Najlepszy czas na rozpoczęcie redukcji!

Najlepszy czas na rozpoczęcie redukcji!

Dodano: 06-10-2015

zdrowie zdrowe odżywianie kulturystyka

Każdy kto po raz pierwszy mierzy się ze sporym wyzwaniem, jakim z pewnością jest redukcja, ma spory kłopot ze zdecydowaniem czy nadszedł już odpowiedni czas by ją rozpocząć. Czy  ilość nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest już na tyle duża, że trzeba się wziąć za siebie? Na szczęście takich osób jest sporo, ale ten tekst ma służyć jako podpowiedź, dzięki której podjęcie decyzji powinno stać się łatwiejsze. Z pomocą tego artykuły redukcja przestanie jawić się jako największy koszmar, a Ty zyskasz pewność, że rozpocząłeś ją w idealnym momencie.

Kiedy „sześciopak” na brzuchu przestaje być widoczny

Widoczne mięśnie brzucha to duma chyba każdej osoby, która poświęca swój czas na ćwiczenia. Kiedy jednak zauważymy, że mięśnie te zaczynają powoli zanikać pod gromadzącym się na brzuchu tłuszczem, czas pomyśleć o zwiększeniu intensywności treningu cardio. Oznacza to bowiem, że odsetek podskórnej tkanki tłuszczowej jest już coraz bliżej granicy, której nie powinniśmy przekraczać. Takie jest również zdanie wielu kulturystów, którzy do minimum ograniczają trening aerobowy, właśnie do tej chwili. Kiedy jednak krata na brzuchu zanika, wiedzą doskonale, że nadszedł czas na zwiększenie nakładu pracy podczas treningu cardio.

Znajomi zaczynają komentować naszą wagę

Cóż, przyjaciele bywają naprawdę szczerze i nierzadko nawet w żartach mogą zwrócić nam uwagę, iż nasza waga znacząco wzrosła. Tego typu podpowiedzi nie zawsze są oczywiście prawdziwe, ale kiedy coraz częściej będziemy słyszeli komentarze dotyczące tego, że przytyliśmy, czy nasz brzuch stał się większy – warto zastanowić się czy nie nadszedł czas na rozpoczęcie redukcji.

Pamiętajmy jednak by o opinię pytać jedynie naprawdę dobrych znajomych, którzy nie czują zazdrości w stosunku do naszych osiągnięć, a ich celem nie jest jedynie zniechęcenie nas do działania. Słysząc negatywne opinie od takich ludzi, zamiast rozpoczynania redukcji powinniśmy raczej skończyć taką znajomość.


Przeczytaj kilka informacji na temat zdrowego trybu życia


Gdy BF to więcej niż 15-20%

Jeśli dojdzie do sytuacji, że zawartość procentowa podskórnej tkanki tłuszczowej w naszym organizmie zacznie zbliżać się do granicy 15-20% jest to sygnał, że należy działać. Aby nie doprowadzić do jej zwiększenia powinniśmy zatem pomyśleć o poszerzeniu naszego planu treningowego o ćwiczenia aerobowe lub też choć trochę zmienić sposób w jaki się odżywiamy. Zastosowanie się choćby do jednej z tych wskazówek może nam pomóc w zatrzymaniu wzrostu tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy też, że skuteczna redukcja to połączenie kilku ważnych rzeczy: dobrze dobranej diety na deficycie kalorycznym, treningu siłowego oraz treningu cardio.

Nie czujesz się już dobrze w swoim ciele

Schylanie się sprawia Ci coraz większe trudności? Nie mówiąc już o szybkim zasznurowaniu butów? Cóż, chyba trochę się zapomniałeś i nie zauważyłeś pierwszych oznak, iż nadszedł najwyższy czas na zredukowanie swojej tkanki tłuszczowej. Należy ten błąd jak najszybciej naprawić i rozpocząć odchudzanie

Tak naprawdę, jeżeli zbyt duże rozmiary Twojego brzucha uniemożliwiają Ci sprawne schylanie się jest to już ostatni dzwonek żeby natychmiast zacząć działać! Twoja dieta musi przejść radykalne zmiany, zaczynając od zmniejszenia ilości kalorii, a Ty musisz rozpocząć intensywny trening, aby jeszcze bardziej nie przybrać na wadze.

Pamiętajmy też, że obwód w pasie ponad 95 centymetrów to nie tylko złe samopoczucie, ale także zwiększone ryzyko zapadnięcia na choroby układu krążenia, a w późniejszym wieku nawet zawału serca. Zatroszczmy się zatem o naszą formę!


Zobacz także: Czy jajka faktycznie są bardzo zdrowe?


Zbyt ciasne ciuchy

Jeśli koszula, która zwykle była luźna albo ulubiona para jeansów nagle stają się zbyt małe i nie możemy ich dopiąć to sygnał, że zabrnęliśmy zbyt daleko, a my stajemy się po prostu grubi. Nie ma przecież możliwości, że wszystkie ciuchy skurczyły się w tym samym czasie! Dlatego choć może być to trudne, należy sobie uświadomić, że koniec ze zbieraniem masy – trzeba działać!

Redukcja jest procesem bardzo trudnym, jednak dzięki dobrze dobranej diecie oraz treningom możemy wrócić do formy. Pamiętajmy jednak, że po ciężkiej pracy każdemu należy się regularny odpoczynek.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.