Jak zwiększyć poziom testosteronu? 5 naturalnych sposobów!

Jak zwiększyć poziom testosteronu? 5 naturalnych sposobów!

Wpływ testosteronu na zdrowie mężczyzn (ale również i kobiet) jest tak duży, że niektórzy uważają, że jest to mityczny hormon. Nic bardziej mylnego. Wyższy poziom testosteronu pozwoli ci budować szybciej mięśnie, przyśpieszy spalanie tłuszczu, poprawi sen, zwiększy libido, będziesz miał więcej energii i poprawi się ogólny stan twojego zdrowia. Niestety z wiekiem poziom testosteronu zaczyna się obniżać, co może skutkować wolniejszym przyrostem masy mięśniowej, wolniejszym metabolizmem, gorszym samopoczuciem, większym zmęczeniem i przyśpieszonym procesem starzenia.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka naturalnych metod na podniesienie poziomu testosteronu. Na szczęście okazuje się, że wpływ na nasz poziom testosteronu ma nie tylko wiek, ale i inne czynniki, na które mamy wpływ. 

Źródło grafiki: http://www.facetemjestem.pl/jak-zwiekszyc-naturalnie-poziom-testosteronu/

Dlatego też postanowiłem przygotować 5 sposobów, które moim zdaniem pomogą ci zwiększyć poziom testosteronu w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny. Wszystkie poniższe metody mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. 

Nie przedłużając – oto pięć moich sprawdzonych sposobów na zwiększenie poziomu testosteronu.

1. Porządnie się wyśpij

Wbrew pozorom sen ma ogromy wpływ na poziom testosteronu. Jako sen rozumiemy tutaj regenerację nie tylko po treningu, ale również po ciężkim okresie w szkole albo w pracy. Większość osób  śpi z reguły tylko tyle, ile potrzebuje. Do tego chodzą spać codziennie o innej porze, a jeżeli już uda się położyć to jest to sen, który pozostawia wiele do życzenia. Wszystko to negatywnie wpływa na nasz poziom testosteronu.

Zastanów się, czy nie możesz poprawić jakości swojego snu. Po pierwsze staraj się chodzić spać mniej więcej o tej samej porze. Jeżeli przyzwyczaisz swój organizm do tego, to będzie Ci łatwiej zasnąć. Po drugie jeżeli masz taką możliwość, to postaraj się wstawać w dni wolne bez budzika. Niech Twoje ciało samo zdecyduje kiedy powinieneś wstać. Po trzecie staraj się na dwie godziny przed położeniem nie patrzeć już w ekran komputera, telewizora albo telefonu. Do tego postaraj się usunąć niepotrzebne źródła światła (szczególnie migające) z twojego pokoju.

Wszystko to powinno poprawić jakość Twoje snu, regeneracje, a poziom testosteronu powinien się podnieść już po kilku tygodniach.

2. Korzeń MACA

Korzeń MACA to jeden z najlepszych superfoodsów na świecie i jeden z niewielu pokarmów, który faktycznie zasługuje na miano superfoods. Korzeń maca stymuluje produkcje męskich hormonów płciowych takich jak właśnie testosteron. Użytkownicy, którzy regularnie zażywają korzeń maca, zauważają znaczną poprawę m.in. sprawności seksualnej (mocniejsze i dłuższe erekcje, większa ilość spermy, wyższe libido) oraz poprawę sprawności umysłowej (lepsza koncentracja, jasność myślenia, szybsze zapamiętywanie).

Stosowanie korzenia MACA jest niezwykle proste. Wystarczy małą łyżeczkę sproszkowanego korzenia maca rozpuścić w wodzie i wypić. Korzeń maca do kupienia w tym sklepie.

3. Uzupełnij niedobory

Zła dieta, a w szczególności źle zbilansowana może negatywnie wpływać na poziom testosteronu i znacząco go obniżać. W dzisiejszych czasach jemy bardzo dużo wysokoprzetworzonej żywności, która może i jest smaczna, ale często pozbawiona jest wielu podstawowych składników odżywczych. Dlatego też staraj się jeść jak najprostsze produkty, które nie zostały poddane nadmiernej obróbce. 

Jeżeli chodzi o niedobory, to należy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na dwie rzeczy:

  • niedobór witaminy D – witaminę D uzupełniamy poprzez zażywanie kąpieli słonecznych (nie zapomnij o kremie do opalania i nie przesadzaj z mocnym słońcem) oraz poprzez jej suplementację. Preparaty z witaminą D można kupić w każdej aptece. Suplementacja witaminy D jest zalecana podczas zimy wszystkim mieszkającym w naszym klimacie.
  • niedobór cynku – cynk w naszym organizmie ma kluczowy wpływ podczas produkcji testosteronu. Jego niedobór wpływa negatywnie na możliwość produkcji testosteronu. Niedobory cynku można uzupełnić poprzez odpowiednią dietę bogatą w owoce morza, chude czerwone mięso, rośliny strączkowe takie jak bób i soczewicę oraz poprzez suplementację. Niedobory cynku można również uzupełnić poprzez dodanie do swojej diety pestek dyni, które możesz kupić tutaj.

4. Trening siłowy

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że trening siłowy może zwiększyć poziom testosteronu.  Osoby, które ćwiczą siłowo, nie tylko wyglądają lepiej, ale też czują się lepiej. Wszystko za sprawą wyższego poziomu testosteronu, który sprawia, że są pewniejsi siebie. Nie trzeba od razu chodzić na siłownię 5 razy w tygodniu, by cieszyć się zaletami wyższego poziomu testosteronu.

Tak naprawdę wystarczy, że rano po przebudzeniu i wieczorem przed położeniem się spać zrobisz dwadzieścia pompek. Badania naukowe pokazują, że nawet tak mała aktywność fizyczna będzie miała duży wpływ na produkcję testosteronu w Twoim ciele.

Mimo wszystko będę namawiał Cię na trening siłowy w domu lub na siłowni. Wystarczy klika serii pompek, przysiadów i podciągnięć przez 30 minut i tylko przez 3-4 dni w tygodniu, by znacząco poprawić swoją sylwetkę i cieszyć się z zaletami wyższego poziomu testosteronu.

5. Zrzuć zbędne kilogramy

Jeżeli masz nadwagę, to z pewnością masz też obniżony poziom testosteronu. Nie ma lepszego sposobu na zrzucenie nadmiarowych kilogramów niż dieta połączona z treningiem siłowym. 

Poniżej zamieszczam kilka skutecznych porad dzięki, którym powinno udać Ci się schudnąć bez głodzenia się i katowania na bieżni:

  • Zapomnij o kardio – kardio zwiększa uczucie głodu i może spowalniać metabolizm. Nie zalecam więcej niż jednej sesji kardio tygodniowo.​
  • Wyrzuć słodzone napoje i żywność wysoko przetworzoną – to one w dzisiejszym świecie są głównym winowajcą epidemii otyłości. Najczęściej takie jedzenie jest bardzo kaloryczne i uzależnia. Jedząc je, naprawdę ciężko kontrolować to, ile się je.​
  • Nie głódź się, ale staraj się jeść tylko tyle, ile potrzebujesz. Głodówki najczęściej kończą się wielkim obżarstwem po kilku dniach.​
  • Pomyśl o ruchu dostosowanym do swojego poziomu aktywności fizycznej. Na początek nawet zwykły spacer jest czymś pożądanym. Poszukaj ćwiczeń na YouTube, które możesz wykonywać w domu. Staraj się zrobić 3-4 takie treningi w tygodniu.
  • Staraj się nie jeść po 18. Nie objadaj się na noc i staraj się zjeść ostatni posiłek przynajmniej 3 godziny przed pójściem spać. Najwięcej tłuszczu palimy podczas snu, a jeżeli będziesz miał pełny brzuch, to się po pierwsze gorzej wyśpisz. Twój organizm, zamiast palić tłuszcz, będzie musiał trawić całą noc to, co zjadłeś wieczorem.​
  • Pij dużo wody.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.