Kategorie produktów

Magne-B6

Magne-B6

4.07 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Magne-B6

Magne-B6 to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, przeznaczony dla osób zmagających się z niedoborem magnezu, który oddziałuje niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu.

Przyjmowanie leku sprzyja profilaktyce miażdżycy, chorób wieńcowych, chorób niedokrwiennych serca oraz nadciśnienia. Lek Magne-B6 uzupełnia niedobór witaminy B6, która przyswaja się wraz z magnezem i jest ważna dla prawidłowego działanie układu nerwowego.

Magne-B6 łagodzi objawy towarzyszące niedoborom witaminy B6 i magnezu, do których należą: bolesne skurcze mięśni, drżenie powiek, kołatanie serca, osłabienie, problemy z koncentracją, brak energii oraz nerwowość.

Odpowiedni poziom magnezu w organizmie wpływa pozytywnie na pracę mięśnia sercowego oraz na pobudliwość nerwowo-mięśniową.

Skład

Składniki produktu leczniczego Magne-B6 są następujące:

substancje czynne jony magnezu (w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego)  oraz pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 
substancje pomocnicze sacharoza, kaolin, guma arabska, karbomer typ 934, talk, magnezu stearynian. Składniki otoczki: guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba.

W jednej tabletce powlekanej znajduje się 48 mg Mg2+ jonów magnezu (w postaci dwuwodnego mleczanu magnezu) oraz 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (witaminy B6).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Magne-B6 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Magne-B6 do zażycia to:

Grupa wiekowa Ilość tabletek na dobę Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 6-8 2-3
dzieci > 6 lat (o m.c. > 20 kg) 4-6 (10-30 mg/kg m.c.) j.w.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Magne-B6 należy zażywać doustnie. Tabletki połykać w całości, popijając dużą ilością wody, przyjmować w trakcie posiłków.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Magne-B6.

W okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie po wskazaniu takiej potrzeby przez lekarza. W okresie karmienia piersią lek może być stosowany tylko pod nadzorem lekarza. Produkt leczniczy Magne-B6 należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Witosław 2020-04-12 10:22

młyn w robocie a potem identycznie w domu. Chociaż na daną chwilą czuję się lepiej. To był udany strzał

Flawia 2018-10-20 12:41

W aptece mówili mi o konieczności brania witaminy B. Chcąc nie chcąc skusiłam się na Magne-B6 i jestem zadowolona.

Matylda 2017-11-22 08:57

W moim przypadku to już 3 opakowanie. Chciałabym powiedzieć, że to dlatego, że jest super skuteczny, jednak... to, że mam już trzecie opakowanie jest spowodowane tym, że zalecana porcja to aż 6 do 8 tabletek na dobę! W tej sytuacji opakowanie starcza na niecałe 2 tygodnie. Poza tym niewygodnym faktem, że trzeba pamiętać i pilnować porcji, nie mam nic do zarzucenia temu produktowi.

Gabriela 2017-10-25 09:20

Magnez jest niezbędny dla naszego organizmu i codziennego funkcjonowania, ponieważ niweluje uczucie zmęczenia, wzmacnia siły do codziennego działania, stawia na nogi i przywraca równowagę emocjonalną. Jedna gwiazdka mniej za to, że trzeba brać po 6-8 tabletek dziennie.

Renata 2017-07-03 14:15

Magne-B6 na rozdrażnienie działa dobrze. Minus , że przydługawo trzeba czekać na efekt. 4 punkciki zasłużone.

Marta 2017-05-26 11:24

Super! Magne b6 właśnie "patrzy" na mnie, bo leży na biurku obok laptopa i dopomina się o uzupełnienie dawki :)

Iwona 2017-05-22 09:35

Najlepszy magnez jaki jest na rynku! Dobrze się przyswaja, szybko minęły mi wsyztskie problemy związane z niedoborem magnezu. Polecam

Bernadetta 2017-01-09 12:03

No więc ja po wypróbowaniu całego opakowania wiem, już że Magne-B6 to dobry wybór. Faktycznie może coś zdziałać na problemy ze skurczami!

Daria 2016-06-15 13:06

Jeśli sądzicie, że produkt MAGNE B6 pozbawi Was typowych objawów niedoboru magnezu to grubo się mylicie. Niestety, ale uważam, że jest wiele lepszych produktów magnzeowych. Wcześniej bralam magnze Olimpa i efekty pojawily się po tygodniu stosowania. Chciałam sprawdzić cos innego i zawiodłam się.

Daria 2016-06-15 13:06

Jeśli sądzicie, że produkt MAGNE B6 pozbawi Was typowych objawów niedoboru magnezu to grubo się mylicie. Niestety, ale uważam, że jest wiele lepszych produktów magnzeowych. Wcześniej bralam magnze Olimpa i efekty pojawily się po tygodniu stosowania. Chciałam sprawdzić cos innego i zawiodłam się.

aga 2016-04-20 13:32

polecam!!świetnie przyswajalny magnez.

Opinia użytkownika 2016-03-23 13:55

Skuteczny!Ma dobrą cenę, łatwo się łyka, bardzo polecam.

Ewelina 2016-02-28 12:56

Magne-B6 wydaje mi się, że dobrze się przyswaja. Stosuję różne magnezy żeby zobaczyć, który jest dla mnie najlepszy no i ten Magne-B6 całkiem dobrze się sprawuje. podczas jego stosowania ani razu nie złapał mnie skurcz. Nie drga mi tez powieka, a rytm serca jest równy. Wczesniej często się zdarzało, że łapało mnie nieprzyjemne kołotanie. jak dla mnie jest na plus!

Opinia użytkownika 2015-06-17 11:09

Reklamy mówią, że pierwszy lepszy magnez nie wystarczy ... I właśnie z tego powodu zażywam Magne-B6 ... Zauważam po tym produkcie ogromną zmianę na lepsze.

Magdalena 2015-04-25 16:57

Magnez jest szczególnie wskazany u osób, które palą papierosy i piją dużo kawy. Nie zdawałam sobie kiedyś z tego sprawy, aż sama nie zaczęłam odczuwać przemęczenia i osłabienia. Nie miałam chęci do życia, czułam się wiecznie ospała. Ewidentnie było coś ze mną nie tak. Wtedy zaczęłam stosować Magne-B6 i już po 1 opakowaniu zauważyłam poprawę w ogólnej kondycji organizmu. Na pewno zacznę kolejne opakowanie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.