Kategorie produktów

Lactovaginal

4.86 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Lactovaginal

Lactovaginal to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek dopochwowych twardych. Probiotyk ginekologiczny Lactovaginal w szczególności wskazany jest dla kobiet, które chcą przywrócić bądź uzupełnić prawidłową florę bakteryjną pochwy.

Niniejszy lek skierowany jest dla pacjentek, które:

- borykają się z przykrymi upławami;

- cierpią na stany zapalne okolic intymnych;

- stosują leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe oraz przeciwgrzybicze, w tym antybiotyki;

Kapsułki dopochwowe Lactovaginal zalecane są również dla kobiet, które chcą zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek infekcji oraz zakażeń pochwy

Substancją czynną produktu są żywe pałeczki bakterii kwasu mlekowego należące do szczepu Lactobacillus rhamnosus 573. Bakterie te zapewniają odpowiednią kwasowość w pochwie, co przyczynia się do hamowania wzrostu chorobotwórczych bakterii. 

Produkt leczniczy Lactovaginal wskazany jest do stosowania przez kobiety i dziewczęta w wieku powyżej lat 16. 

Skład

W składzie kapsułek dopochwowych Lactovaginal znajdują się następujące substancje:

substancja czynna pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573
pozostałe substancje odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, L-glutaminian sodu, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, żelatyna, dwutlenek tytanu

Dawkowanie:

Lek Lactovaginal należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Lactovaginal należy stosować dopochwowo.

Zalecanadawka leku Lactovaginal to dwie kapsułki na dobę (jedną kapsułkę rano, drugą kapsułkę wieczorem). Lek należy stosować przez tydzień.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Lactovaginal.

Nie stosować u dziewcząt w wieku poniżej 16. roku życia. Produkt wyłącznie dla kobiet. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Produkt Lactovaginal należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. Najlepiej przechowywać produkt w lodówce. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Łucja 2018-02-06 09:36

Lekarz mi zapisał Lactovaginal jak miałam "punkt krytyczny". Miałam trzy opakowania. ale poprawę czułam już po kilku kapsułkach!. Jak dla mnie Lactovaginal świetnie się sprawdza, od czasu kiedy stosowałam te trzy opakowania, to nic już mnie nie łapie! Wiadomo, że trzeba będzie powtarzać co jakiś czas, ale tylko zapobiegawczo...

Manuela 2017-10-30 11:43

Regularnie borykam się z upławami, a Latovaginal każdorazowo ratuje mnie z opresji...wiem, że to już czas, żeby przejść się z tym problemem do lekarza, ale dobrze jest mieć gwarantowane rozwiązanie w razie pojawienia się doraźnych problemów zdrowia intymnego!

Łucja 2017-06-18 21:13

Lactovaginal to idealny probiotyk na kobiece problemy. Dostałam go pierwszy raz x lat temu, przy okazji problemów po stosowaniu atybiotyków. Teraz stosuję niemal co 2 miesiące... tak dla zabezpieczenia, żeby nic złego się nie zadziało. Lactovaginal jest tanim produktem ale bb dobrze działającym! Polecam!

Opinia użytkownika 2017-03-31 11:44

Ja też kupiłam to na upławy - potwierdzam, pomogło!

Lucja 2016-06-29 14:45

Lactovaginal stosowałam już kilka razy, w okresie, kiedy po stosowaniu antybiotyków łapały mnie częste infekcje pochwy. Lek sprawdza się naprawdę dobrze i działa skutecznie. Już pierwsza aplikacja przynosi ulgę! Stosuję jak tylko odczuwam nieprzyjemności lub, po antybiotykoterapii.

Łucja 2016-06-21 21:13

Lactovaginal to idealny probiotyk na kobiece problemy. Dostałam go pierwszy raz x lat temu, przy okazji problemów po stosowaniu atybiotyków. Teraz stosuję niemal co 2 miesiące... tak dla zabezpieczenia, żeby nic złego się nie zadziało. Lactovaginal jest tanim produktem ale bb dobrze działającym! Polecam!

Izabela 2015-09-07 15:01

Lactovaginal to podobnie jak Invag kolejny świetny lek Biomedu! polecam na upławy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.