Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

Jaki wybrać oczyszczacz powietrza

Z każdego przekaźnika medialnego zasypują nas informacje o złym stanie powietrza. Zanieczyszczona atmosfera stała się globalnym problemem, który doprowadza nas do uszkodzenia dróg oddechowych czy też ogólnie pojętego złego samopoczucia. Zanieczyszczone powietrze to nie tylko popularny smog, ale też inne szkodliwe substancje. Są w nim obecne również alergeny, wirusy i bakterie, zarodniki pleśni i grzybni, a także sierść zwierząt domowych. Ważne, aby będąc w domu, oddychać czystym, dobrze najonizowanym powietrzem.

To pomoże Ci poczuć się dobrze, oddychać zdrowo i nie doprowadzać do zanieczyszczenia płuc.
Dzięki czystemu powietrzu znikną częste przeziębienia górnych dróg oddechowych czy kłopoty z zasypianiem. Jeśli zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza, postaw na wysokiej jakości urządzenie, które zagwarantuje szerokie spektrum działania. Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Postaw na wysokiej jakości oczyszczacz powietrza!

W zmaganiach o czyste powietrze w domu naszym sprzymierzeńcem z pewnością jest oczyszczacz powietrza. Który wybrać? Ważną kwestią jest dostosowanie oczyszczacza do wielkości powierzchni, z jaką będzie musiał sobie poradzić. To istotne, aby sprzęt miał szansę na dokładne filtrowanie, a następnie oczyszczanie powietrza. Następnym czynnikiem mającym wpływ na wybór jest cena produktu. Mimo że liczymy się z oszczędnością, w tym wypadku zachęcamy do postawienia na swoje zdrowie. Wysokiej jakości oczyszczacze doskonale poradzą sobie z niebezpiecznymi związkami obecnymi w domu czy mieszkaniu. W zamian otrzymasz czyste, rześkie powietrze i wkrótce poczujesz różnicę w samopoczuciu.

Jaki filtr wybrać do oczyszczacza powietrza?

Kolejny element do wyboru stanowi filtr, który będzie posiadał oczyszczacz. Obecnie za jedne z najskuteczniejszych uważa się filtry HEPA z węglem aktywnym. Takie filtry posiada oczyszczacz powietrza Cirrus. Filtry HEPA z węglem aktywnym w procesie oczyszczania wykorzystują proces całkowitej sterylizacji powietrza. Przefiltrowane powietrze jest pozbawione zanieczyszczeń, a dodatkowo najonizowane dzięki wbudowanemu w urządzenie jonizatorowi Taki filtr posiada porowatą strukturę, który wykazuje bardzo wysoką skuteczność w procesie filtracji. Dodatkowo działa nie tylko na smog. Dzięki użyciu tego filtra pozbędziesz się z powietrza wszelkich szkodliwych substancji, jak na przykład alergeny, roztocza, kurz czy nawet związki zawarte w dymie papierosowym.

Dodatkowo oczyszczacz Cirrus posiada ciekawy aspekt wizualny. Dzięki swojej minimalistycznej budowie nie zakłóci harmonii wnętrza. Użyte filtry HEPA cechują się wysoką wydajnością, więc koszty eksploatacji są niewielkie. Ponadto urządzenie jest ciche – nie zakłóci snu czy oglądania ulubionego filmu.

Dlaczego czyste powietrze jest ważne?

Czyste powietrze ma znaczący wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Choć sami nie jesteśmy w stanie poprawić globalnego stanu atmosfery, dobry oczyszczacz pozwoli nam na oddychanie świeżym powietrzem we własnym domu czy mieszkaniu. Wyeliminowanie drobnoustrojów, smogu, alergenów i szkodliwych gazów pozwoli Ci poprawić jakość samopoczucia. Ponadto, dzięki pozbyciu się źródeł alergenów, alergicy znacznie lepiej będą przechodzić swoje schorzenie. Jeśli powietrze zostanie pozbawione szkodliwych lotnych związków, drogi oddechowe będą mogły szybko się regenerować. Warto postawić na wysokiej jakości urządzenie, które skutecznie będzie radziło sobie z problemem. Czyste powietrze stanowi gwarancję dobrego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Dzięki jego oczyszczaniu poczujesz się znacznie lepiej i zdrowiej.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.