Kategorie produktów

Taninal

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Taninal

Produkt leczniczy Taninal jest dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są problemy trawienne a także stany ostrych lub łagodnych biegunek i zatruć pokarmowych.

Taninal jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. 

Tabletki Taninal stanowią połączenie kwasu taninowego z białkiem – albuminą. To sprawia, że stosowanie leku nie wiąże się z silnym działaniem drażniącym na błonę śluzową żołądka.

Tanina, gdy dochodzi do jej uwolnienia w jelicie cienkim, charakteryzuje się działaniem nie tylko ściągającym, ale również bakteriostatycznym. Składnik ten ma również działanie przeciwbiegunkowe. Jest to możliwe dzięki temu, że tworzy on trudne do rozpuszczenia kompleksy w połączeniu z toksynami bakteryjnymi.

Stosowanie niniejszego leku może przyczynić się także do zahamowania niewielkiego krwawienia z naczyń włosowatych śluzówki jelit.

Skład

Składniki leku Taninal

- substancja czynna: Tanninum albuminatum (białczan taniny) – 500 mg/tabletka

- substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, sól sodowa karboksymetyloskrobi, powidon, talk.

 

Dawkowanie:

Lek Taninal należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy przyjmowac między posiłkami. 

Produkt Taninal należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie leku: 

Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę Dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki 3x  3-6 tabletek
dzieci > 4 lat 1/2-1 tabletka 2-3x  1/2-3 tabletki

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Taninal.

Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 4 roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą przed przyjęciem leku. Lek może hamowac wchłanianie innych leków, dlatego po jego zastosowaniu, inne preparaty należy przyjmować po 2 godzinach. Taninal należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Tomasz 2021-05-04 10:44

Ile dni mozna brac taninal?

Klaudian 2020-06-05 14:57

mama wykupiła w aptece ten środek na jelitówkę. Działa bardzo dobrze.

Franciszek 2019-12-26 14:27

mama kupiła mi w aptece ten środek na biegunkę. Sprawdza się bez zarzutu

Teresa 2018-08-12 10:21

Zatrucia pokarmowe mogą wiązać się z szerokimi dolegliwościami, jak np. zaparcia, wzdęcia czy biegunki. Na wszystkie jednak jest jeden środek - Taninal. Składniki leku wpływają na przywrócenie prawidłowych funkcji jelit i całego pasażu jelitowego. W związku z tym szybko i skutecznie rozprawiają się z dolegliwościami.

Eligiusz 2016-12-27 11:47

Zaledwie w ubiegłym miesiącu paskudnie męczyłem się z zatruciem. I oczywiście nie byłem w domu, a na wyjeździe. Ulgę dał mi Taninal ... i dzięki temu mi przeszło.

Kinga 2016-03-04 12:50

Bardzo dobry! Można podawać nawet dzieciom.Polecam

Tatiana 2015-12-02 10:00

Zatrucia pokarmowe mogą odbijać się poprzez ostre biegunki. Te zaś na pewno nie są oczekiwane. Biegunki mogę powodować sporą bolesność, a przy okazji sprawić, że czuje się dyskomfort w jelitkach. Na pewno nie jest to przyjemne. Kiedyś miałam taką sporą biegunkę, że szczerze, nie niałam sił wyjść z domu. Wtedy zastosowałam Taninal.

Gutek 2015-12-01 13:38

Taninal to srodek na miarę moich potrzeb. Staram się jak mogę oszczędzać żołądek, a wiadomo, że jak jest biegunka to wszystko jest podrażnione na maxa...kolejne leki zamiast pomagać jeszcze bardziej szkodzą:/ Chyba, że działają dokładnie w miejscu przeznaczenia, tak jak jest w tym przypadku.

Opinia użytkownika 2015-09-13 22:57

Od jakiegoś czasu doskwiera mi straszny ból żołądka. Czuję tam ucisk i potężne skurcze. Musiałem się zatruć czymś. To pewnie ta balanga z zeszłej soboty. Nawarzyłem sobie i teraz mam. Słyszałem o takim specyfiku, który nazywa się Taninal . Czy ktoś go miał? Możecie mi powiedzieć, czy daje radę? Jestem już zdesperowany.

Tamara 2015-07-12 14:57

Taninal jest u mnie środkiem, który stosuję w rozmaitych dolegliwościach. Zazwyczaj własnie w dolegliwościach trawiennych. Dzięki temu z łatwością pozbywam się uciążliwych zaparć, wzdęć, a także biegunek będących wynikiem zatrucia pokarmowego.

Damian 2015-03-19 22:57

Polecam! Są całkiem skuteczne i biegunka zaraz zaczęła po nich stopniowo ustępować - moim zdaniem to bardzo duży plus takiego działania :) bo przy innych lekach różnie to bywało.

Denard 2015-03-11 20:42

Jak najbardziej polecam! Te tabletki potrafiły postawić mnie na nogi bez większego problemu! Moim zdaniem to bardzo dobra sprawa, w szczególności że nie należą do najdroższych na świecie :)

Topik 2015-03-05 12:56

Nie powiedziałabym że daje biegunce czerwone światło ale pomarańczowe może owszem. Lepiej się pozbyć toksyn niż je w sobie kumulować.

Orest 2015-02-10 19:11

Polecam!! W ciągu paru godzin potrafiły zmniejszyć objawy które skutecznie wyelminiowały mnie w zasadzie z pracy. Dlatego też gorąco polecam, w szczególności iż nie są jakoś specjalnie drogie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.