Kategorie produktów

Dentosept

Dentosept

4.08 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dentosept

Lek Dentosept ma postać płynu do stosowania w jamie ustnej. 

Lek roślinny jest wskazany tradycyjnie jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny oraz odkażający. Dentosept polecany jest zwłaszcza w zapaleniu dziąseł oraz jamy ustnej, zapaleniu przyzębia, krwawieniu z dziąseł, aftach, a także pomocniczo w parodontozie, ze względu na działanie ściągające.

Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania oraz doświadczeniu.

W skład formulacji niniejszego produktu leczniczego wchodzi etanolowy wyciąg złożony z nastepujących roślin: kory dębu, liścia szałwii, koszyczka rumianku, kłącza tataraku, ziela arniki, mięty pieprzowej oraz tymianku.

Dentospet jest lekiem wskazanym do stosowania przez osoby dorosłe, jednak po konsultacji z lekarzem może zostać zalecony również dla dzieci, w wieku powyżej 6 lat.

Skład

Składniki leku Dentosept są następujące:

- substancją czynną produktu jest: wyciągu płynny, złożony z koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercus spp.), liścia szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica montana L.), kłącza tataraku (Acorus calamus L.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperita L.), ziela tymianku (Thymus spp.)

- ekstrahentem jest etanol 70% (V/V).

Uwaga! ze względu na zawartość etanolu w produkcie leczniczym, nie powinien on być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, u małych dzieci, a także u osób z chorobą alkoholową.

 

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Dentosept powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu Dentosept.

Zalecane dawkowanie produktu:

Grupa wiekowa Roztwór do stosowania
osoby dorosłe 15%
dzieci w wieku > 6 lat stosować po konsultacji z lekarzem
dzieci w wieku < 6 lat nie stosować

Instrukcja przygotowania 15% roztworu: należy odmierzyć do załączonej do opakowania miarki 10 ml leku (do niższej kreski), a następnie uzupełnić wodą (do wyższej kreski).

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Dentosept. Nie stosować leku Dentosept u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia.

Lek Dentosept należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-17 10:22

Najlepszy preparat na zmiany w buzi i już

Natalia 2019-05-05 15:09

Niestety nie napisane jest o skutkach ubocznych.. córka 8mc-y dostala uczulenia spuchły jej dziąsła i wargi,, usta mocno czerwone skończyłyśmy w nocy na IP .. dostała zastrzyk przeciw dusznosciom i leki od alergii :/ nie polecam..

Hanna 2018-11-30 23:48

Skuteczny środek do odkażania jamy ustnej. Polecam Dentosept!

Opinia użytkownika 2018-11-23 14:34

Mocno wprawia mnie w zlość nawracające zapalenie jamy ustnej. Niestety nie wszystkie domowe preparaty mogą na to zaradzić. Koleżanka z biura podpowiedziała mi Dentosept ... Używam i jest ok.

Alicja 2018-07-26 17:01

Dentosept zapisał mi lekarz, kiedy przyszłam z problemem takim, że miałam język pokryty "czymś" białym. Lekarz powiedział, że po antybiotykach mogło dojść rozwinięcia się "złych" bakterii w mojej jamie ustnej i polecił Dentosept i płukankę z szałwii. Tak też zrobiłam, po kilku dniach biały nalot zniknął. Polecam Dentosept!

Damazy 2018-01-25 10:59

Trzy * * * . Na taką ocenę szacuję działanie preparatu Dentosept ... Było mi dane używać lepsze specyfiki. Koniec końców muszę je przeprosić:(

Ludmiła 2018-01-15 18:10

Chciałabym się pozbyć takich problemów jak moje problemy z dziąsłami. Pewnie, że są gorsze problemy.... Ale ja mam taki własnie defekt. Przyznaję, Dentosept pomaga ale pragnę coś mocniejszego.

Barbara 2017-12-11 11:02

Na afty próbowałam naprawdę wielu rzeczy, ale tylko dentosept szybko uwalnia mnie od problemu. Nie wiem, z czego wynikają te zasługi, bo się na tym nie znam, ale w moim odczuciu to skuteczny produkt i warto go mieć w domu.

Klaudia 2017-06-23 13:21

Dentosept to młodszy brat Dentoseptu A, mojego ulubionego specyfiku na wszelki zmiany pojawiające się w ustach...kiedyś dawno z niego korzystałam, bo dobrze radził sobie z aftami. Po przejściu na wersję A zmieniłam faworyta, ale wciąż dobrze wspominam efekty jego działania. Nie mam zastrzeżeń w tej materii.

Diana 2016-09-20 17:10

Afty w buzi pojawiają się przy spadku odporności! Jednak mogą być one spowodowane też innymi czynnikami... Takim innym powodem czy przyczyną może być: mechaniczne uszkodzenia jamy ustnej czy nawet zaburzenia autoimmunologiczne spowodowane nadmiernym stresem! Dentosept świetnie się sprawdza w przypadku każdej afty, niezależnie od tego czemu powstała!

Bogna 2016-07-29 16:01

Pomimo nowych preparatów tej marki pozostaje wierna lekowi, jakim jest Dentosept, z tego względu że skutecznie zwalcza wszelki przykre dolegliwości w ustach, jednocześnie pozostając delikatnym dla otaczającej zmiany błony śluzowej czy dziąseł. Przy paradontozie zaczęłam bardziej zwracać uwagę na tego typu rzeczy.

Żalina 2015-11-08 13:14

Nawracające wciąż zmiany w ustach to strasznie bolesna przypadłość. Aby pokonać problem polecam Dentosept

Mila 2015-01-27 14:00

Kupowałam wcześniej Dentosept A, ale "zwykły" Dentosept też jest w porządku.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.