Kategorie produktów

DexaCaps

4.08 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu DexaCaps

DexaCaps to lek dostępny w postaci twardych kapsułek. Preparat wykazuje działanie przeciwkaszlowe i przynosi choremu natychmiastową ulgę, hamując napady suchego, męczącego kaszlu.

Wskazaniem do stosowania kapsułek DexaCaps jest suchy kaszel, któremu nie towarzyszy zalegająca wydzielina w górnych drogach oddechowych.

W składzie preparatu znajduje się działający przeciwkaszlowo dekstrometorfanu bromowodorek oraz substancje wykazujące działanie wspomagające: suche ekstrakty z kwiatostanu lipy oraz liścia melisy.

Działanie substancji czynnej leku, bromowodorku dekstrometorfanu, polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym. Dzięki temu częstotliwość napadów kaszlu ulega zmniejszeniu.

Skład

W składzie kapsułek DexaCaps znajdują się następujące substancje:

 - substancjami czynnymi leku są: dekstrometorfanu bromowodorek, wyciag suchy z kwiatostanu lipy i wyciąg suchy z liścia melisy. 1 kapsułka zawiera: dekstrometorfanu bromowodorek: 20,0 mg, wyciąg suchy z kwiatostanu lipy (DER 2,5-3:1):167,0 mg (nośnik: maltodekstryna do 30%), [rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V)] i wyciąg suchy z liści melisy (DER 6-8:1): 50,0 mg, [rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona];

- pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka kapsułki: żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy DexaCaps należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Zalecana dawka preparatu DexaCaps to dla młodzieży w wieku powyżej 12 lat oraz osób dorosłych 1 kapsułka 3x na dobę, po posiłku.

Nie przekraczać dawki dobowej 120 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Sposób i droga podania: stosować doustnie. Popijać wodą, nie rozgryzać.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu DexaCaps, jak również kaszel z dużą ilością odksztuszanej wydzieliny, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa pacjenta, ciężkie schorzenia wątroby, równoległe leków mukolitycznych i inhibitorów monoaminooksydazy.

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

Lek DexaCaps należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Magda 2018-07-13 10:40

Zawsze wolałam syropy od tabletek. Zawsze. Ale ostatnio musiałam lecieć do Stanów w pordróż służbową. To wiele godzin i wiele przesiadek. I wiele ograniczeeń, jaęsli chodzi o płyny w bagażu podręcznym. Ominęłam problem kaszlu tabletkami Dexacaps i wcale nie było po tymgroszego wefektu niż po syropie.

Sebek 2018-03-19 15:42

Ogólnie preferuję syropy, ale dla DexaCaps robię wyjątek, bo te kapsułki są mega skuteczne na suchy, uporczywy kaszel.

Oliver 2017-10-21 14:51

Często mam kaszel i mój organizm już tak funkcjonuje to własnie DexaCaps pomaga mi w tych problemach. SZCZEGÓLNIE FAJNA JEST CENA!

Mirek 2017-05-29 12:57

Co za ulga....już się tak nie dusze od kaszlu w nocy!

Opinia użytkownika 2017-05-19 18:48

Mojego młodego często dopada mocny, suchy kaszel! Doktor zawsze w takiej sytuacji poleca DexaCaps ... I mi to pasuje! Ten produkt zawsze daje radę z jego kaszlem!

Dorota 2016-11-21 13:44

Świetne kapsułki na kaszel! Polecam

sd 2016-04-21 13:18

stosuję gdy dopada mnie taki typowo suchy kaszel i jest całkiem niezły

Janina 2016-03-30 12:33

Skutecznie likwiduje suchy kaszel.Jestem zadowolona!

Leopard 2015-04-01 21:56

Mi też nie pomogły te kapsułki na kaszel, wolę albo syrop albo też jakieś psikadło - żadne kapsułki na kaszel jeszcze mi nie pomogły a myślałem że z tymi będzie inaczej.

Yaser 2015-01-06 12:49

Nie pomógł mi w wydaleniu wydzieliny z mojego gardła, to było straszne bo byłem tak zawalony, a to nie pomogło.Słabo to działa. Nie polecam!

Oante 2015-01-05 19:57

Od pierwszych sekund daje efekt i można się cieszyć z ukojenia bólu. Działają bardzo dobrze i na pewno systematycznie zażywanie pomoże zwalczyc ból gardła.

Good DexaCaps 2014-12-29 22:43

Od pewnego czasu stosuje je systematycznie i pomagają mi znakomicie. Mogę powiedzieć, że zawsze od pierwszych sekund o wiele lepiej czuje się mogę gardło.

Grzegorz K. 2014-12-16 13:14

Tabletki działają szybko i skutecznie. Zawsze szybko i pod ręką można przynieś ulgę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.