Jak radzić sobie z przebarwieniami na skórze twarzy?

Jak radzić sobie z przebarwieniami na skórze twarzy?

Dieta, stres, zmęczenie, zbyt małe nawodnienie, ekspozycja na słońce oraz osłabienie procesów naprawczych komórek skóry – wszystko to wpływa na przebarwienia na twarzy. Jednak można z nimi skutecznie walczyć. Poznajcie najlepsze sposoby, które pomogą Wam przywrócić jednolity koloryt cery i promienny wygląd.

Zwróć uwagę na swoją dietę i tryb życia 

Niewłaściwa dieta uboga w witaminę C, A, E czy B wpływa na stan naszej skóry. Dlatego warto zadbać, by w codziennej diecie znalazło się dużo przeciwutleniaczy zawartych w świeżych owocach, np. jagodach, a także orzechach, rybach, jarmużu, brokułach. Na szorstkość skóry wpływa niedobór witaminy A, dlatego warto do diety włączyć produkty z beta-karotenem. Jest on naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, który chroni przed powstawaniem przebarwień. Na talerzu powinno znaleźć się 75% warzyw w każdym posiłku. Do tego niezbędne jest odpowiednie nawodnienie, ponieważ odwodnienie wpływa na pojawianie się plam i przebarwień. Istotne znaczenie ma również wysypianie się, zatem koniecznie zadbaj o higienę snu. Właśnie w nocy najintensywniej przebiegają procesy regeneracyjne skóry, dlatego nie można zaniedbywać snu czy zarywać nocy. Od razu odbija się to na wyglądzie skóry. Zatykanie się ujścia mieszków włosowych nie tylko wpływa na pojawianie się zaskórników, ale i przebarwień, stąd oczyszczanie skóry przed snem jest absolutnym must have. Zaopatrz się w płyn micelarny albo inny produkt oczyszczający. Istotne znaczenie ma także dbanie o skórę od początku dnia. Warto dowiedzieć się jak to robić, by walczyć z przebarwieniami.   

Wprowadź do swojej codziennej rutyny odpowiednią pielęgnację skóry  

Dzień należy rozpoczynać zawsze od oczyszczania twarzy. Sprawdzi się łagodny żel do mycia. Można użyć też mydła antybakteryjnego, a następnie sięgnąć po tonik, który przywróci skórze naturalne pH. Raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu przed użyciem toniku warto wykonać peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka. To pierwszy krok do redukcji przebarwień. Drugim jest nałożenie na skórę serum na przebarwienia. Taki produkt przyspieszy odbudowę komórkową skóry i należy go stosować codziennie. Dzięki nałożeniu na oczyszczoną skórę wniknie głębiej, a przez to wpłynie na procesy regeneracyjne. Serum może zawierać witaminę C, która wpływa na rozjaśnienie cery. Można wybrać produkt, który w swoim składzie ma witaminę B3. Dzięki niej skóra jest gładsza, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Oczywiście zawsze warto działać kompleksowo. Zatem po użyciu serum konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kremu dopasowanego do rodzaju skóry z filtrem UV, który zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Krem należy nakładać, ilekroć poczuje się uczucie szorstkości i ściągnięcia. Oczywiście przed jego nałożeniem warto zawsze umyć twarz, choćby przy użyciu chusteczek odświeżających. Ze względów praktycznych, gdy codziennie po pielęgnacji skóry nakładasz makijaż, stosuj serum i krem nawilżający przynajmniej dwa razy dziennie, czyli przed makijażem i po demakijażu. Pamiętaj także o dostarczaniu potrzebnych witamin w codziennej diecie. Witaminę PP znajdziesz w orzechach, rybach, ale i roślinach strączkowych. 

Dzięki odpowiedniej rutynie przebarwienia mogą stopniowo stawać się coraz mniej widoczne. Pamiętaj, by nie zaniedbywać codziennej pielęgnacji, a Twoja skóra odwdzięczy się promiennym wyglądem.             

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.