzień. Nikt nie mógł mi poradzić czemu mam krwawienie z dziąseł = mówili taka moja uroda ale ja pomyślałam ze to może ze względu na słabe naczynia krwionośne. Od dwóch lata codziennie rano łykam RUTINOSCORBIN 2 tabletki - nie wiem czy to efekt tego ale nie mam krwawienia dziąseł. Mogę spokojnie myć zęby i nic a kiedyś dziąsła krwawiły nawet w ciągu dnia nie tylko w czasie mycia. Może spróbuj mój sposób -

Ronald 2018-10-11 19:28

SACHOL - Żel polecam bardzo! Miałem okropne rany, a żadne antybiotyki mi już nie pomagały. tez ile można ich stosować? SACHOL - Żel bardzo mi pomógł. Poczatkowo nakładnie okropnie bolało, bo rany miałem spore, ale z czasem ból mijał a razem z nim rany. Mówiąc szczerze, to już po 2 dniach stosowania miełem ponad połowę mniej ranek. SACHOL - Żel polecam bardzo! To chyba cenna informacja ze dziala lepiej niz antybiotyk!

Julia 2018-07-21 21:52

Zażywałam produkty lecznicze , które sprawiły , że dotknęło mnie zapalenie dziąseł... Mam krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania... Niestety mam też przez to nieprzyjemny zapach z ust... i ból ogólnie 24/7...:( Zaczęłam stosować preparatu SACHOL - Żel i ufam, że da radę!

Sandra 2017-12-13 11:30

SACHOL to bardzo dobry lek, który pierwszy raz stosowałam już spory czas temu. Dostałam go z polecenia lekarza, ponieważ w mojej jamie ustnej dochodziło do wielu nieprzyjemnych rzeczy. Taki stan spowodowany był tym, że brałam antybiotyki, które przyczyniły się do powstania grzybicy jamy ustnej. Obniżona odpornośc bardzo dobrze przypodobała się różnym pleśniawkom i afrom... SACHOL poradził sobie naprawdę dobrze, więc mogę szczerze polecić ten żel!

Sonia 2017-11-20 10:27

SACHOL - Żel, to fajny produkt na różne dolegliwości w jamie ustnej. Ja np. ostatnio sobie uszkodziłam dziąsło, nie wiem czy coś ugryzłam źle czy co, bo tego nie pamiętam - ale całe mi napuchło tak, że bolało i przy jedzeniu i przy piciu i nawet jak zęby myłam :( Całe szczęście SACHOL działa w miarę szybko, bo po dniu już zaczęło ustępować!

Klaudia 2017-11-13 11:34

Używałam żel sachol w czasie bolesnego zapalenia dziąseł bo uważam, że lepiej zastosować w tym celu leki działające miejscowo niż takie do połykanie, z działanem ogólnym....Po kilku dniach było już po bólu i zaczerwienieniu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.