Kalms

miejsce
w rankingu

51

Kalms
3.83
opinii: 42

Zapoznaj się z ulotką Kalms

Download icon Zobacz ulotkę
Kalms

Kalms to roślinny produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Lek ten jest wykorzystywany w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz wspomagająco w przypadku trudności z zasypianiem i bezsennością.

Produkt leczniczy Kalms zalecany jest osobom, które chcą się uspokoić, wyciszyć przed planowanym snem, jednocześnie nie wywołując uczucia otępienia. Lek z powodzeniem może być też stosowany przez osoby prowadzące intensywny tryb życia i silnie reagujące na stres.

Produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Kalms zawiera w swoim składzie sproszkowane szyszki chmielu, wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego oraz korzenia goryczki żółtej.

Składniki te wspomagają funkcje psychologiczne, ułatwiają zasypianie oraz wspomagają sen i nocną regenerację organizmu. Dodatkowo substancje czynne zmniejszają objawy towarzyszące wzmożonemu napięciu i przewlekłemu stresowi. 

Zapoznaj się z ulotką Kalms

Download icon Zobacz ulotkę
Kalms

Skład:

Składniki zawarte w produkcie Kalms

substancje czynne

sproszkowane szyszki chmielu (Lupuli flos pulvis) i wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum), wyciąg z korzenia goryczki żółtej (Gentianae extractum siccum).

1 tabletka drażowana zawiera: 45 mg sproszkowanych szyszek chmielu, 33,75 mg ekstraktu z korzenia kozłka lekarskiego (4:1)  (ekstrahent - etanol 45-80% v/v) oraz  22,5 mg  ekstraktu z korzenia goryczki żółtej (4:1) (ekstrahent - etanol 50% v/v).

pozostałe składniki guma arabska, wosk pszczeli, węglan wapnia, wosk Carnauba, dwutlenek krzemu koloidalny, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, szelak, glikolan skrobi sodowy, kwas stearynowy, sacharoza, talk, dwutlenek tytanu.

 

Bardzo ważne badanie

Bardzo ważne badanie

Badanie rezonansem magnetycznym w skrócie nazywane rezonans magnetyczny jest nieinwazyjną metodą, która ma na celu uzyskanie obrazu z wnętrza... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Tabletki Kalms należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Kalms należy stosować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. 

Zalecana dzienna dawka leku Kalms do spożycia w ciągu doby dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia:

Wskazanie Dawka jednorazowa Częstotliwość stosowania Maksymalna dawka dobowa
W łagodnych objawach napięcia nerwowego 3 tabletki 3-4 razy na dobę 12 tabletek
Jako środek wspomagający sen 3 tabletki* 30 min. przed planowanym snem 3 tabletki

Jeśli po 4 tygodniach stosowania nie ma widocznej poprawy, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować podwójnej dawkiw w celu uzupełnienia pominiętej.

Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu leczniczego. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Kalms.

Bez wyraźnego zalecenia lekarza lek Kalms nie powienien być przyjmowany przez kobiety będące w trakcie ciąży oraz karmiące piersią. W czasie stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywać alkoholu. 

Lek może być przyjmowany przez diabetyków. 1 tabletka zawiera 248 mg sacharozy (0,02 wymiennika węglowodanowego (WW)).

W przypadku odczuwania senności po stosowaniu leku, nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Preparatu nie należy stosować u dzieci wieku poniżej 12. roku życia. 

Kalms należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Lek zawiera sacharozę. Należy wziąć to pod uwagę w przypadku osób z nietolerancją niektórych cukrów. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb untitled 1

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Kwiryn 2020-01-17 15:46

  niełatwo jest mi spokojnie zasnąć już prędzej z ogromnym wysiłkiem. korzystna zmiana przyszła wraz z wprowadzeniem tego środka.

 • Piotrek 2019-03-05 18:12

  Wspaniały lęk na egzamin prawa jazdy .

 • Michalina 2018-06-21 08:06

  Wszystkim się stresuję. Nawet tym, jak pokłócę się z chłopakiem. Jestem typem osoby, która unika sprzeczek, kłótni, dyskusji, zdecydowanie preferuję spokój. Chyba dlatego najlepiej czuję się nocą, kiedy jestem we własnym łóżku i nie muszę się niczym przejmować. Sama po sobie widzę, że w nocy jest mi najłatwiej. Zamknąć oczy, zasnąć i mieć gdzieś to, co dzieje się dookoła. Ale po nocy przychodzi dzień, a wtedy moja walka znów się zaczyna. Od pewnego czasu towarzyszy mi Kalms. Zauważyłam znaczną poprawę od kiedy go biorę.

 • Michalina 2018-06-05 08:28

  Na drugi stopień, czyli studia magisterskie, postanowiłam wyjechać z rodzinnej miejscowości do stolicy. Zawsze o tym marzyłam, jednak na samą myśl byłam strasznie niespokojna i nie mogłam przez to spać. Wyjazd z rodzinnego miasta to dla mnie wielka przygoda, ale także wielki powód do stresu. Postanowiłam jednak znaleźć środek, który pomógłby mi ogarnąć się w tym temacie. Trafiłam na Kalms. Jak dla mnie, jest to produkt, który dobrze oddzialuje na sferę zasypiania i trochę wycisza, ale trzeba pamiętać, by nie stosować go przed jazdą autem. Może zaburzać koncentrację na drodze.

 • Dzamolern 2018-06-04 22:34

  Nawet po 5-ciu tabletkach na raz nic nie pomagają :)

 • Michalina 2018-05-22 12:03

  Kalms to produkt leczniczy, który stosowałam przy swoich przewlekłych problemach ze sten na podłożu nerwowym. Moje problemy ze snem i reagowaniem na stres to długa historia, nad którą nie chcę się rozwodzić tutaj. Niemniej tak samo długo szukałam produktu, który pomógłby mi w moim problemie. Trafiłam na Kalms tego samego dnia, kiedy przyszłam do apteki wykupić zazwyczaj stosowany produkt. Coś mnie wtedy natchnęło, żeby spróbować czegoś nowego. Kalms okazał się strzałem w dziesiątkę. Stosuję go o stałych porach (organizm w ten sposób otrzymuje go w określonych porach), a to właśnie regularne sposowanie sprzyja osiągnięciu efektów. Szkoda, że trzeba brać go aż tyle (9 tabletek dziennie), ale z producentem się nie dyskutuje ;)

 • Ewa 2018-05-22 10:24

  Bardzo się boję latać samolotem a szczególnie gdy lecę sama . Koleżanka poleciła mi ten lek gdyż sama miała ten problem. .Ona brała po 4 tabletki jednorazowo mnie wystarczyły 2 .Mogę powiedzieć że były bardzo pomocne. Używam je bo pomagają również na uderzenia związane z menopauza.

 • Mania 2018-05-15 22:40

  Nie należę do osób, które doskonale radzą sobie ze stresem. Zdarzają się sytuacje, które potrafią długotrwale zepsuć mi nastrój. Dodatkowo odbija sie to szkodliwie na moim zdrowiu. Nie chciałabym zatruwać bez sensu swojego organizmu. Doraźnie czuję poprawę po braniu tabletek Kalms. Pomagają w łągodnym wyciszeniu się i nie otumaniają.

 • Agnieszka 2018-05-02 08:01

  Jestem nerwowa i trochę niespokojna od pewnego czasu. Na co dzień towarzyszy mi nadmiar stresu. Nie mogę sobie z nim poradzić. Mało jem i źle śpię. Kalms poleciła mi kuzynka. Z ciekawości postanowiłam spróbować. Specyfik okazał się naprawdę dobrym wyborem.

 • Gdhsis 2018-04-07 21:27

  Ten lek nie daje rady, biore po 12 tabletek dziennie od tygodnia i poprawy nie ma:)

 • Opinia użytkownika 2018-01-24 15:17

  Zdarza mi się, że jestem rozdrażniony. Mało tego, niewiele śpię. Poszedłem do apteki i znalazłem tam Kalms . Mam nadzieję, że ten specyfik zadziała:(

 • Michalina 2018-01-11 11:56

  Często jestem podenerwowana i to bardzo niekorzystnie odbija się na moim zdrowiu. Zauważyłam, że coraz częściej mam problem z zaśnięciem. Wszystko przez mojego szefa, przez niego załącza mi się agresor i nadmierny stres. Stosuję Kalms, ponieważ pomaga mi się wyciszyć i uspokoić. Zauważyłam, że nerwy mają mniejsze nasilenie, a dzięki temu mogę ze spokojem i pełną koncentracją funkcjonować w pracy.

 • Karolina 2017-12-05 18:12

  Dużo czytałam o produkcie Kalms, bo od dawna szukam czegoś, co pomogłoby mi zredukować nerwy i stres przed egzaminami. Zachęcona opiniami, kupiłam. Przyjmuję tak, jak jest napisane w ulotce. Już po pierwszym dniu zauważyłam poprawę chociażby w jakości snu. Jestem pewna, że ten środek zagości u mnie na dobre.

 • Michalina 2017-11-08 08:06

  Jedyne, czego mi brakuje w składzie to melisa, która przecież też wykazuje działanie uspokajające. Przed egzaminami jestem mega zestresowana, jestem nieobecna, łapię ciągłe zawiechy i nie mogę się przez to skoncentrować na nauce, że nie wspomnę o spaniu w nocy. Kolega mówił, że Kalms jest dobry, bo sam już długo bierze. Zobaczymy, jak podziała u mnie.

 • Ania 2017-10-23 12:54

  Na mnie Kalms nie dziala wcale. Nie pomaga spac, ani nie uspokaja.

 • Tosia 2017-10-10 11:45

  Zgodnie z moimi oczekiwaniami - Kalms spisuje się jak trzeba. Nie otępia, a pozwala spokojnie się wyspać jak człowiek jest tak poddenerwowany, że nie potrafi sobie z tym w żaden sposób poradzić. Naturalny skład przemawia za tym, że po tabletki można sięgnąć w pierwszej kolejności, zanim się spróbuje "cięższej" chemii.

 • Michalina 2017-10-09 16:40

  Gdy mam ważny egzamin czy sprawdzian, potrafię nie spać całą noc, stresując się. Zacząłem brać kalms, bo to lek dostępny bez recepty. Z początku bałem się, że będę się czuł otumaniony i zasnę tak mocnym snem, że nie wybudzi mnie nawet budzik, dlatego wypróbowałem w weekend. Miałem naprawdę spokojny sen, przespałem całą noc, rano obudziłem się rześki i wyspany, naprawdę polecam.

 • Michalina 2017-09-29 14:03

  Działa ok, ale trochę krótko. Brałam za dnia, żeby być wyciszoną, a do wieczora już musiałam wziąć kolejną tabletkę, żeby spokojnie spac. Jedna gwiazdka mniej za zbyt krótkie działanie. Poza tym bez zarzutów

 • Opinia użytkownika 2017-06-23 11:47

  pomaga ale jak dla mnie za krótki czas działania

 • Paweł 2017-05-11 00:54

  Moje emocje trudno uspokoić. Brałem ziołowe tabletki uspokajające ale mnie otumaniały. Zmieniłem na Kalms. Efekt trzyma długo. Nie startuje od razu ale lubię ten stan gdy z minuty na minutę jestem spokojniejszy w pracy i wychodzę do domu z pełną ulgą. Cena i brak ziołowego zapachu na plus!

 • Bozena 2017-04-30 10:09

  Posiada dwutlenek tytanu...

 • M 2017-02-26 21:15

  Zawsze zażywam jak wiem, że będzie stresujący dzień. Odczuwalne działanie jak większość tabletek ( pół godziny ).

 • Opinia użytkownika 2017-02-04 14:25

  Stosuje 3 dzień i widzę dużą poprawę, polecam.

 • Aneta 2016-10-25 13:46

  Po zastosowaniu trzeba poczekać dość długo aż zacznie działać. Poza tym ie otumania i ma dobrą cenę. Generalnie jestem zadowolona z jego działa.

 • Marta 2016-08-26 09:43

  Żeby Kalms działał jak powinien należy go brać dłuższy czas a nie sporadycznie jak się czujemy spieci. Dla mnie rewelacja. Biorę go ok. 2 mce regularnie i wreszcie nie mam wielkiego problemu z zasypianiem. Tętno i ciśnienie też się uspokoiły.

 • Piotr 2015-06-08 23:11

  Kalms mnie uspokaja, jednak też otumania. Jednak stosuję go, gdyż nie jest to mocne otumanienie, a uspokojony jestem dosyć długo.

 • rafal8803 2015-04-02 10:10

  Szybki to on nie jest, nie uspokoił mnie jeszcze nigdy na czas. Nie polecam bo szkoda naszych pieniążków.

 • Kinga 2015-03-31 13:26

  Skusiłam się na promocję w aptece i to był chyba dobry wybór, bo moje problemy ze spaniem już nie są tak dokuczliwe.

 • rafal8803 2015-03-25 19:19

  Moje ciało nie da się tak łatwo uspokoić, jednak ten lek dał radę i wydaje mi się, że poprzez to o wiele lepiej będziemy mogli funkcjonować :)

 • rafal8803 2015-03-22 22:07

  Spokojny sen jest najważniejszy, jednak aby ten lek na mnie zadziałał to byłoby dobrze. Teraz nie ma efektu i nie czuje się dobrze z tym :(

 • Eric 2015-03-16 15:26

  jest poprawa!

 • rafal8803 2015-03-13 14:41

  Kalms pozwala mi szybko oraz skutecznie zadziałać na mój organizm. Efektownie zmniejsza pobudzenie mojego organizmu + reaguje na mój stress i w znaczący sposób go obniża. Podoba mi się to i polecam dla każdego!

 • Matias 2015-03-13 11:30

  Regularne stosowanie pomaga w naturalny sposób przywrócić organizmowi prawidłowy rytm zasypiania.

 • Gałgan 2015-03-05 13:18

  jakoś źle toleruję Kalms, zamiast się uspokoić to natrętne myśli są jeszcze gorsze, nie wiem o co chodzi:(

 • Roxi 2015-03-02 21:13

  Lubię to delikatne wyciszenie po Kalms, rzeczywistość przestaje mnie wtedy tak bardzo przytłaczać...

 • Daria 2015-02-27 11:40

  Kalms uspokaja, ale nie otumania, a to duża i niewątpliwa zaleta tych tabletek, polecam.

 • Borys 2015-02-25 16:16

  Chyba przedawkowałem i zaszkodziłem sobie na własne życzenie teraz mam jeszcze większy problem z uspokojeniem się i czekam aż ten stan minie.

 • Mała 2015-02-19 14:44

  Jestem bardzo zaskoczona skutecznością Kalmsa, biorę go jak mam nerwówkę w korpo i od razu łatwiej to wszystko znoszę.

 • rafal8803 2014-12-31 00:13

  Stosuje go zawsze kiedy pojawiają się u mnie stany nerwowe i działa bardzo szybko, ponieważ do 20 minut nie widać po mnie praktycznie nic i potrafię się opanować.

 • Opinia użytkownika 2014-12-29 21:54

  Na mnie to działa bardzo dobrze i muszę stwierdzić, że do 30 minut czuje bardzo dużą różnice. Łagodzi stany nerwowe bardzo znakomicie!

 • Mitruch 2014-12-25 12:36

  Za słabe !! Na mnie w ogóle nie działa.

 • Nerwus 2014-12-21 16:35

  Niezłe działanie uspokajające. Wydaje mi się, że Kalms to jeden z lepszych środków na rynku, a dodatkowo posiada bardzo ładnego ,,misia" na opakowaniu (stwór po prawej)

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Kalms

  Download icon Zobacz ulotkę
  Kalms

  Skład:

  Składniki zawarte w produkcie Kalms

  substancje czynne

  sproszkowane szyszki chmielu (Lupuli flos pulvis) i wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum), wyciąg z korzenia goryczki żółtej (Gentianae extractum siccum).

  1 tabletka drażowana zawiera: 45 mg sproszkowanych szyszek chmielu, 33,75 mg ekstraktu z korzenia kozłka lekarskiego (4:1)  (ekstrahent - etanol 45-80% v/v) oraz  22,5 mg  ekstraktu z korzenia goryczki żółtej (4:1) (ekstrahent - etanol 50% v/v).

  pozostałe składniki guma arabska, wosk pszczeli, węglan wapnia, wosk Carnauba, dwutlenek krzemu koloidalny, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, szelak, glikolan skrobi sodowy, kwas stearynowy, sacharoza, talk, dwutlenek tytanu.

   

  Bardzo ważne badanie

  Bardzo ważne badanie

  Badanie rezonansem magnetycznym w skrócie nazywane rezonans magnetyczny jest nieinwazyjną metodą, która ma na celu uzyskanie obrazu z wnętrza... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Tabletki Kalms należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Lek Kalms należy stosować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. 

  Zalecana dzienna dawka leku Kalms do spożycia w ciągu doby dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia:

  Wskazanie Dawka jednorazowa Częstotliwość stosowania Maksymalna dawka dobowa
  W łagodnych objawach napięcia nerwowego 3 tabletki 3-4 razy na dobę 12 tabletek
  Jako środek wspomagający sen 3 tabletki* 30 min. przed planowanym snem 3 tabletki

  Jeśli po 4 tygodniach stosowania nie ma widocznej poprawy, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować podwójnej dawkiw w celu uzupełnienia pominiętej.

  Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu leczniczego. 

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Kalms.

  Bez wyraźnego zalecenia lekarza lek Kalms nie powienien być przyjmowany przez kobiety będące w trakcie ciąży oraz karmiące piersią. W czasie stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywać alkoholu. 

  Lek może być przyjmowany przez diabetyków. 1 tabletka zawiera 248 mg sacharozy (0,02 wymiennika węglowodanowego (WW)).

  W przypadku odczuwania senności po stosowaniu leku, nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Preparatu nie należy stosować u dzieci wieku poniżej 12. roku życia. 

  Kalms należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

  Lek zawiera sacharozę. Należy wziąć to pod uwagę w przypadku osób z nietolerancją niektórych cukrów. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb untitled 1

  Postać:

  tabletka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - uspokojenie

  Krople walerianowe (nalewka kozłkowa)

  5.06 opinii:
  Krople walerianowe (nalewka kozłkowa) to produkt leczniczy działający...
  czytaj dalej »

  Nervinum Fix

  4.888 opinii:
  Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
  czytaj dalej »

  Nerwonal

  4.836 opinii:
  Nerwonal to produkt leczniczy w postaci kropli, który wykazuje właściwości...
  czytaj dalej »

  Ziele serdecznika

  4.679 opinii:
  Ziele serdecznika to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Ziele...
  czytaj dalej »

  Fix Melisa

  4.676 opinii:
  Fix melisa to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach do zaparzania o działaniu...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie