Jak długo można stosować ashwagandhę?

Jak długo można stosować ashwagandhę?

Suplementy przyjmuje już większość osób. Jednak w zależności od tego, czego niedobory trzeba uzupełnić lub w jakim obszarze wzmocnić zdrowie, preparaty te będą różne. Jednym z suplementów cieszących się rosnącą popularnością, jest ashwagandha. Jak działa i jak długo można ją stosować?

Pod pojęciem ashwagandhy kryje się krzew o pojedynczych liściach i długim bulwiastym korzeniem. Ze względu na wygląd korzenia bywa błędnie nazywana „żeń-szeniem indyjskim”, chociaż należy do zupełnie innej rodziny roślin. Najczęściej spotyka się go w południowo-wschodniej Azji, ale rośnie także w innych regionach świata. W kulturze Wschodu właściwości tej rośliny wykorzystuje się od tysięcy lat. Z kolei w Europie dopiero zyskuje popularność. Ma szerokie spektrum działania, toteż zainteresowanych suplementacją nie brakuje.

Jak działa ashwagandha?

W ashwagandzie znaleźć możemy prawdziwe bogactwo cennych dla zdrowia składników. Dzięki temu wspierają zdrowie na różnych płaszczyznach. Najczęściej po preparaty z tej rośliny sięgają osoby, które są narażone na częsty stres i potrzebują ukojenia. Ashwagandha jest znana z tego, że szybko i skutecznie pomaga organizmowi dojść do równowagi. Jednak warto po nią sięgnąć również z innych powodów. Może ułatwiać zasypianie, dodawać sił witalnych, wzmacniać mięśnie, zmniejszać poziom cukru we krwi, usprawniać pamięć, łagodzić stany zapalne i poprawiać płodność. Preparaty z ashwagandhy dostępne są w postaci sproszkowanego korzenia i ekstraktu. Jak długo możemy je stosować?

Jak długo trzeba stosować, aby widzieć efekty?

Lubimy, kiedy coś daje natychmiastowe efekty. W przypadku preparatów medycznych także. Niestety w przypadku suplementów diety tak do nie działa, więc nie możemy spodziewać się, że ashwagandha z dnia na dzień pomoże pozbyć się naszego problemu. Nie ma do jej spożycia zbyt wielu przeciwwskazań i jej działanie jest łagodne. Jednak jeśli będziemy stosować ją regularnie, to stopniowo zauważymy rezultaty. Najczęściej widać je po okresie od 2 do 8 tygodni od rozpoczęcia przyjmowania.

Dowiedz się więcej na https://mothersprotect.com/produkt/ashwagandha/

Jak długo stosować preparaty z ashwagandhy?

Bardzo ważne jest to, by po dłuższym czasie stosowania zrobić przerwę, aby nasz organizm nie przyzwyczaił się do stałego dostarczania związków z suplementów. Pełnię korzyści obserwuje się po 1-3 miesiącach od rozpoczęcia suplementacji. Natomiast przerwę zaleca się po okresie około pół roku. Moment odstawienia preparatu jest kwestią indywidualną. Przerwa powinna trwać mniej więcej miesiąc. Po tym czasie ponownie możemy przyjmować preparat.

Kiedy z ashwagandhy lepiej zrezygnować?

Ashwagandha sama w sobie jest rośliną bezpieczną i nietoksyczną, ale tak samo jak w przypadku innych ziół i suplementów są pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Zrezygnować z niej powinny osoby uczulone na rośliny psiankowate (np. pomidor, bakłażan). Preparatów z ashwagandhy powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące, oraz osoby przyjmujące leki (np. na nadciśnienie lub depresję).

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.