Kategorie produktów

Enterol 250 proszek

Enterol 250 proszek

4.19 Dobry

ilość opinii: 31

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Enterol 250 proszek

Enterol 250 jest produktem leczniczym dostępnym w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Lek ten jest tzw. „substytutem naturalnej flory jelitowej”, co oznacza, że jego składniki mają za zadanie wpływać korzystnie na florę bakteryjną jelit, umożliwiając przywrócenie równowagi w okresie jej przejściowego zaburzenia.

Niniejszy produkt można stosować zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznie.

Saszetki z proszkiem do przyrządzenia zawiesiny Enterol 250 są stosowane w leczeniu ostrych postaci biegunek infekcyjnych (których przyczyną są np. zatrucia pokarmowe), zapobieganiu biegunkom, które mogą pojawić się na skutek kuracji antybiotykiem, nawracającej biegunce spowodowanej zakażeniem Clostridium difficile.

Preparat Enterol 250 proszek znajduje także zastosowanie jako dodatek do leczenia niektórymi antybiotykami (metronidazol, wankomycyna) oraz w zapobieganiu biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym oraz zapobieganiu biegunkom podróżnych.

Substancją czynną zawartą w formulacji preparatu Enterol 250 są probiotyki - liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii, których stosowanie sprzyja poprawie procesów trawiennych oraz wzmacnia system odpornościowy organizmu, co przekłada się na usprawnienie czynności układu pokarmowego. 

Liofilizowane drożdżaki to żywe kultury probiotyczne, które wykazują właściwości przeciwzapalne, enzymatyczne, przeciwdrobnoustrojowe i neutralizujące w przypadku toksyn bakterii. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Enterol 250 proszek są następujące: 

substancja czynna liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Jedna saszetka preparatu zawiera 250 mg drożdżaków.
pozostałe składniki laktoza jednowodna, fruktoza, krzemionka koloidalna bezwodna (Aerosil 200) oraz aromat owocowy.

Nie stosować leku u osób borykających się z dolegliwościami takimi jak niedobór laktazy, nietolerancja fruktozy i/lub galaktozy, oraz zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Dawkowanie:

Enterol 250 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: zawartość saszetek leku Enterol 250 proszek należy przyjmować doustnie, po jej zmieszaniu z małą ilością wody lub osłodzonego napoj. Możliwe jest również mieszanie zawartości szaszetki z jedzeniem lub pokarmem dla dziecka.

Nie należy mieszać proszku z potrawami i płynami gorącymi, mrożonymi, a także zawierających alkohol, ponieważ mogą one niszczyć struktury drożdży. 

Zalecana dzienna dawka leku Enterol 250 proszek do spożycia w ciągu doby w zależności od dolegliwości:

Rodzaj dolegliwości Ilość saszetek na dobę Okres stosowania
ostra biegunka infekcyjna  1-2 do 1 tygodnia
biegunka poantybiotykowa 1-2 w trakcie i po antybiotykoterapii
biegunka spowodowana zakażeniem C. difficile 4 do 4 tygodni
biegunka związana z żywieniem dojelitowym 1-2 -
biegunka podróżnych 1-4 do 1 tygodnia

Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej. 

Nie stosować inaczej niż to zostało opisane w powyższej tabeli. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Enterol 250.

Produktu nie należy stosować u osób, które mają założone wkłucie do żyły centralnej.

Enterol 250 proszek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Jak każdy lek, również i ten może powodować skutki uboczne, zwłaszcza jeśli nie jest stosowany zgodnie z zaleceniami. Należy poinformować lekarza w przypadku wystąpienia np. gorączki, wymiotów, krwi lub śluzu w stolcu. 

Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. W trakcie stosowania leku należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i wykluczeniu niektórych pokarmów. 

Przed przyjęciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ildefons 2020-04-02 18:16

moja dziewczyna wykupiła w aptece to lekarstwo na jelitówkę. Sprawdza się OK.

Opinia użytkownika 2020-02-12 11:20

żona wykupiła w aptece ten środek na grypę żołądkową. Sprawdza się OK.

Tomasz 2019-01-23 16:04

Jedna kapsułka enterol 250 w czasie przyjmowania antybiotyku i nagłe problemy z drożdżami w sprawach intymnych.Nie rozumiem,dlaczego to to się poleca,ja w życiu tego nie wezmę,ale kto mi odda za to to pieniądze? Zastosowałem inny,tani probiotyk i pomogło!

Hanna 2018-06-26 21:17

Staram się być świadomym konsumentem, a w czasach, kiedy dostęp do fachowej wiedzy jest tak łatwy, łatwo też dbać odpowiednio o swoje zdrowie. Jeśli chodzi o probiotyk, wiedziałam, że musi to być lek, a nie suplement. Wbrew pozorom, nie ma takich w aptekach za dużo i raczej polecane są suplementy (jeśli już). Proszek Enterol 250 to przebadany lek, mam dzięki temu świadomość, że jest tam faktycznie to, co deklaruje producent.

Hanna 2018-06-11 09:00

Jestem typem osoby, która je jak ptaszek. Nie zjadam dużo, bo bardzo szybko czuję się syta. Na co dzień zwykle piję też dużo wody, a wiadomo, jak działa woda na żołądek - zjada się jeszcze mniej. Ostatnio poszłam na jakąś domówkę. Nie wiem, co mnie wtedy napadło, ale strasznie się przejadłam. Głównie węgle: chipsy, pizza, paszteciki, słodkie ciacha... żołądek tego nie wytrzymał i strasznie cierpiałam. Nie były to zaparcia ani wzdęcia ani gazy, dlatego żaden preparat tego typu mi nie pomógł. W ostateczności sięgnęłam po Enterol 250. Pomyślałam, że może to kwestia uregulowania środowiska jelitowego. I nie myliłam się ;)

Sylwia 2018-05-25 15:25

Jakiś czas temu wybierałam się z rodziną do Turcji. Przed wyjazdem mama ostrzegała mnie, żebym wzięła coś, bo zmiana klimatu źle na mnie wpłynie. Oczywiście sądziłam, że przesadza, ale dla świętego spokoju wzięłam ze sobą Enterol 250. Mama wykrakała, ponieważ po przylocie czułam się naprawdę słabo. Enterol 250 złagodził wszelkie dolegliwości, a co ważniejsze, przywrócił mi komfort trawienny. Sama zmiana strefy klimatycznej nigdy nie stanowiła dla mnie problemu. Aż do tej pory. Na szczęście Enterol 250 pomógł.

Tadeusz 2018-05-22 13:07

Ostatnio okropnie męczyło mnie zatrucie po kebabie... Tym niekorzystniej dla mnie, że byłem nie w zaciszu domowym a na wyjeździe. Niezwłocznie zacząłem stosować Enterol 250 (proszek) ... w miarę szybko mi przeszło.

Grażyna 2018-05-22 11:11

Podczas biegunek należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się, ale to taka podstawa. Warto jednak pamiętać, żeby pić wodę z odrobiną soli, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie, a to jest wtedy bardzo ważne, żeby nie doszło do odwodnienia. Enterol 250 to produkt, który nie powinien być stosowany przez kobiety karmiące, bo składniki mogą przenikać do mleka matki. Z tego powodu raczej się nie zaleca stosowania w tej grupie osób.

mat 2018-04-24 06:38

Nie działa. Najlepszym probiotykiem okazały się kiszone ogórki i kiszona kapusta.

Irwin 2018-01-07 14:22

O rany, już nie mogę z tym żołądkiem... Czuję tam ucisk i potężne skurcze. Musiałem zatruć się czymś ostatnio. To pewnie ta impreza u ciotki Haliny. Narobiłem sobie problemu i teraz mam. Słyszałem, że jest taki preparat o nazwie Enterol 250 proszek . Czy ktoś go miał? Możecie mi powiedzieć, czy daje radę? Jestem już zdesperowany.

Czesław 2017-12-12 11:02

Przechodziliście kiedyś biegunkę w czasie wakacji czy podróży? nikomu nie życzę, człowiek marzy wtedy wyłącznie o własnej łazience i świętym spokoju...a tu rzeczywistość nijak się ma do tych niewygórowanych potrzeb i marzeń:/ KOnieczny jest zatem jak najlepszy probiotyk, jak enterol 250, żeby skrócić nieprzyjemne objawy i doprowadzić się do formy.

Przemo 2017-11-16 11:40

Nie lubię tematu biegunek, zatrucia, leków i potencjalnej wizji leczenia pod kroplówką! Przeżyłem kilka takich epizodów i podziękuję. Nie mam na to siły ani zdrowia ani tym bardziej czasu :P Dlatego też wolę się zaopatrzyć zawczasu w coś skutecznego ja enterol 250 żeby móc szybko zadziałać w miarę potrzeby. A i zapunktowałem dzięki temu u narzeczonej, bo ponoć nie znała nigdy mężczyzny, który dba o swoją domową apteczkę, więc tym bardziej;)

Marcin 2017-11-08 13:31

Ten lek sprawdził mi się przy nawracających biegunkach, lekarz w pewnym momencie rozłożył ręce nie mogąc ustalić konkretnej przyczyny. MIałem skierowanie do gastrologa, ale stosując przez 2 tygodnie Enterol 250 biegunki na szczęście odpuściły.

Zosia 2017-10-17 16:29

Enterol 250 to dobry lek. Stosuję go u siebie jak musze barać antybiotyki, żeby jelita mi nie padły. I jeszcze nie padły, więc mam podstawy by uważac iż Enterol 250 naprawdę działa. Kto uważa, że nie działa - widocznie nie stosował dobrze tego produktu. Fajnie, że jest w postaci zawiesiny, a nie w tabletkach, które niszczą wątrobę. Wiem, że Enterol 250 w tabletkach też jest, ale ten jest lepszy. Używam też jak wyjeżdżam gdzieś na wakacje - zapobiegawczo, żeby nie dostac biegunki, po jedzeniu innych potraw niż zwykle. Szczególnie w Azji to jest ważne, bo kiedyś mi się tak trafiło, że z kibelka nie mogłam wyjść przez trzy dni aż do szpitala trafiłam - nic fajnego być w szpitalu w obcym kraju. Polecam Enterol 250!

Joanna 2017-08-20 16:45

Bardzo dobry probiotyk przy biegunkach różnego pochodzenia nawet przy IBS-ie, polecam......

bebe 2017-06-14 12:34

szybkie działanie i najważniejsze,że skuteczne

Ola 2016-12-29 17:43

Dwie saszetki/ tabletki i jak ręką odjął. ;)

Wika 2016-11-09 09:02

Na mnie działa zawsze szybko i dobrze.

Monika 2016-05-18 09:08

Ja kończę walkę z rotawirusem. Enterol w saszetkach stosuję u siebie (1 saszetka x 2) i u 19 miesięcznej córeczki (pół saszetki x 2). Enterol bardzo szybko zatrzymuje biegunki! Jestem mega zadowolona. Mi przy rotawirusie nie pomagał ani stoperan ani endiex a smecta w połączeniu z enterolem powodowała szybki nawrót biegunki. Biorę sam enterol i jestem prawie zdrowa! Rotawirusy już nam nie straszne ... polecam! Tylko rozpuszczać w zimnej wodzie bo ciepła zabije drożdże!

Patka 2016-04-15 12:33

bardzo skuteczne działanie, pomocne przy biegunkach.

Opinia użytkownika 2016-03-15 14:44

super cena, warto

Roma 2016-03-09 13:02

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy łatwo o przeziębienie... Organizm dzielnie walczymimo osłabienia. Co można dla niego zrobić? Warto pamiętać o zdrowej diecie i o tym, by stosować Enterol 250 proszek . Składniki preparatu wpływają na to, by organizm funkcjonował jak należy, nawet w czasie pogorszenia odporności. Dzięki stosowaniu w mig pożegnałam wszelkie objawy i dolegliwości.

Miros 2015-03-15 18:40

Od pewnego czasu stosuje ten lek i jestem jak najbardziej z niego zadowolony! Enterol 250 działa skutecznie i dlatego polecam go dla wszystkich!

Tin 2015-02-15 12:19

Na mnie działa coś średnio i nie wiem właśnie z jakiego to jest powodu, gdyż staram się oczywiście zawsze dostosowywać wszystko pod kątem leku aby było jak najlepiej ale i tak to nie pomaga czasami ;(

Działa! 2015-02-15 12:18

Enterol 250 to świetny lek. Zawsze pomaga mi kiedy mam ciężki dni z biegunką nawracającą. Jeżeli stosujecie zgodnie z zaleceniami to można szybko się pozbyć jej :)

Jakub94 2015-02-15 12:17

Ostatnio miałem okazje to zastosować i muszę przyznać, że efekt był. Jedynie co mi nie pasowało, to iż bardzo szybko, bo po 30 minutach wszystko wróciło do poprzedniego stanu ...

Hymol 2015-02-15 12:16

Na mnie nie zadziałał. Jak miałem biegunkę tak miałem i nic tego nie zatrzymało ;( Niestety strasznie się męczyłem ;|

Tom 2015-02-15 12:16

Na biegunkę nie ma nic lepszego niż ten środek, działa bardzo szybko i sprawnie można zawsze do niego podejść. Polecam bo działa efektownie :)

Daniel Szymach 2015-02-15 12:14

Jak dla mnie ten lek jest bardzo dobry i nie mam do niego żadnych uwag. Mozna w prosty i szybki sposób zablokować biegunkę nawet tą nawracającą i dzięki temu efektownie wpłynąć na komfort życia!

Sailka 2015-02-15 12:13

Miałobyć 5. Pomyłka !

Sailka 2015-02-15 12:12

To jest mój najlepszy preparat na biegunkę, pomaga w bardzo szybkim tempie i można efektownie zarządzać swoim czasem aby go tak nie tracić na wszystko. Polecam dla każdego :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.