Jakie zaskakujące sygnały świadczą o tym, że jesteś zestresowany?

Jakie zaskakujące sygnały świadczą o tym, że jesteś zestresowany?

Dodano: 12-03-2017

stres stany napięcia nerwowego uspokojenie ból brzucha ból pleców skurcze mięśni trądzik wypadanie włosów

Jesteś zestresowany. To przecież nic dziwnego, prawda? W dzisiejszych czasach stres jest nierozerwalnie związany z życiem każdego człowieka. Każdy z nas odczuwa go fizycznie i emocjonalnie, w mniejszym lub większym stopniu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że stres może w bardzo widoczny sposób wpłynąć na ciało. A czy Ty widzisz u siebie zaskakujące sygnały? Sprawdź!


1. Ból brzucha

Jeśli znajdujesz się pod wpływem silnego lub przewlekłego stresu, w Twoim przewodzie pokarmowym może trwać prawdziwe spustoszenie. Sprawdź tutaj, jak znaleźć przyczynę. 
W zależności od skali problemu lekarz może przepisać środki farmakologiczne np. na nudności, biegunkę lub zaparcia. Tymczasem najlepszym naturalnym panaceum na te problemy jest...aktywność fizyczna! Zwiększa bowiem wydzielanie endorfin, dzięki którym poczujesz się lepiej.

 

2. Ból pleców 

Gdy jesteś zestresowany, nieświadomie napinasz mięśnie. Jeśli jest to jednak odpowiedź na przewlekły stres, może prowadzić do bólu - zwłaszcza pleców. Problem potęgowany jest przez garbienie się przy biurku. Co można zrobić?  Ruch jest najlepszym lekarstwem dla napiętych mięśni. Krótka przerwa w pracy na rozprostowanie się jest wręcz pożądana!

 

3. Wypadanie włosów

Kilka miesięcy po stresującym wydarzeniu w życiu możesz zauważyć zwiększoną ilość wypadających włosów (ok. 100 dziennie to norma). To wszystko za sprawą bardzo wysokiego poziomu hormonów stresu - androgenów. W wyciszeniu tego problemu pomoże Ci racjonalna, zrównoważona dieta.

 

4. Trądzik

Podobnie jak w przypadku włosów, skóra jest wrażliwa na podwyższone stężenie androgenów. Może to skutkować pojawieniem się wyprysków i nasileniem już istniejących zmian trądzikowych. Jeśli problem jest bardzo nasilony - skontaktuj się z dermatologiem! Warto również postawić na kosmetyki niekomedogenne, czyli takie, które nie zatykają porów skóry.

 

5. Drganie powiek

Irytujące skurcze mięśni dotyczą zazwyczaj powieki jednego oka i trwają kilka minut. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest stres i stany napięcia nerwowego. Jeśli wystąpi u Ciebie drganie powiek, zamknij oczy i spróbuj się zrelaksować. Oddychaj  głęboko i delikatnie uciskaj problematyczne miejsce. Jeśli jednak skurcze mięśni rozprzestrzenią się na inne partie twarzy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

 

Pamiętaj o porządnym wysypianiu się i racjonalnej diecie! Niektóre produkty spożywcze pomogą Ci zapanować nad stresem!  Warto nauczyć się odczytywać sygnały wysyłane przez ciało. Zachowaj w pamięci przedstawione tutaj oznaki stresu, aby móc możliwie szybko zadziałać! 


Preparaty pomocne w walce ze stresem:

Jeśli borykasz się z mocno stresującą sytuacją, wypróbuj Valused. To lek roślinny, który w prosty sposób pomoże Ci ukoić skołatane nerwy. Uspokajająco podziałają również Krople walerianowe. Ten ziołowy preparat pomoże Ci również w trudnościach z zasypianiem. Dobre opinie wśród internautów zbiera także Valerin max, ponieważ doskonale łagodzi stany napięcia nerwowego. W chwilach nasilonego stresu możesz sięgnąć po Neopersen forte - środek ten wpłynie korzystnie na cały układ nerwowy. Nie zapomnij rónież o Neospasminie! Może zainteresują Cię również takie preparaty jak Neomag Stres lub Olimp Stres Control? Zaufaj sprawdzonym produktom!

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.