Jak działa aplikacja FreeStyle LibreLink do mierzenia poziomu cukru telefonem?

aplikacja FreeStyle LibreLink do mierzenia poziomu cukru telefonem

FreeStyle LibreLink to darmowa aplikacja na smartfony, która pozwala na ciągłe monitorowanie glikemii. Aby zmierzyć poziom cukru nie trzeba nakłuwać opuszki palców. Wystarczy zbliżyć telefon z włączoną aplikacją do niewielkiego, noszonego na ramieniu sensora.

Wyniki glikemii dostępne w telefonie i zawsze pod ręką: 

Aplikacja po zeskanowaniu sensora FreeStyle Libre prezentuje:

  • wynik czyli aktualny poziom glukozy, 
  • strzałkę trendu, która podpowiada kierunek i tempo zmian glikemii,
  • wykres z automatycznie zapisanych przez sensor pomiarów z ostatnich 8 godzin.

Poziom cukru można mierzyć dowolną ilość razy w ciągu doby, nawet co minutę, również przez ubranie. Ułatwia to życie z cukrzycą i może pomóc w zmniejszeniu ilości epizodów hipoglikemii.

W aplikacji dostępne są też raporty dotyczące czasu spędzonego w docelowym zakresie glikemii, średnie stężenie glukozy w poszczególnych przedziałach  godzinowych oraz tendencje dobowe. Po pomiarze można dodać też notatkę o spożytym posiłku, przyjętej dawce insuliny lub aktywności fizycznej.

FreeStyle LibreLink

Nowoczesna technologia na miarę XXI wieku

Korzystanie z systemu do monitorowania glikemii i aplikacji FreeStyle LibreLink zmienia także przebieg wizyty u diabetologa. Nie trzeba prowadzić dzienniczka, ponieważ aplikacja przechowuje dane z 90 dni. Można także połączyć ją z systemem LibreView i udostępniać wyniki swojemu lekarzowi. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze. Dzięki temu lekarz  może szybko przeanalizować raporty oraz podjąć decyzję o modyfikacji leczenia nawet podczas teleporady.

Z kolei rodzice dzieci chorujących na cukrzycę, opiekunowie osób starszych lub mężowie kobiet z cukrzycą ciążową, mogą pobrać aplikację FreeStyle LibreLinkUp na swój telefon. Dzięki temu będą mieć podgląd do wszystkich wykonanych pomiarów.

Łatwiejsze życie z cukrzycą

Dla chorych na cukrzycę korzystanie z aplikacji FreeStyle LibreLink oznacza nie tylko szybki, dyskretny i bezbolesny pomiar poziomu cukru. Przejrzyste raporty pomagają w podejmowaniu codziennych decyzji dotyczących leczenia, diety i aktywności fizycznej. Aby mieć komplet danych dotyczących glikemii z całej doby, należy pamiętać o konieczności zeskanowania sensora co najmniej raz na 8 godzin, Dzięki temu patrząc np. na wykres dobowy lub tendencje dobowe, można łatwo przeanalizować jak zmieniał się nasz poziom cukru w nocy lub w ciągu dnia np. po obiedzie.

Aplikacja FreeStyle LibreLink jest bezpłatna i można ją pobrać na telefon z funkcją NFC systemem operacyjnym Android lub IOS. 

Artykuł promocyjny.

ADC-30433 v1.0

Aplikacja FreeStyle LibreLink jest przeznaczona na smartfony z funkcją NFC i systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszym oraz na telefony iPhone 7 i nowsze z systemem operacyjnym w wersji 13.2 lub nowszej. Korzystanie z FreeStyle LibreLink wymaga uprzedniej rejestracji w systemie LibreView dostarczanym przez Abbott and Newyu, Inc. Pomiar glikemii za pomocą sensora nie wymaga użycia nakłuwacza. Pomiar z opuszki palca jest konieczny w przypadku szybkich zmian stężenia glukozy, podczas których jej stężenie w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia we krwi lub kiedy odczuwane przez pacjenta objawy (przede wszystkim hipoglikemii) są niezgodne z odczytami systemu FreeStyle Libre. Aplikacja może odczytać dane z sensora, jeśli znajduje się do 4 cm od niego. Aby udostępniać i odbierać odczyty stężenia glukozy użytkownik musi mieć połączenie z Internetem. LibreLinkUp jest aplikacją na urządzenia mobilne opracowaną i dostarczoną przez firmę Newyu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.