Kategorie produktów

Albothyl

4.0 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Albothyl

Albothyl to produkt leczniczy w postaci globulek, który wskazany jest do stosowania w miejscowym leczeniu zakażeń bakteryjnych pochwy.

Preparat Albothyl działa na bakterie Gram-dodatnie, Gram–ujemne oraz na bakterie beztlenowe. Zawarty w leku polikrezulen działa przez eliminację i wybiórczą koagulację chorobowo zmienionych oraz martwych komórek, dzięki czemu możliwa jest odnowa nabłonka. 

Lek Albothyl posiada niskie pH, a jego kwaśny odczyn wykazuje działanie niszczące na bakterie. Produkt leczniczy Albothyl wskazany jest do stosowania przez dorosłe kobiety w celu miejscowego leczenia zakażeń bakteryjnych miejsc intymnych.

Preparatu nie należy stosować u kobiet w wieku poniżej 18. roku życia oraz podczas menopauzy. 

Skład

Składniki leku Albothyl są następujące:

substancja czynna polikrezulen
pozostałe składniki makrogol 4000, makrogol 1500, kwas edetynowy

W jednej globulce znajduje się 90 mg polikrezulenu.

Dawkowanie:

Lek Albothyl należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Albothyl należy stosować dopochwowo.

Zalecana dzienna dawka produktu Albothyl to w zależności od nasilenia objawów: 1 globulka dziennie lub co drugi dzień. Globulki zaleca się stosować na noc. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Albothyl. 

W okresie ciąży i karmienia piersią lek można stosować tylko na wyraźne wskazanie lekarza. Albothyl należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. W czasie stosowania leku i do 7. dni po zakończeniu, nie zaleca się odbywania stosunków płciowych. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Claudia 2019-08-23 05:17

Ból nie do zniesienia po zastosowaniu !

Adrianna 2018-11-12 12:48

Bardzo lubię chodzić na basen, jednak moja odporność jeśli chodzi o zakażenia intymne jest niestety znikoma:/ Nie rezygnuję jednak z tej przyjemności - poszukuję basenu o lepszych parametrach czystości niż w mojej rodzinnej miejscowości, a dodatkowo stosuję globulki Albothyl...zapewnia mi to szybszy powrót do zdrowia jeśli "niechcący" coś złapię...

Goh 2018-09-19 00:29

Podrażnienie, suchość, uczucie zatkania kanału, a nawet coś co bym uznała za owrzodzenie. Wybieram się po tej "kuracji" na dniach do lekarza (innego tym razem), bo to nie jest normalne...

Aneta 2018-04-02 10:38

Sama nie wiem czy powinno się stosować tylko jeden probiotyk tego typu? Bo może jakoś się organizm później na to zabezpiecza Hym... no nie wiem, ale używam tylko Albothyl i póki co jest dobrze. Stosuję tak raz na 3 miesiące, zapobiegawczo, żeby nic złego się tam nie stało. Myślę, że produkt Albothyl sprawdza się fajnie, bo nic mi nie dolega!

Anastazja 2017-10-16 13:58

Stosowałam Albothyl na jakieś niefajne zakażenie. Lek dał ulgę od uczucia swędzenia już po pierwszej nocy. Nie miałam też problemów z aplikacją czy zabrudzeniami ubrania/ pościeli. Jak dla mnie Albothyl na plus, bo poradził sobie szybko, bez problemów!

Opinia użytkownika 2017-07-08 23:40

Zakażenia okolic płciowych to przykra rzecz ... Martwię się, że zdają się nawracać . Na tę dolegliwość używam Albothyl . jest boski w zwalczaniu drobnoustrojów.

Sławka 2016-05-28 12:45

Albothyl znam nie od dziś. Dziwię się, że tak często łapię infekcje, bo staram się maksymalnie dbać zarówno o higienę, jak i dietę bo to co jemy też mocno wpływa na zdrowie i florę bakteryjną....w każdym razie te globulki to moje skuteczne remedium gdy czuję, że coś poszło nie tak i potrzebne jest dodatkowe przeleczenie się.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.