Kategorie produktów

Hirudoid

Hirudoid

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Hirudoid

Maść Hirudoid to lprodukt leczniczy zalecany do stosowania miejscowego w przypadku tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków oraz zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. 

Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Przy jonoforezie maść jest podawana pod katodę.

Skład

Substancją czynną leku Hirudoid jest mukopolisacharydowy polisiarczan 0,3 g/100 g, co odpowiada 25 000 j.*
(*Jednostki ustalone na podstawie APTT).

Pozostałe składniki to: glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu, kwas stearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetostearylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Hirudoid powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. 

Maść Hirudoid nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm maści.
 

Hirudoid w postaci maści należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo. W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejsca chorobowo zmienione. Hirudoid może być używany jako opatrunek z maści. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Hirudoid.

Maść Hirudoid należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Preparatu nie należy aplikować w miejscach, w których doszło do przerwania ciągłości naskórka. Maści nie należy stosować na błony śluzowe oraz oczy.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Radek 2020-08-03 15:24

sam nie wierzę ale nie mam się do czego przyczepić. Trafiony zakaup.

Adam 2017-05-24 12:31

Ktoś coś? Warto czy nie?

Opinia użytkownika 2016-04-01 16:10

pomocny

Sabina 2016-01-17 21:39

W dolegliwościach dotyczących układu krążenia nie warto ryzykować bublem. Dlatego mocno chcę być spokojna. Używam Hirudoid . Preparat wpływa korzystnie na organizm a także pomaga zachować zdrowie i witalność.

Filippo 2015-11-22 22:56

Warto, jak najbardziej warto! Moja noga po upadku z roweru goiła by się nie wiem jak długo gdyby nie Hirudoid.

Donat 2015-05-09 12:56

Żylaki to wstydliwy problem... Poleciłem znajomemu Hirudoid Polecam każdemu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.